پاسخ منتخب مردم بویراحمد، دنا و مارگون به سوالات گوینده شبکه خبر/باید به تولید کنندگان فرصت دوباره داد/

  پیک ملت؛ محمد بهرامی منتخب مردم شهرستانهای بویراحمد دنا و مارگون در بخش زنده خبر به دفاع از برنامه و راهکارهای خود در مجلس دوازدهم پرداخت. به گزارش پیک ملت، محمد بهرامی در نشست زنده شبکه به مسئله تورم و حقوق اشاره کرد و گفت:حقوق کارمندان و کارگران برگفته از افزایش حقوق به میزان

کد خبر : 41001
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳
پاسخ منتخب مردم بویراحمد،  دنا و مارگون به سوالات گوینده شبکه خبر/باید به تولید کنندگان فرصت دوباره داد/

 

پیک ملت؛ محمد بهرامی منتخب مردم شهرستانهای بویراحمد دنا و مارگون در بخش زنده خبر به دفاع از برنامه و راهکارهای خود در مجلس دوازدهم پرداخت.

به گزارش پیک ملت، محمد بهرامی در نشست زنده شبکه به مسئله تورم و حقوق اشاره کرد و گفت:حقوق کارمندان و کارگران برگفته از افزایش حقوق به میزان تورم اینگونه است چنین چیزی مسئله تورم را کاهش نمی دهد.

منتخب مردم شهرستان های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس دوازدهم تصریح کرد:قدرت خرید مردم و کاهش تورم یک کار اساسی است‌ که باید در مجلس دوازدهم پیگیری شود.

بهرامی به حذف یارانه پردرآمد هااشاره کرد و خاطرنشان کرد:در رابطه با حذف یارانه پردرآمدها و پر هزینه ها، باید صادقانه به مردم شفاف بگوییم و مردم خودشان باید پای کار بیایند واینجا خودشان پای کار می آیند ودر زمینه یارانه خودشان تصمیم عاقلانه میگیرند.

وی در رابطه با حذف و حتی در اختیار قرار دادن ارز ترجیحی به واردکنندگان و صادرکنندگان افزود:ارز ترجیحی باید در اختیار تولید کنندگان و واردکنندگان با یک نظارت دقیق باشد و ساز و کار مناسبی برای آن در نظر گرفت.

منتخب شهرستان های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس دوازدهم در رابطه به تعلق گرفتن بنزین به کد ملی ابراز داشت:بنزین باید به کد ملی ها تعلق بگیرید این منابع متعلق به همه است‌.

بهرامی به برنامه کلی خود برای کاهش تحریم و تورم اشاره و اذعان داشت:قوانین و مقررات زیاد است و با توجه به مسائل قانون اساسی، قوانین زیادی وجود دارد و الان مشکل ما بحث تحریم ها است که مخاطرات زیادی را برای ما به وجود آورده است و امروز متاسفانه همین تحریمها باعث سو استفاده های برخی مافیاها شده است.

وی ادامه داد:با اراده هایی که در حاکمیت است در این راستا باید مشکل ما با دنیا حل بشود که میشود درحوزه های مختلف رونق ایجاد کرد.

بهرامی با بیان اینکه در زمینه با تحریم ها یک برنامه کلی داریم که سیاست های کلی نظام است گفت:نیاز داریم در این زمینه همدل باشیم و آنهایی که طرف مقابل هستند یعنی کشورها روبه روی ما به توافق و تعامل برسیم  و در این راستا به تنهایی نمیشود کاری کرد.

منتخب شهرستان های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس دوازدهم گفت:سرانه ما اگر پایین باشد و به آن میزان که توسعه بخواهد نرسیم لنگ زده ایم ‌که در این زمینه باید گفت بسیاری از برنامه ها بر اساس اجرا نیست.

 

وی در مورد افزایش حقوق کارمندان و کارگران و سازگار آن تاکید کرد:فارغ از کلیات واقعیت این است که ما در این زمینه مشکل داریم و وقتی نمی‌توانیم در حوزه های مختلف بودجه تامین کنیم باعث میشود نرخ ها افزایش پیدا کند و تنها کاری که دولت و مجلس انجام میدهند این است که سالانه یک میزان حقوقی را افزایش بدهیم و برخی جاها باید تحریم را دور بزنیم که همین مسأله باعث مشکلاتی میشود که سود جویی سودجویان و افزایش تورم و تنگ شدن سفره مردم میشود.

بهرامی ادامه‌داد:این مسایل را باید در کلیات بگوییم و باید تقاضا و افزایش را به گونه ای پیش ببریم که قدرت خرید مردم بالا برود.

وی در ادامه به تعلق گرفتن ارز ترجیحی به وارد کنندگان وتولید کنندگان خاطر نشان کرد:پیشنهاد دادم که ما با حذف ارز ترجیحی مخالف هستیم و برنامه آشناست که ارز ترجیحی در اختیار تولیدکننده قرار بگیرد و نظارت بر آنها تشدید شود و ابزار نظارتی به شکل کاملتر بر آنها نظارت کند.

بهرامی ادامه داد:برخی مواقع به کلیات برمیگیردیم که همین مسأله فساد را به بار می‌آورد و باید بدانیم که ما امروز در حوزه برنامه ریزی مشکل داریم.

بهرامی به بحث وارد خودرو اشاره کرد و گفت:در بحث واردات خودرو در حال حاضر بااین شرایط تولیدات ما با مخاطرات زیادی مواجه خواهد شد و با این شرایط با مشکلاتی مواجه میشویم  که نمی‌تواند سود باشد.

وی گفت: اول از همه باید به تولید کنندگان خود فرصت دهیم ولی بعد از چند سال بازار تعریف می‌کند و ما باید این توان را داشته باشیم که با بازار های خارجی رقابت کنیم .اما باید یک ملزوماتی داشته باشیم ‌‌.

وی گفت:بازار رقابتی بازار خودرو و افزایش کیفیت کمک به این‌بازار خواهد کرد اما ما امروز توان رقابت نداریم و بازار امروز تعیین میکند که الزاماتی باید داشته باشیم که بتوانیم در آن تلاش کنیم و این مدلها را برای بازار خودرو نیز ترزیق کنیم.

بهرامی به بازار انحصاری اشاره کرد و گفت:بازار انحصاری یکجاههایی باید باشد و یک جاهایی هم نباید باشد. بلکه باید در راستای منابع ملی یک انحصار را داشته باشیم و در برخی مکانها نیز انحصار نیز نداشته باشیم .

منتخب شهرستانهای بویراحمد دنا و مارگون گفت:بازار خودرو را تا یک مقطعی میتوان حمایت کنیم اما مافیای که پشت بازار خودرو هست. که میطلبد که دستگاههای مختلف ورود کنند واین مسله انحصار نیز حل شود.

بهرامی به مبحث برنامه خودش در رابطه با سیاست خارجی اشاره کرد و گفت : در بحث سیاست خارجی بهترین و مهمترین راهبر در دنیا الگو برداری از کشورهایی است که توانستند در این زمینه موفق باشند هرچند که در این راستا باید منافع ملی را در نظر بگیرم.

وی گفت: امروز در برخی کشورها سیاست ها در همه زمینه ها دخالت می‌کند و می‌بینیم که بانک ها هم در سیاست ها غوطه‌ور شده اند .

وی گفت:در راستای سیاست خارجی دو الزام وجود دارد که سیاستهای اصلی کشور و دوم منافع مردم است که کدام بازار می‌تواند از کیفیت بهتری برای ما مثمر ثمر باشد.

بهرامی ادامه داد: در بحث سیاست گذاری با کشورها منطقه وکدام کشورها میتوانند صادقانه با ما همکاری میکنند میتوان یک ریل گذاری داشته باشیم .

وی گفت:اما آنچیزی که اصل و اساس در بحث سیاست های خارجی است این بوده که باید مورد نظر همه باشد  سیاست های نظام هست و باید در این زمینه بهترین رویکرد و راهکار مد نظر باشد.

بهرامی به برنامه کلیدی خود برای ورود به مجلس اشاره کرد و گفت:اولویت ما یک چشم انداز کوتاه مدت بلند مدت و کلی است قطعا ما برنامه هایی داریم اول در سطح ملی طرح ها و پروژه های کلان و حضور در کمیسیون های تخصصی که باید در کنار دولت باشیم را دنبال می‌کنیم و پتانسیل های که در استان و کشور داریم را از آنها بهره کافی ببریم .

وی گفت: بعضی از رفتارهای ما برخی مشکلات را به وجود آورده است که مشکلاتی برای  ما در زیر ساخت ها ایجاد کرده که به عنوان مثال در بسیاری از روستاهای استان ما هنوز مشکل آب برق و گاز داریم و اینها را باید در استان حل کنیم.

وی به حضور خود در کمیسیون صنعت اشاره کرد و گفت : در مجلس سعی دارم به کمیسیون صنعت ورود کنم در این حوزه در بحث فولاد  وانرژی برنامه مشخصی داریم و باید طرح های خاص خود که در زمینه فولاد است را به اجرا برسانیم و در بحث انتقال تکنولوژی و زیرساختهای این موضوع را به سرانجام خواهیم رساند.صبح زاگرس

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.