درنشست کمیته رصد فضای مجازی انتخابات مطرح شد: هشدار مسئولان قضایی به انتشار اخبار کذب/برخورد با مدیران و سایت ها ،فضای مجازی و رسانه های متخلف/ احضار ۲ مدیر آموزشی به دادسراهای استان

 نشست کمیته رصد فضای مجازی انتخابات در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد . به گزارش به گطارش پیک ملت ، به منظور بررسی عملکرد فضای رسانه ای و مجازی در خصوص برگزاری یک انتخابات امن و وضعیت انتشار اخبار ویروس کرونا در استان ،مسئولان قضایی ، امنیتی ، نظامی

کد خبر : 2225
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
درنشست کمیته رصد فضای مجازی انتخابات مطرح شد: هشدار مسئولان قضایی به انتشار اخبار کذب/برخورد با مدیران و سایت ها ،فضای مجازی و رسانه های متخلف/ احضار ۲ مدیر آموزشی به دادسراهای استان
 نشست کمیته رصد فضای مجازی انتخابات در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد .

به گزارش به گطارش پیک ملت ، به منظور بررسی عملکرد فضای رسانه ای و مجازی در خصوص برگزاری یک انتخابات امن و وضعیت انتشار اخبار ویروس کرونا در استان ،مسئولان قضایی ، امنیتی ، نظامی ، انتظامی و بهداشتی به همراه سایر ادارات کنترل فضای مجازی در نشستی شرکت کردند.

سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در سخنانی با اظهار اینکه ، ایجاد حس ناامنی از خود ناامنی بدتر خواهد بود،افزود: علیرغم آنکه از فضای مجازی می توانیم به عنوان یک فرصت و آگاه سازی استفاده نماییم ، لیکن بحث شایعه سازی و نبود سواد رسانه ای در بین آحاد جامعه باعث می شود دچار حس ناامنی شویم.

وی در ادامه اظهار داشت: لازم است جلوی ایجاد این حس نا امنی گرفته شود و آنچه حوزه فضای مجازی نیازمند آن است ،آموزش است.

دادستان مرکز استان تأکید کرد: هرجایی که لازم است، اطلاع رسانی و آگاهی لازم به مردم داده شود.

سیدعلی ملک حسینی در ادامه به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات پیش رو اشاره نمود و افزود:آنچه که ممکن است برخی به عمد در فضای مجازی و به سفارش دشمن برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات را بستر و راهکاری جلوی ما قرار داده ، حضور کمرنگ مردم در پای صندوق های رأی است.

وی تصریح کرد: افرادی که در گروههای مختلف شایعه سازی می کنند لازمست شناسایی و برخورد قانونی و قضایی لازم صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در سخنانی به موضوع  انتخابات  اشاره نمود و گفت: الان واقعیتی که با آن در خصوص انتخابات روبرو هستیم توجه به تبلیغات سوء دشمن است.

ملک حسینی افزود: هدف ما مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات است

وی گفت: برگزاری جلسات با صدا و سیما و اصحاب رسانه مقداری از وضعیت ملتهب فضای مجازی را توانست کاهش دهد.

ملک حسینی به برخورد قضایی با سایت و رسانه هایی که به نوعی اذهان عمومی را تشویش می نمایند ،هشدار داد و افزود: با سایت ها و رسانه هایی که با  انتشار تیترهایی که اذهان عمومی را به نوعی تشویش نمایند، با تشکیل پرونده قضایی برخورد می شود.

وی گفت: حضور کارکنان و مدیران و استفاده از امکانات و اموال دولتی برای انتخابات، خط قرمز ماست.

ملک حسینی اظهار داشت: این موضوع برای هر جایی از انتخابات ممنوع است.

دادستان مرکز استان افزود:مدیرانی که شناخته شده اند و در کنار نامزدها، فعالیت ها انتخاباتی انجام می دهند، این اقدام آنان، برخورد قضایی لازم را در پی خواهد داشت.

سید علی ملک حسینی از احضار ۲ مدیر آموزشی به دادسراهای استان در خصوص انتخابات خبر داد و گفت: پرونده ها در اسرع وقت به جهت فعالیت برای یک کاندیدای خاص و استفاده از امکانات دولتی رسیدگی خواهد شد.

دادستان مرکز استان تذکر جدی دیگری به رسانه ها در فضای مجازی و حقیقی داد و افزود: هرگونه نظرسنجی در مورد نامزدهای انتخابات وآنکه«که پیروز انتخابات است» ممنوع است.

وی گفت: انتشار اخباری که به نوعی فضای انتخابات را قطب بندی نمایند ممنوع و اقدام دستگاه قضایی استان، بازدارنده خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص کسانی که در فضای مجازی در خصوص انتخابات اقدام به انتشار اخبار دروغ می نمایند هشدار داد و گفت: سرتیم های این کانال ها در فضای مجازی شناسایی و عندالزوم در مواقع لازم  به دادسرای مرکز استان و سایر حوزه های قضایی اقدام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درپایان هرگونه استفاده از صنف های کارگری و کارمندی راذ برای کاهش حضور مردم در انتخابات و یا مصادره به نفع یک جریان خاص ممنوع ذکر است.

طالبی پور معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در فضای مجازی، در این نشست با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور چین،گفت: در این خصوص فضای مجازی ،فضای ناامنی در کشور ایجاد کرده و عده ای به آن دامن می زنند و لازم است کنترل شود.

وی در ادامه افزود: برای۲۰ نفر از مسئولین سایت های استان به عنوان متخلف انتخاباتی، پرونده قضایی تشکیل شده است.

درادامه این نشست حمید نادریان بازپرس ویژه رسیدگی به جرایم فضای مجازی،رسانه و فضای سایبری دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در سخنانی اظهار داشت:نادریان:ارسال نظرسنجی ها و مطالبی است که به نوعی اذهان عمومی را تشویش می نماید،در فضای مجازی و رسانه ای استان ممنوع است.

وی به مطلبی در خصوص یکی از سایت های استان اشاره نمود و گفت: یکی از سایت های استان در اقدامی به مقایسه ی نامزدهای انتخاباتی با یکدیگر می پردازد و قصدش هم سوق دادن نظر مردم به سمت یکی از نامزدها می باشد.

نادریان در خصوص جعل سخنانان یکی مسئولان قضایی در یکی از سایت های استان خبر داد و افزود: این فرد جلب خواهد داشت.

بازپرس ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی شهرستان بویراحمد به سایت های غیر مجاز هم هشدار داد و گفت: سایت های غیرمجازی که در این عرصه حضور دارند رها نخواهیم کرد و پس از انتخابات در صورتی که پروانه فعالیت مجاز اخذ ننماید مسدود خواهند شد.

خردمند معاون اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست گفت: استان نیاز به اطلاع رسانی در فضای رسانه ای و مجازی دارد.

وی از مسئولان قضایی استان درخواست نمود شعب ویژه ای برای رسیدگی فوری به انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی و رسانه در خصوص بیماری کرونا ،تشکیل گردد.

 خردمند در پایان گفت: برخورد با متخلفان انتخابات رسانه ای شود تا مردم اطلاع داشته باشند

فرخی معاون فضای مجازی صدا و سیمای استان در این نشست گفت:متأسفانه آمار انتشار خبرهای جعلی در انتخابات خیلی زیاد است.

وی افزود: یکی از شهرستان استان نامزدی بیشترین پیج اینستاگرامی را دارد و و در این شهرستان بیشترین تولید خبر بر مبنای محتوای شایعه را دارد.

تصاویر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.