انتخاباتی متفاوت:ورود شبکه های استانی به مناظره های انتخاباتی /شبکه دنا امسال میزبان مناظره نامزدها

پیک ملت: مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران گفت: تولید محتوا و فرایند پخش برنامه های انتخاباتی در شبکه دنا، امسال متفاوت تر از ادوارگذشته است. به گزارش پیک ملت: امیر رئوف با بیان اینکه به همین منظور برای نخستین بار سه کانال انتخاباتی در سه حوزه انتخاباتی استان راه

کد خبر : 40259
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
انتخاباتی متفاوت:ورود شبکه های استانی به مناظره های انتخاباتی /شبکه دنا امسال میزبان مناظره نامزدها

پیک ملت: مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران گفت: تولید محتوا و فرایند پخش برنامه های انتخاباتی در شبکه دنا، امسال متفاوت تر از ادوارگذشته است.

به گزارش پیک ملت: امیر رئوف با بیان اینکه به همین منظور برای نخستین بار سه کانال انتخاباتی در سه حوزه انتخاباتی استان راه اندازی شده است گفت: این کانال‌ها تا زمان تبلیغات قانونی نامزدها، به موضوعات کلی مرتبط با انتخابات و معرفی ظرفیت‌های موجود در هرحوزه انتخابیه می‌پردازد.

وی آگاهی بیشتر مردم و معرفی نامزد‌ها را از اهداف راه اندازی این کانال‌های انتخاباتی عنوان کرد و ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ رسانه ملی قرار است مناظره های انتخاباتی در مراکز استانها از طریق همین کانال های محلی به روی آنتن برود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اینکه نامزدهایی که در مهلت اعلام شده در سامانه تبلیغاتی نامزدهای مجلس دوازدهم نام نویسی کرده اند می توانند در این مناظره شرکت کنند اضافه کرد: شکل برگزاری مناظره ها به گونه ای است که داوطلبان در گروه های 6 نفره  و بر اساس قرعه کشی در زمان تعیین شده برای مناظره حاضر می شود.

رئوف با بیان اینکه مناظره ها در سه مرحله اجرا می شود گفت: برای این برنامه تلویزیونی  45 سوال طراحی شده که در مرحله اول تعدادی سوال به صورت مشترک ارائه می شود ، در مرحله دوم هر یک از داوطلبان به صورت قرعه کشی به سوالات اختصاصی پاسخ می دهند و در مرحله سوم نیز برای هر داوطلب امکان جمع بندی، اعلام موضع و طرح دیدگاه های خود  وجود دارد.

وی از تدارک 18 برنامه مناظره ای برای 3 حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اضافه کرد: این مناظره‌‌ها فرصتی است  تا هم هر داوطلب بتواند خودش را بر اساس واقعيت‌ها معرفی كند و هم به مردم نیز کمک می کند تا شناخت عميق‌تري نسبت به آنها پيدا كنند.

رئوف  همچنین به دیگر برنامه های از پیش تعیین شده در کانال های انتخاباتی در استان پرداخت و گفت: داوطلبانی که پیش تر در سامانه تبلیغاتی نامزدهای مجلس دوازدهم به نشانی  em1402.ir ثبت نام کرده بودند می توانند علاوه بر مناظره در مدت زمان قانونی تبلیغات، برنامه های خود را در مدت زمان 20 دقیقه  با 3 بار بازپخش، به سمع و نظر مردم برسانند.

مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان اینکه در مجموع ۲۰۰ کانال انتخاباتی در سراسرکشور تدارک دیده شده تا نامزد‌های مجلس شورای اسلامی بتوانند از این طریق به طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود بپردازند گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد، جز 3 استان اول در زمینه راه اندازی کانال های انتخاباتی درکشور است.

 

 

 

 

 

 

 

 

جهاد تبیین و مشارکت حداکثری اصلی ترین رسالت رسانه ملی

مدیرکل صدا و سیمای استان در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش دشمن برای  کم رنگ جلوه دادن  انتخابات اشاره کرد وگفت: نقش محوری رسانه در این عرصه به عنوان یک مولفه اثرگذار در انتقال زمینه های نشاط ایجاد شده از سوی مجریان و متولیان امر برگزاری انتخابات از یک سو و تبیین اهمیت شرکت در این عرصه سرنوشت ساز  از سوی دیگر می تواند در رونق بخشی فضای انتخابات موثر باشد.

رئوف اضافه کرد: قطعا احساس تکلیف کردن مردم برای حضور در صحنه و تدبیر مسئولان  و برنامه ریزان برای ایجاد فضای نشاط آور،کمک خواهد کرد تا رویای دشمن بسان دوره های قبل در خصوص کاهش مشارکت مردمی در این عرصه نیز تعبیر نشود و شاهد حضوری پررنگ و پرشور پای صندوق های رای در 11 اسفند باشیم .

وی  با اشاره به اینکه تلاش رسانه ملی این است که در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در مسیر جهاد تبیین گام برداریم، گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب در راستای امیدآفرینی نقش مؤثری در حضور مردم پای صندوق‌های رأی دارد و از طرفی برگزاری انتخابات باشکوه زمینه ساز اقتدار نظام است.

هویت محوری و عدالت گستری شاخصه اصلی تولیدات رسانه ملی

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به اهمیت انتخابات 11 اسفند 1402 گفت: رسانه ملی به تاسی از چهار راهبرد تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت برنامه ریزی متنوعی برای انتخابات تدارک دیده است.

امیر رئوف از راه اندازی ستاد انتخابات در صدا و سیمای استان با برنامه های متنوع خبر داد و  عنوان کرد: تا امروز افزون بر 42 جلسه ستاد انتخابات در صدا و سیمای استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه شاخصه اصلی تولیدات در صدا و سیما که در دوره تحول دنبال می شود هویت محوری و عدالت گستری است تصریح کرد: این به  معنی آن است که همه مردم ایران بتوانند سهمی را درآنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

رئوف با بیان اینکه در دوره تحول تاکید براین است که از نیرو‌های بومی استان‌ها در تولیدات بهره گرفته شود، افزود: علاوه برآن از نیرو‌های جبهه انقلاب، حوزه هنری و مجموعه‌های فرهنگی که در استان فعال هستند نیز استفاده  می شود.

کهگیلویه و بویراحمد استانی با مشارکت بالا در انتخابات ادوار مختلف

رئوف با اشاره به پیش بینی حضور پرشور مردم استان در انتخابات پیش رو،  گفت: کهگیلویه و بویراحمد استانی است که مردم آن همواره مشارکت بالایی در انتخابات داشته اند و امسال نیز با توجه به تعدد ثبت نام داوطلبان از طیف های مختلف، حضوری پرشور پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود تمام محرومیت‌ها، خواستگاه مشارکت حداکثری در انتخابات بوده و در بخش انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در زمره سه استان با مشارکت بالا قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان اینکه ایران اسلامی در آستانه رویداد مهم و سرنوشت‌ساز دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، افزود: انتخابات پیش رو چهلمین انتخاباتی است که در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و در 39 دوره گذشته این مردم بودند که سرنوشت خود را تعیین کرده اند.

 

 

 

 

 

 

 

تدارک ویژه شبکه دنا برای دهه فجر انقلاب اسلامی

رئوف در ادامه این نشست خبری با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر گفت: شبکه‌ دنا به مناسبت آغاز چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

وی اضافه کرد: در دهه فجر امسال، صد ها برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی ترکیبی ، گفتگو محور، مستند، فیلم و پویانمایی از شبکه دنا پخش می شود.

امیر رئوف، جشن های شبانه، بازخوانی مبارزات انقلابیون، مرور رخدادهای ایام پیروزی انقلاب و تبیین آرمان‌های انقلاب در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رویکرد شبکه‌ استانی دنا در این ایام خواهد بود.

شبکه دنا جزء پرمخاطب ترین شبکه های استانی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز بر اساس ارزیابی سازمان صدا و سیما، شبکه استانی دنا جز شبکه های موفق استانی و از حیث میزان مخاطب هم جز شبکه های پرمخاطب است.

رئوف با اشاره به رضایت 90 درصدی مردم از برنامه های شبکه دنا، گفت: بر اساس آخرین نظر سنجی انجام شده در تابستان 1402 سیمای شبکه استانی دنا 60 درصد و رادیو دنا 29 درصد مخاطب دارند.

وی با تاکید بر جهش کیفی این شبکه استانی گفت: سطح کیفی برنامه سازی در این شبکه به گونه ای است که همواره از ظرفیت این شبکه برای تولید برنامه های ملی استفاده می شود.

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت : در این شبکه جوان، با خلاقیت و تلاش نیروهای کاردان در حوزه های نمایش، عکاسی، مستند سازی، پویانمایی و برنامه‌های ترکیبی، صدها اثر هنری فاخر تولید و روی آنتن رفته است.

شبکه دنا صدای راستین مردم استان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادمه سخنان خود با بیان اینکه هر استانی که بخواهد به بالندگی برسد باید رسانه قوی داشته باشد، افزود: شبکه‌های استانی باید زبان مردم خود باشند و به عنوان چشم بینا و گوش شنوای مردم خود انجام وظیفه کنند.

رئوف افزود: اولویت دیگر این شبکه‌ها این است که باید حامی و همراه مسئولان در انعکاس خدمات آنها بوده و به عنوان مشاورانی امین و منتقدانی ناصح در رفع مشکلات در کنار مسئولان باشند.

وی تصریح کرد: اولویت دیگر این شبکه‌ها نیز این است که همواره پیوست فرهنگی مبتنی بر توسعه پایدار را در هر استان اجرایی کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد وحدت را نیز اولویت مهم دیگر این شبکه‌ها عنوان کرد و افزود: رسانه‌های محلی باید زبان، لهجه، گویش، مذهب و آداب و رسوم هر منطقه را در زمینه ایجاد اتحاد و فرهنگ ملی به خدمت بگیرند و وحدت منطقه را بیش از پیش تقویت کنند.

HD سازی استودیوهای پخش در آینده نزدیک

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: HD سازی 2 استودیو در شبکه استانی دنا با تلاش مهندسان و کارشناسان فنی رسانه ملی تا اواسط سال 1403  انجام می شود.

رئوف گفت: با تکمیل این طرح، اهدافی از جمله راه اندازی و ایجاد نودال فنی ساختمان تولید این مرکز، ایجاد ارتباط بین استودیو‌های تولید سیما، برقراری ارتباط با استودیو‌های رادیویی و در نهایت تصاویر با کیفیت برتر را تقدیم مخاطبان شبکه دنا  خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه 45 درصد مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در روستا ها زندگی می کنند، گفت: 99 درصد مردم استان از خدمات سامانه دیجیتال برخوردار هستند.

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.