هشدار دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مدیران؛ حضور در نشست‌های انتخاباتی ممنوع است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان در هر موقعی از شبانه روز در نشست‌های انتخاباتی ممنوع است. به گزارش پیک ملت ، سید عیسی حسنی در نشست هم‌اندیشی مسئولان قضایی، امنیتی و نظامی با رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: قانون حضور مدیران

کد خبر : 248
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۴:۵۶
هشدار دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مدیران؛ حضور در نشست‌های انتخاباتی ممنوع است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان در هر موقعی از شبانه روز در نشست‌های انتخاباتی ممنوع است.

به گزارش پیک ملت ، سید عیسی حسنی در نشست هم‌اندیشی مسئولان قضایی، امنیتی و نظامی با رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: قانون حضور مدیران دولتی در نشست‌های انتخاباتی را منع کرده زیرا شائبه جهت‌دهی امکانات و بودجه دولتی به سمت و سوی نامزد خاص را به همراه دارد پس حضور مدیر در هر موقع از شبانه روز مصادیق مجرمانه دارد و تحت تعقیب قضایی است.

وی با بیان اینکه در حوزه جرائم انتخاباتی در دو هفته اخیر به چندین مدیر استانی تذکر کتبی و شفاهی داده‌ایم، افزود: برخی مدیران گفته‌اند که بعد از وقت اداری در برخی فعالیت‌های انتخاباتی شرکت می‌کنند در حالی این موضوع نشان دهنده عدم اطلاع مدیران از قانون است.

حسنی با بیان اینکه در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نسبت به رسانه‌ها خیلی انعطاف داریم، خاطرنشان کرد: ۴ نفر در مجموعه قضایی این استان اخبار و اطلاعات مربوط به انتخابات آینده را رصد و بررسی می‌کنند.

وی خواستار مجوزدار کردن رسانه‌های بدون مجوز شد و افزود: نخستین و مهمترین وظیفه رسانه‌ها اعتماد سازی و مهمترین آسیب آن‌ها انجام فعالیت جزیره‌ای و دور از کار جبهه‌ای است.

حسنی با تاکید بر اینکه سیاه نمایی مدیران دست توسعه را می‌بندد، بیان کرد: در زمینه برخی فعالیت‌ها از جمله پل سوم بشار و حریم و بستر رودخانه‌ها مداخله کردیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تخریب افراد در رسانه‌های استان به شدت آغاز شده و نباید خبرنگاران تصور کنند ما در دستگاه قضایی غافل هستیم.

حسنی انجام نظرسنجی در سایت‌های محلی را جرم دانست و گفت: دامن زدن به مسائل قومی و قبیله‌ای در انتخابات پیش رو برای رسیدن به مقاصد توسط برخی رسانه‌ها رصد و برخورد می‌شود.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در راستای عمل به رسالت خود در زمینه مسائل آسیب‌های اجتماعی مداخله می‌کند و در این راستا آموزش‌های حقوقی و اجتماعی در دستور کار است.

وی با تاکید بر اینکه قبل از وقوع هرگونه اتفاقی سعی می‌کنیم جرم رخ ندهد، ادامه داد: طرح هر مسجد یک حقوق‌دان با مشارکت قضات، اساتید، دانشجویان اجرا می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.