توزیع سمعک بین کم شنوایان کهگیلویه و بویراحمد

پیک ملت؛ ممعاون بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد: ۶۰۰ سمعک برای کم شنوایان استان خریداری شده و به زودی بین آنها توزیع می شود. به گزارش پیک ملت ، معاون توانبخشی بهزیستی استان با اشاره به اینکه دوره طلایی کاشت حلزون برای افراد ناشنوا ۶ سال است، گفت: ۳۰۰ شهروند استان برای به علت انجام نشدن

کد خبر : 41894
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷
توزیع سمعک بین کم شنوایان کهگیلویه و بویراحمد

پیک ملت؛ ممعاون بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد: ۶۰۰ سمعک برای کم شنوایان استان خریداری شده و به زودی بین آنها توزیع می شود.

به گزارش پیک ملت ، معاون توانبخشی بهزیستی استان با اشاره به اینکه دوره طلایی کاشت حلزون برای افراد ناشنوا ۶ سال است، گفت: ۳۰۰ شهروند استان برای به علت انجام نشدن مداخلات به هنگام درمانی هم اکنون با اختلال ناشنوایی عمیق زندگی را سپری می کنند.
کریم رهیده افزود: بهترین زمان کاشت حلزون برای کودکان ناشنوای مطلق یا عمیق زیر سه سال است چون بعد از این زمان درک گفتار در مغز از بین می رود.
وی بیان کرد: البته اگر فردی در کودکی قدرت شنوایی داشته باشد اما بعد ناشنوا شود می تواند در بزرگسالی کاشت حلزون انجام دهد.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:کاشت حلزون در دولت سیزدهم رایگان شده اما ناشنوایان مذکور که در سنین مختلف روزگار می گذرانند به علت از دست دادن زمان برای همیشه از نعمت شنوایی محروم شدند.
بازگشت شنوایی برای ۱۹۰ شهروند کهگیلویه وبویراحمدی
وی تاکید کرد: از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۱۹۰ شهروند ناشنوای کهگیلویه و بویراحمد با کاشت حلزون از دنیای سکوت خاموش خارج شدند.
رهیده ابراز کرد: با حمایت دولت سالیانه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال برای تعمیر دستگاه های کسانی که کاشت حلزون انجام داده اند کمک می شود که پارسال بیش از ۲ میلیارد ریال برای ناشنوایان استان پرداخت می شود.
توزیع سمعک در کهگیلویه و بویراحمد
وی عنوان کرد: امسال هم ۶۰۰ سمعک برای کم شنوایان استان خریداری شده و به زودی کار توزیع آن بین این معلولان استان به صورت رایگان انجام می گیرد.
رهیده افزود: خرید هر دستگاه سمعک بین هفت تا ۵۰ میلیون ریال از سوی دولت اعتبار تامین شده است.
وی بیان کرد: اولویت اختصاص سمعک به کم شنوایان استان دانش آموزان با توجه به اهمیت حس شنوایی آنان در فرایند یادگیری است.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مادران دارای کودک به علت نقش آنان در تربیت فرزندان در اولویت دوم اهدای سمعک دارند.
رهیده تصریح کرد: پارسال نیز ۶۰۰ سمعک خریداری و بین ناشنوایان و کم شنوایان استان توزیع شد.
وی تاکید کرد: هر سمعک براساس نحوه نگهداری بین یک تا ۱۰ سال قابلیت استفاده دارد.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سه هزار و ۲۰۰ نفر شهروند کم شنوا یا ناشنوا در استان سکونت دارند که از این تعداد ۵۰۰ نفر ناشنوای مطلق هستند.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.