مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد دوشنبه شب با حضور معاون امور مجلس‌های وزارت گردشگری، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد. به گزارش پیک ملت ، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

کد خبر : 536
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد دوشنبه شب با حضور معاون امور مجلس‌های وزارت گردشگری، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.

به گزارش پیک ملت ، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد دوشنبه شب با حضور معاون امور مجلس‌های وزارت گردشگری، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.

“مسعود اسکندری”، مدیرکل امور استان‌های وزارت گردشگری در این مراسم گفت: حوزه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد جای کار بسیار دارد.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی داشته و باید به آن توجه کرد، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی و تلاش از ظرفیت‌های این استان به نحو مطلوبی استفاده کرده و این استان به جایگاه اصلی خود در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برسد.

اسکندری با تاکید بر مزیت‌های استان، تصریح کرد: قرار گرفتن در بین چند استان بزرگ کشور، وجود کوه‌ها، جنگل‌ها و آبشارها در کنار مردمان مهمان نواز بر ظرفیت های این استان افزوده است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت گردشگری با اشاره به تودیع مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان، از تلاش ۶ ساله محمود باقری در سمت مدیرکل میراث فرهنگی استان تقدیر و بیان کرد: با توجه به تجربه و ظرفیت، “محمود باقری” به عنوان معاون عمرانی شرکت مادر تخصصی ایرانگردی منصوب خواهند شد. کار کردن در این استان با حاشیه های زیادی مواجه است که ۴ سال کار کردن شاهکار محسوب می‌شود اما آقای باقری(مدیرکل سابق) حدود ۶ سال مدیریت کردند که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به انتصاب انجام گرفته در حوزه میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مجید صفایی تجربه فعالیت در حوزه گردشگری را داشته و توان مناسبی در این بخش دارد و امیدواریم توسعه بیش از پیش ظرفیت‌ها با تکیه بر این توانایی شکل گیرد.

 

انتقاد معاون استاندار از حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری

«عزیز فیلی»، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: توسعه گردشگری از مهمترین اولویت‌های این استان است.

وی افزود: باید با نگاه کشوری و بکارگیری ظرفیت‌های داخلی استان، توسعه مناسب گردشگری در استان را داشته باشیم.

فیلی ضمن انتقاد از حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری بر اساس دستور العمل‌ها و ابلاغ‌های کشوری، اظهارکرد: با توجه به اینکه گردشگری اولویت مهم استان است، امید داریم که این مساله اصلاح و بازنگری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های استان، بیان کرد: ۲۵ درصد نفت و گاز کشور، ۱۶ درصد کل جنگ‌های زاگرس و ۸ درصد آورد رودخانه‌ها متعلق به استان بوده و این مهم نشان از پتانسیل بالا در بخش‌های مختلف استان دارد.

فیلی، حمایت ملی و بودجه ای از استان در توسعه گردشگری را یک نیاز دانست و تصریح کرد: مبحث گردشگری از اولویت‌های ما محسوب می شود.

 

افزایش ۷۰ درصدی تخت‌های اقامتی کهگیلویه و بویراحمد

“محمود باقری”، مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با بیان اینکه سند توسعه گردشگری استان تدوین شده است، گفت: تعمیر ۲۷۰ شیء را از اقدامات انجام شده ۶ سال اخیر بوده است و همچنین از مجموع ۶ اثر تاریخی ثبت شده، چهار مورد در چهار سال اخیر انجام شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون موزه یاسوج ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: این موزه مراحل پایانی خود را طی را می کند. در حوزه صنایع دستی نیز ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات به جامعه هدف پرداخت شد.

باقری اظهارکرد: انعقاد قرارداد در بخش‌های مختلف و پوشش استانداردهای صنایع دستی از دیگر اقدامات انجام شده است و انجمن صنایع دستی استان نیز تشکیل شده است. بازارچه صنایع دستی یاسوج نیز با ۴۵ غرفه ایجاد و راه اندازی شده است.

مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی تخت‌های اقامتی استان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: افزایش اردوگاه‌ها، اقامت گاه‌های بوم‌گردی و مراکز اسکان نیز انجام شده است. از میزان ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به بافت تاریخی دهدشت ۶۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد.

باقری با بیان اینکه ثبت لباس محلی و ثبت موسیقی و آثار تاریخی استان از جمله اقدامات انجام شده در این دوره از مدیریت اداره کل بوده، تصریح کرد: ده‌ها پروژه گردشگری در استان به بهره برداری رسیده و یا در دست تکمیل قرار دارد.

 

وی بیان کرد: ۱۱میلیارد تومان در سال ۹۲ جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان داشته ایم در حالی که هم اکنون این میزان به ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده است. تاکنون ۸ واحد بوم گردی در استان به بهره برداری رسید و ۱۰ واحد دیگر نیز در برنامه است.

“فریبا رحمان پور”، مشاور امور زنان و خانواده وزیر میراث فرهنگی نیز در این مراسم در رابطه با حذف ستاد خدمات سفر و کمیته گردشگری بر اساس دستور العمل‌ها و ابلاغ‌های کشوری که از سوی معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد، گفت: مقدمات این مساله قبل از مدیریت آقای مونسان بوده و تلاش خواهیم کرد که این مساله را به نحوی برطرف کنیم.

همچنین “مجید صفایی”، مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: امیدوارم که بتوانم جواب حسن اعتماد مسئولان به اینجانب را در عمل به اثبات برسانم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدوارم بتوانم در کنار هم در جهت توسعه و ارتقای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تلاش بیشتری داشته باشم.

گفتنی است که در پایان این مراسم از تلاش حدود ۶ ساله “محمود باقری”، مدیرکل سابق میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تقدیر و “مجید صفایی” به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری استان معرفی شد.

لازم به ذکر است که «مجید صفایی» متولد ۱۳۴۵ از شهرستان باشت پیش از این مشاور ارشد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، قائم مقام این اداره کل، معاون اداره کل محیط زیست استان، معاون اداره کل امور اداری و مالی استانداری استان، مدیر بودجه استانداری استان، عضو شورای پژوهشی میراث فرهنگی و محیط زیست استان، مدیر محیط زیست شهرستان کهگیلویه و مدیر میراث فرهنگی شهرستان گچساران از سوابق اجرایی «صفایی» به شمار می‌رود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.