مینو آریانفر

کفن هایی که مسافران برای مردم یاسوج دوخته اند / فاجعه ای که در راه است و چراغ سبز مسئولین / هجوم مسافران به شهر یاسوج

پیک ملت ،  نمیدانیم !!! اسمش را چی باید گذاشت، بی مسئولیتی مسئولین ؟  کوتاه آمدن در برابر یک فاجعه ، بی تفاوتی و خود را به خواب زدن، یا خسته شدن از ادامه مسیر و بی اهمیتی نسبت سلامت مردم؟ ، در حالی که پیک دوم کرونا با شدت بیشتری درجهان وهمچنین کشورما ایران

کد خبر : 7505
تاریخ انتشار : جمعه 19 ژوئن 2020 - 6:37
کفن هایی که مسافران برای مردم یاسوج دوخته اند / فاجعه ای که در راه است و چراغ سبز مسئولین / هجوم مسافران به شهر یاسوج

پیک ملت ،  نمیدانیم !!! اسمش را چی باید گذاشت، بی مسئولیتی مسئولین ؟  کوتاه آمدن در برابر یک فاجعه ، بی تفاوتی و خود را به خواب زدن، یا خسته شدن از ادامه مسیر و بی اهمیتی نسبت سلامت مردم؟ ، در حالی که پیک دوم کرونا با شدت بیشتری درجهان وهمچنین کشورما ایران و به تبع آن استان کهگیلویه وبویراحمد شروع شده است .

مسئولینی که در روزهای شروع و پیک اول شیوع کرونا و درایام تعطیلات نوروز با کنترل ورودی و خروجی های استان ، با جلوگیری از ورود مسافران و نظارت بیشتر و غربالگری  توانستند تا حد زیادی روند صعودی کرونا را کنترل کنند، به طوری که استان رتبه اول طرح غربالگیری ملی  و کنترل کرونا را به خود اختصاص داد، و معاون وزیر بهداشت را شگفت زده کرد .

و در همین رابطه حریرچی  قائم مقام وزارت بهداشت گفت : کهگیلویه وبویراحمد در پیش بینی های وزارت بهداشت و با توجه به برخی ویژگی های خاص آن از جمله گردشگر پذیر بودن و شرایط آب و هوایی مناسب بویژه در ایام عید و همچنین وابستگی های عاطفی و قومیتی در بین مردم جزو مناطق پرخطر و مستعد در شیوع بالای بیماری کرونا محسوب می شد. اما امروز و با گذشت دوماه از بروز بیماری این منطقه یکی از استان های موفق و با کارنامه درخشان و امیدوارکننده در بحث مدیریت، وپیشگیری کرونا در بسیاری از شاخص های مورد نظر متولیان امر و ستاد ملی مدیریت کرونا است.

اما این روزها که شرایط نگران کننده و خطرناک تری درپیش روی مردم هست ، و خسته بودن کادر پزشکی بعد از ۵ ماه تلاش بی وقفه و شبانه روزی اما مسئولین خود را به خواب زده و بی تفاوت از کنار این مسئله بسیار مهم که با سلامت مردم در ارتباط است می گذرند.

یاسوج یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای کشور هرساله در فصل گرما پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط مختلف کشور است. که طی چند ما اخیر به دلیل شرایط پیش آمده و اوج بیماری واگیر دار کرونا تا حدودی از ورود مسافران به این شهر جلوگیری شد  اما متاسفانه هجوم مسافران در روزهای پایانی بهار و آغاز فصل تابستان و شروع گرما به شهر یاسوج اوج گرفته ، و اظطراب، ترس و دلهره ای بین مردم شهریاسوج ایجاد کرده ، قطعا تعطیلات در روزهای گذشته و هجوم مسافران به این شهر درافزایش میزان مبتلایان بی تاثیر نبوده و اگر با همین روند ادامه پیدا کند به فاجعه ای جبران ناپذیر تبدیل خواهد شد .

اینطور که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می گوید: شهرستان بویراحمد در مرز هشدار و نزدیک به خط قرمز است .و  ۱۱۸ بیماردر بیمارستانها تحت درمان هستند که این رقم نسبت به روزهای شروع کرونا در استان و در واقع پیک اول  رقم  بالاتری است .

استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری هوشمند ، عدم شرکت در تجمعات ، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری است .

دکتر پرویز یزدانپاه گفت : تاکنون ۱۳هزار و ۹۰۰نمونه تست از بیماران گرفته شده که متاسفانه طی دو هفته گذشته تعداد موارد مبتلایان به نسبت تست های گرفته شده از ۷ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است

وی همچنین افزود : تعداد ۱۱۸ بیمار در بیمارستانها تحت درمان هستند .

با این تفاسیر می توان نتیجه گرفت ،که افزیش و روند صعودی کرونا قعطا نسبت به دور اول شدت بالاتری دارد .

واگر این روند ادامه پیدا کند و دستورالعمل ها اجرا نشوند سوغاتی مسافران، که کفن های سفید است را باید برای مردم این شهر آماده کرد.

اما موضوعی که شدیدا باعث مشوش شدن خاطر نا ارام شهروندان یاسوجی شده موضوع تعطیلات تابسانه و هجوم مسافران جنوبی و استان های باوضعیت قرمز است

یکی از شهروندان یاسوجی با گلایه از غفلت مسئولین در این روزها و عدم کنترل و جلوگیری از ورود مسافرین به شهر یاسوج می گوید:

اندرحکایت این روزهاوایام کرونایی است که قریب به چهارماه است که ملت درقرنطینه خانگی ویاحبس خانگی  به حکم پروتکل های بهداشتی بسرمی برند.

محمد فرزامی می افزاید:  ازشواهدپیداست که بایدبرای همیشه به زندگی همراه باکروناویروس عادت وبراساس حضوراین مهمان ناخوانده اصول زندگی مان راتنظیم نماییم وبه زندگی همراه بارعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ورعایت استانداردهای بهداشت شخصی روزگاربگذرانیم.

این شهروند یاسوج تا کید کرد :  دراین میان یکی ازمهم ترین ایتم های  پروتکل های  بهداشتی که موظفیم بجهت سلامتی خودودیگرهموطنان بدان عمل نماییم عدم حضوردرتجمعات”به هرعلت”وپرهیزازرفتن به مسافرت درایام خاص است.

فرزامی گفت : اماموضوعی که شدیداباعث مشوش شدن خاطرناارام شهروندان یاسوجی شده موضوع تعطیلات تابسانه وهجوم مسافران جنوبی واستان های باوضعیت قرمز است.مسافرانی که یابه قصدفرارازگرماویاهم فرارازکرونا و.. به شهریاسوج وطبیعت اطراف هجوم اورده اند از دیروز عصرشاهد سیل عظیم مسافران و گردشگران به سمت یاسوج بودیم.

این شهروند با ابراز تاسف عنوان کرد : بدون رودربایستی و تعارف شهری که ازحداقل های سرویس های بهداشتی در پارک ها و درمحل های اسکان برخوردار است چگونه می تواند دراین واویلای کرونایی جوابگوی خیل عظیم گردشگران باشد.

وقتی که درایام تعطیلات عید نوروزتمامی ورودی های استان های جنوبی رابه روی مسافران بستند حالا شهروندان یاسوجی چه خطا و گناهی رامرتکب شده اند که باید پذیرای حضورگردشگرانی  از استان هایی با شرایط قرمز باشند، آیا خون شهروندان ان استان ها از خون مردم شهر مارنگین تراست یا ضعف درمدیریت استان است؟

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جوادی جمعه , 19 ژوئن 2020 - 7:18

خل من سر مسولل ایما .که پر شهر وابیه مسافر .خل من سر او مردمونی که خونشونه و مسافرل اجاره این

عارف جمعه , 19 ژوئن 2020 - 7:53

من الان اومدم یزد با اینکه اینجا امار بالایی نداره ولی تمام هتلها و مسافر خونها بسته هستن و مکان های عمومی حتی پارکها هر روز صب ضدعفونی میشن.