مدیر کل صمت استان :57 واحد راکد صنفی به چرخه تولید برگشت/ ایجاد بیش از 3 هزار مشاغل خانگی

پیک ملت مدیر کل صمت استان در نشست رویداد جام رسانه امید با اعلام این خبر که 57 واحد تولیدی راکد استان به چرخه تولید برگشت گفت:در بخش نهضت احیا 335 میلیارد تومان به بخش صنایع و معادن تزریق شد. به گزارش پیک ملت ، سید امیر تیمور موسویان اظهارکرد: از تولید ناخالص کشور 40

کد خبر : 42564
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
مدیر کل صمت استان :57 واحد راکد صنفی به چرخه تولید برگشت/ ایجاد بیش از 3 هزار مشاغل خانگی

پیک ملت مدیر کل صمت استان در نشست رویداد جام رسانه امید با اعلام این خبر که 57 واحد تولیدی راکد استان به چرخه تولید برگشت گفت:در بخش نهضت احیا 335 میلیارد تومان به بخش صنایع و معادن تزریق شد.

به گزارش پیک ملت ، سید امیر تیمور موسویان اظهارکرد: از تولید ناخالص کشور 40 درصد سهم صمت استان است و  اعدادی قانونگذار تصویب کرده است،

موسویان مدیر کل صمت استان کهگیلویه وبویراحم بدا اشاره به شرح پیشرفت های ایجاد شده در استان پرداخت و گفت: از تولید ناخالص داخلی کشور 40 درصد متعلق به اداره صمت است و ما مشخصا در حوزه های صنعت، معدن و تجارت مطابق با قانون هفتم توسعه دنبال می کنیم.

وی افزود: ما باید نسبت به استراتژی و تبیین اعدام مختلف نسبت به این سه حوزه کار کنیم و بتوانیم آن را برای جامعه ارائه بدهیم.

مدیر کل صمت استان تصریح کرد : در فعالیت دولت سیزدهم نزدیک به 57 واحد راکد را به بخش تولید برگرداندیم و 36 واحد زیر فعالیت با 460 میلیارد ارزش را به چرخه تولید برگرداندیم.

وی افزود: از محل تبصره 198 و نهضت احیا حدود 335 میلیارد را به عرصه تولید برگرداندیم و صادرات غیر نفتی یکی از شاخص های مهم تولید است که قریب به 47 میلیون دلار از محل گمرک استان مبادله انجام دادیم که 48 هزار تن ارزش این کالاها بوده است.
موسویان اضافه کرد: در بحث واحدهای صنفی 19هزار و 446 واحد پروانه صنفی ایجاد کردیم و آن چیزی که در ترسیم راه صمت برای ما مهم است که ما برای چهارسال آینده نقشه راهی را ترسیم کرده ایم که کار قائم به افراد و اشخاص نیست.

امروز در آستانه دهه تولید بسته ای را رونمایی خواهیم که بسته حمایتی از زیرشاخه های صنعت، معدن و تجارت است که این برخاسته از نگاه رئیس جمهور شهید است.

موسویان با بیان این که ما امروز در سطح مقوله سرمایه گذاری 3 هزار و 334 مشاغل خانگی ایجاد کردیم گفت: ما با تکیه بر موضوعاتی که شاید سابقه تاریخی وجود داشته باشد که در کارگروه منابع طبیعی، اتفاقی که برای اولین بار در بخش صمت انجام گرفت و ظرفیت های مختلف در بوکیست، فسفان
بزرگترین معدن فسفات را در کشور داریم و در سرفاریاب بحث بوکسیت داریم.
سال گذشته قریب به 200 مصوبه در شورای تسهیل داشتیم که به بحث موانع تولید پرداخته شد و به واحد های تولیدی نیز مراجعه کردیم و فقط به جلسه اکتفا نکردیم.
وی بیان داشت: امروز در مسائل بروزرسانی اتحادیه های صنفی حدود 34000 واحد صنفی را در استان داریم و مطالبات مربوط به انتخابات امور صنفی بروز است.
بروزرسانی سند اشتغال استان را داشته ایم و در بهمئی می توانیم 6 هزار شغل ایجاد کنیم و بحث تخصیص تسهیلات انجام بگیرد این روند به نقطه مطلوب می رسیم.
موسویان تصریح کرد :ما امروز در سطح استان برای کل حوزه های انتخابیه ظرفیت های مختلف را احصا کردیم و رسالتی که نسبت به سرمایه گذاری و آیندگان داریم با ترسیم یک برنامه 4 ساله پیگیری کردیم.
یکی از 4 استان برتر در حوزه زنجیره نفت و پلیمر و پتروشیمی هستیم و پروانه بهره برداری پتروشیمی گچساران را صادر کنیم یک جهش در عرصه صنعتی خواهیم داشت.
وی در پایان گفت: از ظرفیت پتروشیمی گچساران و گردش حساب در استان را خواهیم داشت و قلت منابع بانکی در استان حل خواهد شد.
برای پرهیز از خام فروشی سیاست آهک هیدراته چرام هست که در بهمن فاز اول آن افتتاح می گردد.

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.