اختصاص ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

پیک ملت؛ استان کهگیلویه و بویراحمد جزو استان هایی بود که به دلیل کمبود زمین و تعلل برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات کمی از این طرح عقب مانده بود اما اکنون به گفته مسئولان، با الحاق زمین و روند خوب ارائه تسهیلات کار با سرعت مطلوب پیش می رود. به گزارش پیک ملت؛  مدیرکل

کد خبر : 42247
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۲۲
اختصاص ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

پیک ملت؛ استان کهگیلویه و بویراحمد جزو استان هایی بود که به دلیل کمبود زمین و تعلل برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات کمی از این طرح عقب مانده بود اما اکنون به گفته مسئولان، با الحاق زمین و روند خوب ارائه تسهیلات کار با سرعت مطلوب پیش می رود.

به گزارش پیک ملت؛  مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اکنون بیش از ۲۶ هزار واحد مسکونی در حال اجراست و طرح نهضت ملی مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد به استثنای شهر یاسوج، در همه مناطق استان وضعیت خوبی دارد.

محمد راستا عنوان کرد: ۵۰ درصد افراد ثبت نام شده طرح نهضت ملی مسکن این استان مربوط به یاسوج است.در شهر یاسوج بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی خود مالکی در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: مهمترین مشکل طرح نهضت ملی مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد نبود زمین برای شهر یاسوج است و همچنین همکاری نامطلوب بانک‌ها در خصوص اجرای این طرح است.

راستا عنوان کرد: بانک‌ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن این استان از دستورالعمل‌های داخلی خود تبعیت می‌کنند و از مصوبه دولت تبعیت لازم را نمی‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه به زودی بیش از هزار واحد مسکن ملی در استان افتتاح می‌شود به گونه ای که طرح مسکن ملی ۲۸۸ واحدی گچساران و تعدای هم در دهدشت به زودی افتتاح می‌شود.

راستا افزود: برای رفع مشکل کمبود زمین در یاسوج ۱۳ قطعه زمین به مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار را به وزارت خانه پیشنهاد دادیم و کار یک قطعه از این زمین‌ها به مساحت ۲۰ هکتار در مرحله نهایی و خرید است.

اختصاص ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

 

۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن ملحق می شود

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از اولویت های دولت مردمی سیزدهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن است.

علی محمد روستا افزود: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال ۴۸ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی است.

وی تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده مشخص شد که در مجموع استان ۲۶ هزار و۵۸۲ واحد پروژه فعال در حوزه نهضت ملی مسکن دارد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازدید از سایت های فعال نهضت ملی مسکن یاسوج در مناطق محمودآباد، ارم، جهاد صورت گرفت و با کیفیت خوب کارها در حال انجام است.

روستا ابراز کرد: دیوار چینی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در جهاد به پایان رسیده است و مشکلات پیمانکار بررسی و رفع می شود.

وی عنوان کرد: بانک عامل این طرح مسکن است که اعم بار طرح نهضت ملی مسکن بر دوش همین بانک است و جای تقدیر و تشکر دارد.انتظار داریم مابقی بانک ها هم پای کار بیایند و مصوب قانونی خود را به انجام برسانند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در حوزه زیرساخت این طرح ملی، همچون دفع آب های سطحی و فاضلاب و برق و آب آشامیدنی نیاز است کارهای بیشتری انجام گیرد تا سهم یک سوم دستگاه های مربوطه را وزارت نیرو پرداخت کند.

روستا عنوان کرد: برای واگذاری قطعه زمین برای اقشار ویژه ۶ هزار و ۱۷۶ خانوار قطعه زمین به آن ها واگذار شده است، تکلیف استان در به تعهدات پیش بینی شده نسبت به استان های کشور در این زمینه رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن ملحق کنیم که ۲۰ هکتار ان نهایی شده است، تاییده وزارت راه و شهر سازی را گرفته است و در حال تامین اعتبار هستیم.این زمین تملک و حدود ۵۰ درصد مشکلات طرح نهضت ملی مسکن در مرکز استان حل و فصل خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۵۰ درصد افراد ثبت نام شده طرح نهضت ملی مسکن این استان مربوط به یاسوج است.طرح مسکن ملی ۲۸۸ واحدی گچساران تکمیل شده و تنها آسفالت محوطه مانده است.

وی عنوان کرد: طرح های نهضت ملی در جهاد و ارم تا ۶ ماه آینده حداقل سه بلوک تحویل مردم خواهد شد.

اختصاص ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

باید دستگاه های خدمات رسان آب و برق و گاز پای کار بیایند

فرماندار بویراحمد نیز گفت: در شهر یاسوج حدود ۱۱ هزار واحد در حال ساخت است.

شهرام مهدوی مطلق تاکید کرد: یک سری معارضات اداری و شخصی وجود داشته است که عمدتا برطرف شده اند و مشکلی که با آن اکنون روبرو هستیم بحث انشعابات و پای کارآمدن دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز است.

وی ادامه داد: سایت ارم نیز در خصوص جاده دسترسی با مشکلاتی روبرو بود که آن هم اخیرا در حال برطرف شدن است.

فرماندار بویراحمد ابراز کرد: باید شرکت های خدمات رسان آب و برق و گاز قراردادی را با پیمانکار منعقد کنند تا انشعابات این واحدها سرعت بپذیرد.

وی تاکید کرد: بحث انشعابات پروژه نهضت ملی مسکن را با مشکل مواجه می کند که پیگیر رفع این موضوع هستیم.

مهدوی مطلق گفت: چنانچه دستگاه های خدمات رسان پای کار بیایند، تا پایان شهریورماه بخش عمده ای از این پروژه ها به اتمام می رسد.

اختصاص ۳۵ هکتار زمین به طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

پرداخت ۱۱۵ میلیارد تومان به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج

مدیر شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۹۵ واحد در یاسوج انعقاد قرارداد شده و پروژه در حال احداث است که به ازای هر واحدی ۵۵۰ میلیون تومان و ۲۷۲ میلیارد تومان کل تامین اعتبار طرح است.

محمد اکبری افزود: پروژه محمود آباد یاسوج ۱۵ درصد، ۱۹۴ واحدی ارم ۳۴ درصد و ۱۶۰ واحدی جهاد ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: بانک مطابق با پیشرفت فیزیکی این واحدها نسبت به سهم مشترک اقدام کرده است و از مجموع ۲۷۲ میلیارد تومان حدود ۱۱۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: بانک مطابق با پیشرفت این پرداخت ها را انجام می دهد و به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه ها خواهیم بود.

امید است هر چه سریع تر طرح های نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد سامان یابند تا مشکل جوانا در زمینه مسکن رفع و آرزوی شهید جمهور خستگی ناپذیر کشور تحقق یابد.

این مهم عزم جهادی همه مسئولان استانی را می طلبد تا پای کار بیایند و مشکلات این طرح راهبردی را رفع کنند.

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.