رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج): تحقیق روی داروی کرونا توسط سه تیم تحقیقاتی در حال انجام است/ تاکنون یکی از داروها در مرحله آزمایشگاهی جواب مثبت داده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با اعلام اینکه در مجموعه دانشگاه بقیه الله تحقیق روی داروی کرونا توسط سه تیم تحقیقاتی در حال انجام است، اظهارکرد: تاکنون یکی از داروها در مرحله آزمایشگاهی جواب مثبت داده است و امیدواریم در مرحله بالینی نیز جواب مثبتی بگیریم. گزارش پیک ملت ، سردار جلالی رئیس

کد خبر : 3249
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج): تحقیق روی داروی کرونا توسط سه تیم تحقیقاتی در حال انجام است/ تاکنون یکی از داروها در مرحله آزمایشگاهی جواب مثبت داده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با اعلام اینکه در مجموعه دانشگاه بقیه الله تحقیق روی داروی کرونا توسط سه تیم تحقیقاتی در حال انجام است، اظهارکرد: تاکنون یکی از داروها در مرحله آزمایشگاهی جواب مثبت داده است و امیدواریم در مرحله بالینی نیز جواب مثبتی بگیریم.

گزارش پیک ملت ، سردار جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ظهر یکشنبه در نشست خبری «قرارگاه مقابله با کرونا» که در این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: از دو ماه پیش مجموعه های تحقیقاتی دانشگاه موضوع کرونا را رصد می کردند. دوستان محقق ما به صورت جدی همه موضوعات و به خصوص موضوع مدیریت بحران در چین را رصد می کردند تا درس آموخته هایی که لازم است را در زمان ضرورت استفاده کنیم.

وی افزود: شاید بسیاری از محققین معتقد بودند که ویروس وارد کشور نمی شود و شاید غافلگیری ما هم از همین ناحیه بوده است؛ ده روز پیش متوجه شدیم که اولین بیمار در شهر قم و دومین بیمار هم در بیمارستان بقیه الله کشف شد که به رحمت خدا رفت و بلافاصله تعداد بیماران رو به افزایش رفت.

فرمانده دانشگاه بقیه الله خاطر نشان کرد: روزی که اولین بیمار شناسایی شد، ما از لحاظ تحقیقاتی عقب نبودیم و امروز پزشکان ما خیلی خوب در حال مقابله با این بیماری هستند و مانند افراد با تجربه عمل می کنند. از همان روزهای اول بحث ساخت واکسن را در دستور کار داشتیم. واکسن کرونا در دنیا هنوز ساخته نشده و در این باره بحث‌های فراوان و مطالعات جدی شروع شده است. در مجموعه دانشگاه بقیه الله از همان چند ماه پیش به صورت جدی روی این موضوع کار می کنیم؛ دوستان ما در تلاش هستند تا با روشی جدید که مبتنی بر ژنوم انسان است، واکسن کرونا را کمتر از یکسال آتی تهیه کنند.

سردار جلالی گفت: در مجموعه دانشگاه بقیه الله همچنین تحقیق روی داروی کرونا توسط سه تیم تحقیقاتی در حال انجام است؛ تاکنون یکی از داروها در مرحله آزمایشگاهی جواب مثبت داده است و امیدواریم در مرحله بالینی نیز جواب مثبتی بگیریم. در زمینه ساخت کیت تست کرونا نیز کارهای خوبی انجام شده است که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

وی تصریح کرد: آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه بقیه الله از اولین مراکزی بود که توانست کار تشخیص ویروس را انجام دهد و امروز در کمتر از هشت ساعت می توانیم ویروس را شناسایی کنیم و در روزهای آینده نیز خبرهای خوبی در این زمینه به مردم عزیز ارائه می کنیم.

فرمانده دانشگاه بقیه الله افزود: در حوزه درمانی هم اورژانس بیمارستان بقیه الله که برترین اورژانس کشور است به سرعت آماده پذیرش بیماران کرونا شد؛ ما امروز حجم زیادی از بیماران را ویزیت کردیم و در چند روز گذشته بیش از ۲۰۰ بیمار را بستری کردیم و ظرفیت خوبی برای مواقع بحران آماده کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه همه ظرفیت های درمانی سپاه برای پشتیبانی وزارت بهداشت آماده همکاری است، گفت: بارها به وزارت بهداشت اعلام کردیم که آمادگی کمک به آنها را داریم. دستگاه پیشرفته اکمو که در چند بیمارستان کشور استقرار دارد را در اختیار داریم و تیم ورزیده ما قادر به ارائه خدمت به بیماران است. همچنین نقاهت گاه خوبی را برای کادر درمانی و بیماران در بیمارستان تهیه کرده‌ایم.

ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.