مقدمات اجرای ۹ طرح پژوهشی کهگیلویه و بویراحمد فراهم شد

پیک ملت؛  کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر اعضای این کارگروه در سالن جلسات شماره ۱ استانداری برگزار شد. به گزارش پیک ملت به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ؛شاهینی رئیس سازمان

کد خبر : 39781
تاریخ انتشار : جمعه ۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹
مقدمات اجرای ۹ طرح پژوهشی کهگیلویه و بویراحمد فراهم شد

پیک ملت؛  کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر اعضای این کارگروه در سالن جلسات شماره ۱ استانداری برگزار شد.
به گزارش پیک ملت به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ؛شاهینی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ضمن تشریح وظایف این کارگروه، نقش دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و دانش بنیان‌ها را بسیار مهم دانست و ضرورت تقویت ارتباط دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی را در توسعه همه جانبه استان یادآور شد.
دبیر کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان یکی از اولویت های اصلی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان را تدوین اسناد بخشی جهت دستیابی به اهداف توسعه استان دانسته و گفت؛ از مهم‌ترین اسناد می توان به سند توسعه دانش بنیان استان و برش نقشه جامع علمی کشور اشاره کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بیان کرد؛ فرمان رهبری برای تحقق شعار سال ایجاب می‌کند به موضوع دانش بنیان‌ها که مقدمه آن پرداختن به حوزه پژوهش است توجه بیشتری صورت گیرد.
گفتنی است در کارگروه آموزش پژوهش فناوری و نوآوری استان کهگیلویه و بویراحمد شرح وظایف اعضای کارگروه و ارائه گزارش عملکرد طرح‌های پژوهشی دستگاههای اجرایی استان در سال ۱۴۰۱ تبیین و دستورالعمل اجرایی بند ه تبصره ۹ قانون بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه جلسه گزارش عملکرد سند توسعه دانش بنیان توسط پارک علم و فناوری و گزارش عملکرد برش استانی سند نقشه جامع علمی کشور توسط دانشگاه یاسوج ارائه شد.
شاهینی گفت برش استانی سند نقشه جامع علمی کشور، امتداد نقشه و اسناد مصوب آن در استان است که در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند چشم انداز، اسناد و سیاست‌های فرادستی، برنامه آمایش استان و … تهیه می‌شود.
وی گفت ؛ برش استانی نقشه در تدوین و اجرا می‌بایست به اصول مسئله محوری، انسجام نظری مشارکت جویی و عملگرایی متعهد باشد.
در ادامه جلسه شاهینی افزود؛ ۹ طرح پژوهشی از دستگاه اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گرفته است این پروژه‌ها در حال انجام است و مقرر شد در هر جلسه کارگروه در رابطه با تعدادی از آنها بحث و تبادل نظر شود.
در این جلسه دو گزارش عملکرد از طرح‌های پژوهشی توسط مجریان این طرح‌ها ارائه شد.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.