غرس یک هزار و ۸۲۸ نهال به نیابت شهدای استان در شهر یاسوج

پیک ملت، به مناسبت روز درختکاری با حضور مدیران شهرداری یاسوج و سازمان های وابسته ، رئیس شورای شهر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی همایش بزرگ درختکاری در پارک مهرورزی یاسوج برگزار شد. به گزارش پیک ملت، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری یاسوج در این همایش اظهار کرد :

کد خبر : 40960
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۷
غرس یک هزار و ۸۲۸ نهال به نیابت شهدای استان در شهر یاسوج

پیک ملت، به مناسبت روز درختکاری با حضور مدیران شهرداری یاسوج و سازمان های وابسته ، رئیس شورای شهر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی همایش بزرگ درختکاری در پارک مهرورزی یاسوج برگزار شد.

به گزارش پیک ملت، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری یاسوج در این همایش اظهار کرد : به مناسبت روز درختکاری تعداد یک هزار و ۸۲۵ نهال را از روز درختکاری و به یاد شهدا در شهر یاسوج به مدت یک هفته غرس به می شود.

محمد پرتوی افزود؛ از ابتدای سال جاری روز درختکاری را در دستور کار داشتیم اما این 1828 نهال به نیت شهدا است که با کشت این تعداد به استقبال کنگره ملی شهدا که قرار است سال اینده در استان برگزار شود خواهیم رفت .

رئیس شورای شهر یاسوج در این همایش نیز گفت : کاشت درخت متفاوت تر از دیگر سالها است که منشعب به یاد شهدا 1828 شهید اقدام به کشت درخت کرده و به استقبال کنگره شهدا می رود .

فرشید احمدی کیش اضافه کرد: فلسفه درختکاری 15اسفندبه نام روزدرختماری نامگذاری شده است در همه کشورهای دنیا با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه نامگذاری می شود .

احمدی کیش افزود : برخی اوقات مردم در بهترین نقطه منابع طبیعی بر روی علف های منابع طبیعی اقدام به روشن کردن آتش می کند هر جایی آتش روشن شد رویش انجام نمی شود.

وی اضافه کرد: با رها کردن پسماندها در هنگام تفریح که به منابع طبیعی آسیب می زند درختان از بین می روند درختان به ما حیاط می دهد ما بابد در حفظ و نگهداری درختان کوشا باشیم .

مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج در حاشیه روز درختکاری به خبرنگاران گفت:به مناسبت یادبود هزار 828 شهید والا مقام و همزمان با روز درختکاری، شهرداری یاسوج در پارک مهرورزی اقدام به کاشت نهال کرده است که قطعا این برنامه را در روز های ایند نیزدر سطح شهر در دستور کار خواهیم داشت.

هاشم یوسفی اضافه کرد: همچنین برنامه ای دیگری در راستا کاشت درخت در سطح شهر، با طرح هر شهروند یک نهال را داریم که ما به شهروندان یک نهال هدیه دهیم و عزیزان اقدام به کاشت در جلوی منازل خود نمایند.

یوسفی خاطرنشان کرد: این برنامه ها باعث ایجاد چشم انداز زیبا و ارتقای کیفیت فضای سبز، همچنین ایجاد افزایش روحیه نشاط در شهروندان و نمای زیبا در سطح شهر خواهد شد.
وی یاداوری کزد : باتوجه به اینکه قطعا در اکوسیستم ما کاشت درخت نقش بسزایی خواهد داشت،شهرداری یاسوج در این راستا برنامه های مدونی دارد که هر ساله در بحث کاشت درخت بصورت جدی وارد عمل و تعداد قابل توجهی درخت رادر سطح پارک ها و بلوارهای شهر با همکاری شهروندان کاشت خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج افزود: در همین راستا شهرداری از.پلیس راه قدیم یاسوج برنامه ریشه کنی شمشادها را در دستور کار داریم که با همکاری فضای سبز در حال انجام است،و بعداز ان گلکاری را دستور کار داریم.

هاشم یوسفی اضافه کرد: در بخش دیگر رنگ کاری جداول و بلوارها و همچنین خط کشی معابر سطح شهر را داریم که بخشی از کار شروع شده است.
شهرداری تمام قد اعلام امادگی کامل برای بحث زیباسازی پارک ها و سطح شهر برای استقبال از عید نوروز و مهمانان نورزی را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.