سخنگوی سپاه اعلام کرد: رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه در مقابله با کرونا در روزهای آتی

سخنگوی سپاه ضمن تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات این نهاد در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، گفت: در روزهای آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه برای رویارویی با کرونا رونمایی خواهیم کرد. به گزارش روز پنجشنبه سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار «رمضان شریف» در تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات سپاه و

کد خبر : 4448
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۴۵
سخنگوی سپاه اعلام کرد: رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه در مقابله با کرونا در روزهای آتی

سخنگوی سپاه ضمن تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات این نهاد در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، گفت: در روزهای آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه برای رویارویی با کرونا رونمایی خواهیم کرد.

به گزارش روز پنجشنبه سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار «رمضان شریف» در تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات سپاه و بسیج در کمک به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و مبارزه با این بیماری اظهار داشت: طی روزهای اخیر علاوه بر ادامه اقدامات گذشته که تحت راهبری فرمانده کل سپاه و قرارگاه پدافند زیستی سپاه و بسیج انجام پذیرفته است، شاهد افزوده شدن ظرفیت‌های جدید برای مقابله جدی‌تر با کرونا هستیم و در این راستا افزایش تخت‌های بستری و نیز مراقبت‌های ویژه ICU در بیمارستان‌های سپاه در سراسر کشور به ویژه در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) و همچنین تکمیل و آماده به کار شدن نقاهتگاه ۱۰۰۰ تختی این بیمارستان انجام شده است.

وی افزود: از ظرفیت ۷۰۰ تختی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) که ۵۰۰ تخت آن اختصاص به بیماران کرونایی دارد، هم اکنون پس از ترخیص تعداد قابل توجهی از این بیماران حدود ۲۰۰ تخت آن در اختیار بیماران مبتلا به کرونا است و تخت‌های مراقبت‌های ویژه این مرکز درمانی نیز با دستور ویژه فرمانده کل سپاه به ۱۰۰ تخت افزایش پیدا کرده و این بیمارستان و سایر بیمارستان‌های سپاه در مراکز استان‌ها از آمادگی لازم برای ارائه خدمات درمانی در شرایط پیش رو به ویژه احتمالات مربوط به موج جدید مبتلایان برخوردار هستند.

سردار شریف با اشاره به ادامه رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت در سراسر کشور خاطر نشان کرد: قرارگاه های ۱۰ گانه نیروی زمینی در مناطق ماموریتی این نیرو در استان‌های کشور در روزهای اخیر وارد مراحل جدید شده اند و با فراگیری خود تقریبا کلیه مراکز استان‌ها و ۳ هزار نقطه هدف گذاری شده حداقل یک نوبت تحت تاثیر تلاش‌ها و برنامه‌های ضد عفونی توسط یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه و بسیج قرار گرفتند که خرسندی و اظهار رضایت مردم  و متولیان حوزه بهداشت و درمان کشور را در پی داشته است.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی مانند ماسک و دستکش بین محلات و مردم با جدیت ادامه دارد و کارگاه های تولیدی جدیدی به شبکه تولید این گونه اقلام در بسیج افزوده شده است و تعداد زیادی از کارگاه‌های مردمی و فعال در این عرصه نیز مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته اند و ظرفیت تولید ماسک هم اکنون از ۳ میلیون عدد در روز عبور کرده است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه، مدیریت دقیق فرآیندهای نظارتی و کنترلی بر اقدامات مربوط به تولید و توزیع اقلام بهداشتی و عملیات پاکسازی محیطی و… به ویژه خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را از توصیه‌های ابلاغی سرلشکر سلامی به مسئولین حوزه بهداشت و درمان و قرارگاه‌های فرعی زیستی و شبکه مقابله با کرونا در سپاه و بسیج دانست.

وی گفت: علاوه بر این گونه اقدامات میدانی و ملموس، نقش‌آفرینی بسیج جامعه پزشکی و آحاد بسیجیان عزیز در اجرای طرح بسیج ملی غربالگری در مشارکت با ستاد ملی مدیریت و پیشگیری و مقابله با کرونا و وزارت بهداشت و درمان از گام‌های راهبردی سپاه برای کمک به فرایند های مبارزه با این بیماری است. این همت جهادی و بسیج ملی تاکنون نزدیک به ۷۰ میلیون نفر در کشور را تحت پوشش قرار داده است که  پیامدهای آن در پیشگیری از بیماری کرونا و مدیریت فرایندهای مراقبتی و درمانی فراتر از تصورات پیش بینی‌ها خواهد بود.

سردار شریف با اشاره به فعالیت‌های مستمر و شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و بخش‌های تحقیقات و پژوهش‌های سپاه و بسیج برای دستیابی به دستاوردهای جدید و توسعه توانمندی‌ها برای تشخیص، پیگیری، مراقبت و درمان بیماری کرونا گفت: به فضل الهی در چند روز آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه در کمک‌های موثر در این فرایند رونمایی خواهیم کرد.

سخنگوی سپاه کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌های فعال در روند نظارت و کنترل اماکن، مراکز فروش، ترمینال های مسافری، ترددها و اعمال طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را از دیگر اقدامات جاری سپاه و بسیج محسوب و افزود: فعالیت‌های اطلاعاتی برای شناسایی اماکن انباشت و احتکار اقلام بهداشتی و درمانی، گران‌فروشی و کم‌فروشی همچنان با کمک موثر هموطنان توسط سازمان اطلاعات سپاه و بسیج ادامه دارد.

وی بیمارستان‌های صحرایی و سیار سپاه را آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی دانست و گفت: نیروی زمینی سپاه ۹ بیمارستان سیار را آماده مأموریت داشته است که تاکنون ۴ بیمارستان به شهرهای بابل، گرگان، کاشان و قم اعزام و بیمارستان شهید صدوقی نیز در تهران مستقر شده است.

سخنگوی سپاه در خصوص ظرفیت‌های بیمارستان‌های ثابت نیروی زمینی سپاه یادآور شد: این بیمارستان ها  حدود ۱۷۰۰ تخت بستری دارد که دو سوم آنها در اختیار بیماران کرونایی است و تاکنون ۴۷۱ بیمار را تحت بستری داشته اند که از این تعداد ۲۲۹ نفر ترخیص شده اند.

سردار شریف، بیمارستان شهید صدوقی را به عنوان بزرگترین بیمارستان صحرایی غرب آسیا معرفی و تصریح کرد: این بیمارستان با ۵۰۰ تخت بستری و ۳۰ تخت مراقبت‌های ویژه آماده خدمت در زنجیره اقدامات درمانی اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت است.

وی در ادامه گفت:بکارگیری ۱۸ سامانه جراحی سیار حیات بخش و نیز اعزام ۱۸ دستگاه خودرو واکنش سریع بهداشت و نیز اعزام تنها سامانه سی تی اسکن سیار کشور در صحنه کمک به هموطنان برای مقابله با کرونا را از دیگر خدمات تنها نیروی زمینی سپاه در این روزها است که بر آن تأمین ۱۰۰۰ نیروی تخصصی مورد نیاز مراکز درمانی کشور را نیز باید اضافه کرد.

سخنگوی سپاه، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و همچنین بیمارستان فوق تخصصی بقیه الله الاعظم (عج) را  از مجموعه های کلان فعال در مقابله با کرونا معرفی و افزود: بیمارستان بقیه الله از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۱۴ هزار مراجعه کننده داشته است که از این تعداد ۲ هزار و ۵۶۰ بیمار قطعی و مشکوک به کرونا را بستری کرده است  و بیش از ۲۰۰۰ نفر آنان ترخیص شده اند.

سردار شریف اقدامات کادر درمانی بیمارستان های سپاه در رویارویی با کرونا را مبتنی بر مطالعات علمی و پژوهش های پزشکی و منطبق با پروتکل ها و استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیف و با اشاره به فعالیت جنبی آن در این راستا خبر داد: خط تولید ماسک N۹۵ به عنوان مناسب ترین ماسک مورد استفاده در جهان با تلاش متخصصین  بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) در روزهای اخیر راه اندازی و با ظرفیت تولید ۳ الی ۴ هزار ماسک در روز فعال شده است.

وی همچنین بیمارستان بقیه الله (عج) را پیشتاز تغسیل و تکفین بیماران فوتی کرونایی در کشور پس از فتوای رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) دانست.

سردار شریف تشکیل همزمان قرارگاه سلامت و معنویت با مسئولیت نماینده ولی فقیه در سپاه را از جمله اقدامات ارزشمند و تأثیرگذار در صحنه این جهاد ملی قلمداد و تصریح کرد: این قرارگاه به طور مستمر و روزانه و از طریق ارتباط تصویری زنده و برخط با قرارگاه های فرعی سلامت و معنویت در سپاه های استانی که تحت مسئولیت مسئولین نمایندگی ولی فقیه در سپاه های استانی مدیریت می‌شوند به ارزیابی وضعیت و اقدامات صورت پذیرفته می پردازند.

سخنگوی سپاه خاطرنشان کرد: جلسات قرارگاه سلامت و معنویت با هدایت حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی، برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به حوزه انجام حداقلی آداب مربوط به تکریم متوفیان کرونایی به ویژه تغسیل، تکفین و تدفین و همچنین سرکشی و روحیه بخشی به بیماران به خانواده های آنان و نیز کمک به کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی دیگر که با حضور داوطلبانه و سازماندهی شده روحانیون و طلاب در سراسر کشور در حال انجام است را بصورت ویدیو کنفرانس مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.