مردم استان در صورت مشاهده قطع درختان و تخریب منابع طبیعی به سامانه سجام گزارش دهند

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: نظارت اجتماعی خود مردم به عنوان یک دیدبان دغدغه مند ایجاب می کند، که مردم استان نسبت به قطع درختان در منطقه محل سکونت خود بی تفاوت نباشند. به گزارش پیک ملت ، عیسی حسنی طی مصاحبه‌ای خطاب به عموم مردم استان کهگیلویه و بویراحمد

کد خبر : 4654
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۸:۲۹
مردم استان در صورت مشاهده قطع درختان و تخریب منابع طبیعی به سامانه سجام گزارش دهند

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: نظارت اجتماعی خود مردم به عنوان یک دیدبان دغدغه مند ایجاب می کند، که مردم استان نسبت به قطع درختان در منطقه محل سکونت خود بی تفاوت نباشند.

به گزارش پیک ملت ، عیسی حسنی طی مصاحبه‌ای خطاب به عموم مردم استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت  : با توجه به اینکه سرمایه اصلی محیطی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد جنگلها و مراتع آن می‌باشد مردم نسبت به حفظ و نگهداری این سرمایه طبیعی استان مشارکت و همکاری لازم را با مراجع زیربط داشته باشند.

حسنی گفت :  متأسفانه اخیراً دست اندازی های زیادی به ویژه در حوزه جنگل‌ها صورت گرفته و با نفوذ افراد غیربومی در مناطقی از استان با همکاری برخی از مجرمین و سابقه داران محلی نسبت به قطع درختان کهنسال به ویژه درختان بلوط و انتقال آنها به استان‌های همجوار مانند خوزستان و فارس اقدام و تبدیل به زغال می گردد.

وی افزود: این یک فاجعه است که سبب از بین رفتن پوشش جنگلی برخی از مناطق به صورت بسیار ناراحت کننده ای شده است.

حسنی گفت : اگرچه متولیان امور منابع طبیعی و محیط زیست مکلف و موظف به رسیدگی و برخورد با این موارد می باشند اما کمبود امکانات و نیروی انسانی و وسعت جنگل های استان باعث شده که عملاً مجرمین ضربات و لطمات بسیار ناراحت کننده ای به محیط زیست و مراتع و جنگل ها وارد نمایند.

حسنی عنوان کرد:  قویترین ظرفیت استان ما مردم غیور و شهیدپرور می‌باشند که می‌توانند با نظارت اجتماعی نسبت به از بین رفتن سرمایه های طبیعی مناطق محل سکونت خود بی تفاوت نبوده و با قطع ید سودجویان بومی و غیر بومی از طریق گزارش وقوع جرم به دستگاه قضایی و نهادهای متولی از نابودی جنگل های مناطق خود جلوگیری نموده به این سرمایه ها را برای نسل های آینده خود محفوظ نگهدارند.

دبیر شورای حفظ پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از همه مردم استان در هر شغل، جایگاه، موقعیت و توانایی خواست نسبت به حضور خودروهای ناشناس و با پلاک استان های همجوار در مناطق بومی خود به ویژه در جنگل ها بی تفاوت نباشند و با کمک دهیاران و شوراهای روستا ها هرگونه وقوع جرم از ناحیه این افراد را به مراجع انتظامی یا سامانه سجام معاونت پیشگیری از وقوع جرم به آدرس http://sajam.scpd.ir یا سامانه ۳۰۰۰۱۲۹ گزارش نموده تا در اسرع وقت با این افراد برخورد گردد.
وی گفت در صورت امکان مشخصات خودرو اعم از تصویر یا فیلم از تخریب عرصه های منابع طبیعی را به سامانه سجام ارسال نمایند.

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.