رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه وبویراحمد: ۵٠٠نخبه شناسایی شد/ استخدام ۴۵ نخبه

پیک ملت : اکوانی رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه وبویراحمد در اولین جام رسانه امید با اشاره به عملکرد این نهاد گفت: بنیاد نخبگان استان از نهادهای اختصاصی است که دستاورد انقلاب اسلامی است که مورد توجه شخص مقام معظم رهبری است . به گزارش پیک ملت ،در چند سال اخیر هدف بنیاد برگرفته از سند

کد خبر : 42581
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه وبویراحمد: ۵٠٠نخبه شناسایی شد/ استخدام ۴۵ نخبه

پیک ملت : اکوانی رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه وبویراحمد در اولین جام رسانه امید با اشاره به عملکرد این نهاد گفت: بنیاد نخبگان استان از نهادهای اختصاصی است که دستاورد انقلاب اسلامی است که مورد توجه شخص مقام معظم رهبری است .
به گزارش پیک ملت ،در چند سال اخیر هدف بنیاد برگرفته از سند راهبردی کشور در امور نخبنگان است که به شناسایی، توانمندسازی و بکارگیری آنها در حوزه های مختلف تصمیم سازی و سیاست گذاری می پردازد.
بنیاد نخبنگان برای اجتماعات مختلف دارای برنامه است که می توان به دانش آموزختگان، حوزوی، طلاب، قرآنی، هنری و … نئاناشاره کرد که بسیاری از نخبگان از تسهیلات استفاده کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تا الان 500 تفر از نخلگان شناسایی شده اند که مورد حمایت بنیاد نخبگان قرار گرفته است و تعداد برگزیدگان استان با عنوان طرح های مختلف انجام گرفته است که تسهیلات در اختیار برگزیدگان مختلف قرار می گیرند.
ما 2 میلیارد تومان تسیهلات به افراد اعطا می کنیم که
دولت سیزدهم با پشتیبانی شهید رئیسی از بنیاد نخبگان به حمایت از این قشر پرداخت و در حوزه های آموزشی، پژوهشی و… در سامانه نخبگان فرآیند های شناسایی، انتخاب را طی می کنند.
آیین نامه جذب مستعدین
25 نفر از نخبگان استان ما در همین قالب تایید شده اند که ردیف استخدامی این افراد را بنیاد نخبگان را متناسب با حوزه های تخصصی خود دنبال کرد.
23 نفر نیز در سهمیه اسفند نیز ردیف استخدامی گرفتند که تا پایان امسال بکار گرفته می شوند.
در فراخوان چهارم جذب نخبگان در تیرماه اعلام می شود که افراد واجد شرایط در حوزه های مختلف را داریم که در ادارات بکار گرفته خواهند شد.
دانشجویان یکی از گروهایی هستند که هسته های مسئله محور دانشجویی یا طرح شهید احمدی روشن این قشر را شامل می شود که به یک موضوع مهم و مسئله اصلی استان پرداخته می شود که دانشجویان را برای مشارکت در حل مشکلات اساسی کشور آماده می کند
دانشجویان بین 3 تا 5 میلیون تومان از حمایت مالی برخوردار می شوند و افراد حاضر در این طرح که حدود 90 نفر هستند در آینده در طرح جذب بکار گرفته می شود.
تشکیل هیئت های اندیشه ورز نخبگانی نیز یکی دیگر از طرح های ما است که حدود 3 تیم در حال حاضر داریم و تحت عنوان طرح سینا به تولید فکر و سیاست گذاری می پردازند.
معرفی نخبگان بعنوان دستیار به نهادها نیز معرفی می شود و طرح دیگر طرح مسئله محور هیئت علمی است که برخی اساتید سرآمد حوزه های خود هستند که در استان 6 عضو هیئت علمی مشغول به فعالیت و مورد حمایت بنیاد نخبگان است.
در قالب طرح کاظمی آشتیانی نیز استادیاران جوان نیز مبلغی بلاعوض از سوی بنیاد نخبگان استان مورد حمایت قرار می گیرند.

ما از کسانی که دکتری دارند و جایی مشغول بکار نیستند نیز حمایت می کنیم و حقوق پایه استادیار دانشگاه تهران را به این افراد پرداخت می کنیم.
بازدید های علمی و فرهنگی برای نخبگان و دانشجویان داریم که سال گذشته 25 بازدید برگزار شد که با طرح های دانش بنیان و دستاورد های کشور آشنا می شوند.
ما سال گذشته 8 هسته علمی فرهنگی استاد محور تشکیل دادیم که دانشجویان مستعد را زیر نظر استاد برای یک مسیر علمی تربیت کردیم.
در حوزه های دانش آموز طرح ایران گشت را داریم که زیر نظر آموزش و پروش 5 طرح ایران گشت را با مشارکت 150 دانش آموز اجرا کردیم.
مشارکت نخبگان در طرح های های جهادی نیز از دیگر کارهای بنیاد نخبگان استان کهگیلویه وبویراحمد بویراحمد است.
ما در سال 1400 و 1401 استان برتر در اجرای طرح های مختلف بوده ایم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.