دادستان عمومی و انقلاب استان: تصمیم قاطع برای قانون شکنان طرح فاصله گذاری اجتماعی

بمنظور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از امروز  جمعه هشتم تا  ۱۵ فروردین اجرا می شود  دادستان عمومی وانقلاب استان در گفتگویی بامداد امروز با روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد از باید ها و نبایدهای قضایی اجرای این طرح و اطلاع رسانی به مردم در استان گفت. به گزارش

کد خبر : 4267
تاریخ انتشار : جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۴۲
دادستان عمومی و انقلاب استان: تصمیم قاطع برای قانون شکنان طرح فاصله گذاری اجتماعی

بمنظور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از امروز  جمعه هشتم تا  ۱۵ فروردین اجرا می شود  دادستان عمومی وانقلاب استان در گفتگویی بامداد امروز با روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد از باید ها و نبایدهای قضایی اجرای این طرح و اطلاع رسانی به مردم در استان گفت.

به گزارش پیک ملت ،سید علی ملک حسینی، در این گفتگو با اظهار این که مراقبت و محافظت  از جان مردم  مهمترین مصداق صیانت از حقوق عامه است،تصریح کرد: شهروندان در هر جایگاه و شرایطی ، مکلف به رعایت الزامات قانونی در این زمینه می باشند.

بمنظور اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از روز جمعه هشتم تا  ۱۵ فروردین اجرا می شود سید علی ملک حسینی در گفتگویی بامداد امروز با روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد از باید ها و نبایدهای قضایی اجرای این طرح  در استان گفت.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این گفتگو با اظهار این که مراقبت و محافظت  از جان مردم  مهمترین مصداق صیانت از حقوق عامه است،تصریح کرد: شهروندان در هر جایگاه و شرایطی ، مکلف به رعایت الزامات قانونی در این زمینه می باشند.

سید علی ملک حسینی گفت:  در شرایط کنونی طرح ها و اقدامات حاکمیتی که جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا تصویب و اعلام میشوند شرعاً و قانوناً لازم الاتباع می باشند.

وی با تأکید بر این که هدف از اجرای این طرح کشوری کمک به  قطع زنجیره ی انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس ها می باشد، افزود: ضمانت اجرای تمرد و عدم تمکین از مقررات طرح«فاصله گذاری اجتماعی» سختگیرانه و قاطع خواهد بود.

وی با اشاره به ملزم بودن همه آحاد جامعه به رعایت محدودیت های ناشی از این طرح،بیان داشت: از جمله ی این موارد، ممنوعیت ورود به شهر غیر محل سکونت خود می باشد که علاوه بر توقیف وسیله نقلیه، شخص متخلف به  پرداخت ۵ میلیون ریال جریمه الزام و البته  کلیه هزینه های جانبی توسط نیروی انتظامی از متخلفین اخذ خواهد شد.

دادستان مرکز استان از بازاریان و اصنافی که به صورت خودجوش فعالیت های تجاری خود را تعطیل نموده اند، تشکرد کرد و افزود: با توجه به الزامات قانونی طرح جدید، بازگشایی خودسرانه اماکن تجاری موجب پلمپ طولانی مدت آنها خواهد شد.

سید علی ملک حسینی با اظهار این که اصنافی مانند نانوایی ها ، سوپرمارکت ها و میوه فروشان که فعالیت آنها در زمان اجرای طرح مستثنی شده، گفت: این صنوف مؤظف به اجرای پروتکل بهداشتی هستند در غیر این صورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و پلمپ خواهند. شد.

وی به افرادی که اقدامات شان موجب تهدید علیه بهداشت عمومی می گرد ،هشدار داد و افزود: هرگونه اقدام از سوی هر فردی که به تشخیص کارشناسان بهداشت تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی گردد، قابل تعقیب قضایی است و  مطابق ماده ۶۸۸ قانون مجازات  اسلامی ( تعزیرات) متخلفین به مجازات تا یک سال حبس محکوم خواهند شد.

 این مقام قضایی برای همه کادر پزشکی و درمانی و بیماران، آرزوی سلامتی و از عموم هم استانی های عزیز که با رنج و زحمت فراوان خود را ملزم به رعایت موازین بهداشتی و قرنطینه خانگی نموده اند ، تشکر و ابراز امیدواری کرد با رعایت همه جانبه از سوی مردم عزیز هرچه زودتر در کشور جشن پیروزی بر این بیماری برگزار شود.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از زحمات نیروهایی فداکار نظامی و انتظامی در این ایام، قدردانی کرد و نسبت به کسانی که از ارشادات و دستورهای نظامی و انتظامی سرپیچی نمایند هشدار داد و تأکید کرد: هرگونه عدم همکاری ، مقاومت و تمرد نسبت به دستور این نیروها ازسوی متخلفین محدود احتمالی، تحت عنوان مجرمانه ی «تمرد در مقابل مامورین دولت» قابل پیگرد و مجازات است.

تصاویر

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.