بهره مندی اراضی کشاورزی ۱۵ روستا در شهرستان گچساران از آب سد کوثر

پیک ملت؛ رییس اداره منابع آب شهرستان گچساران از بهره مندی بیش از ده هزار هکتار(خالص 7500 و ناخالص 2500 هکتار) از اراضی کشاورزی شهرستان گچساران از آب سد کوثر و تأثیرگذاری آن بر مهاجرت معکوس در این مناطق خبر داد. به گزارش پیک ملت؛ سید معصوم افضلی، رییس اداره منابع آب شهرستان گچساران، با

کد خبر : 41284
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷
بهره مندی اراضی کشاورزی ۱۵ روستا در شهرستان گچساران از آب سد کوثر
پیک ملت؛ رییس اداره منابع آب شهرستان گچساران از بهره مندی بیش از ده هزار هکتار(خالص 7500 و ناخالص 2500 هکتار) از اراضی کشاورزی شهرستان گچساران از آب سد کوثر و تأثیرگذاری آن بر مهاجرت معکوس در این مناطق خبر داد.

به گزارش پیک ملت؛ سید معصوم افضلی، رییس اداره منابع آب شهرستان گچساران، با بیان این خبر، اظهار داشت: در حال حاضر حدود پنج هزار هکتار از این اراضی، تامین آب شده و در قالب چند طرح دیگر از جمله تکمیل شبکه های اصلی و فرعی طرح آبرسانی به تراس چپ رودخانه خیرآباد ،دشت لیشتر، آبرسانی به دشت مور، آبرسانی به آبرزی و تنگ انگشترک، بیش از پنج هزار هکتار دیگر نیز تامین آب خواهند شد.
رییس اداره منابع آب گچساران، گفت: وجود سد کوثر نعمت بزرگی برای استان و مناطق جنوبی کشور است چرا که آب شرب بیش از دو میلیون 500 هزار نفر را در پنج استان جنوبی، تامین و در عین حال، آب صنایع و کشاورزی برخی مناطق در شهرستان گچساران را نیز تامین نموده و یا خواهد نمود.
افضلی با بیان اینکه در سال آبی جاری حدود 40 میلیون مترمکعب رهاسازی آب سد کوثر برای اراضی کشاورزی تحت پوشش را داشته ایم، اظهار داشت: با بهره مندی اراضی کشاورزی از سد کوثر، افزایش اشتغال ،اصلاح الگوی کشت ،اصلاح ، بهبود و توسعه‌ خاک و همچنین افزایش تنوع و راندمان محصولات کشاورزی را در پی داشته که همین امر باعث رشد درآمد و مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستا ها شده و طبیعتا با اجرا و بهره برداری دیگر طرح های آبی در منطقه، این فرایند، سرعت و گستردگی بیشتری پیدا خواهد کرد.
افضلی خاطرنشان کرد:. امیدوارم با تلاش و پیگیری هایی که همواره و مجدانه، مدیران ارشد استان و همکاران مجموعه آب منطقه ای داشته و توجهی که مدیریت منابع آب ایران و وزارت نیرو و به طور کلی دولت محترم به این استان دارند، تزریق اعتبارات طرح ها با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد تا انشالله در کمترین زمان، شاهد بهره برداری از همه طرح های آبی شهرستان گچساران باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.