معیار های انتخاب فرد اصلح برای مجلس چیست؟

پیک ملت:  یادداشت؛ محمد کرمی خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را درخوردشان است تغییر دهند هرگاه با حق روبرو شدید و دانستید که حق است درباره آن سهل انگاری نکنید که به سختی زیان خواهید دید . بسیاری از مشکلات در زندگی و حتی بسیاری از مشکلات روحی انسان‌ها

کد خبر : 40818
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۹:۱۸
معیار های انتخاب فرد اصلح برای مجلس چیست؟

پیک ملت:  یادداشت؛ محمد کرمی

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را درخوردشان است تغییر دهند هرگاه با حق روبرو شدید و دانستید که حق است درباره آن سهل انگاری نکنید که به سختی زیان خواهید دید .
بسیاری از مشکلات در زندگی و حتی بسیاری از مشکلات روحی انسان‌ها به این دلیل است که وقتی حق را دانستند درباره آن کوتاهی کنند یا به حق عمل نکنند یا ضدآن عمل کنندیا به شکلی برای آن کم می‌گذارند.
انتخابات ابزاری است برای گزینش افرادی که داوطلب برای کاری باشند و هدف از انتخابات گزینش بهترین‌ها و موثرترین‌ها خوش فکر‌ترین‌ها و انسان‌های علمی و عملی و کارآمد و کار آشنا و مشکل شناس و مشکل گشا که بتوانند تصمیم گیری‌هایی انجام دهند که به نفع اکثریت جامعه و مردم و ملت باشد.
چرا با این همه انتخابات ورای گیری وتجربه به جای اینکه عرصه بازتر ومتعادل تر بشه عرصه تنگ تر وفشار ها بیشتر میشود؟
نتیجه انتخابات به دو صورت می باشد یا خوب میباشد یا بدمیباشد.
اگر خوب باشد و بر روی اصول و صحیح و به جا انتخاب و امین وامانتدار (در نظارت وقانون) باشد، و نامزد انتخاباتی دارای توانایی های مدیریت، تعهد، تخصص، شجاعت، کاربلد آشنا به امور و مشکل شناس ،مشکل گشا و راه بلد باشد راهکار داشته باشد معامله گر وبر روی هر سفره ای که پهن شود ننشیند.

مطمئناً با عملکرد ایشان نفع آن برای جامعه و مردم و شهر و همه و همه خواهد بود حداقل کاری انجام ندهد اما ضرر نمی‌رساند اما اگر بد انتخاب شد وای بر مردم و جامعه که چه سرنوشتی در انتظار آنان می‌باشد خطاها بیشتر تبعیض‌ها بیداد، و بی‌عدالتی سر به آسمان می‌نهد، اقتصاد ویران ،فرهنگ از هم پاشیده ،اجتماع در هم آمیخته و گسیخته، عقب ماندگی واویلا، سیاسی توسری خور ودنباله رو ، جوانان پژمرده و نابود، خانواده فروپاشی بدون استحکام، بهداشت و سلامت تعطیل وبیمار ، آموزش ترویج بی‌بند باری و سردرگمی از بین رفتن اقتدار و افتخارات ملی و بین‌المللی، تولید تورم و رکود شدید، اشتغال برابر با بیکاری و ایجاد هرج و مرج، فساد بی در وپیکر اگر بخواهیم که این مشکلات و مسائل ایجاد نشود باید بر روی حق و شناخت واقعی و توانایی انتخاب کنیم و انتخاب صحیح را تحت شعاع و نفوذ قوم گرایی نژادگرایی قبیله گرایی و خط و باند بازی نکنیم و به دور باشیم که دودش به چشم همه وهمه خواهد رفت یکی از دلایل این همه مشکل که از طریق نمایندگان ایجاد می‌شود و به عبارتی رواج پیدا کرده نفود غیره ضروری آنان در انتصابات و فراموش کردن وظیفه اصلی خودشان نظارت و قانون گذاری می‌باشد.

و برآوردن انتظارات و قول قرارها و وعده‌هایی که قبل از انتخابات به حامیانشان داده اند که همه به نوعی شخصی و خانوادگی و قبیله‌ای و فامیلی و رفیق بازی وباند بازی ونفع مادی می‌باشد هیچ جای دنیا و هیچ قانونی قبول ندارد که مجری و ناظر یکی باشد . که هر طور وهر جوری خواستند تصمیم گیری کننده و انجام دهند چون این دو مقوله جدا از هم هستند و در صورت یکی بودن و یا به دست یکی باشد یا یگ گروه ، مطمئناً سرانجام خوب و خوشایندی ندارد و هیچ نتایجی را نخواهد داد بجز بدبختی وعقب ماندگی وهرج ومرج وناحقی وناشایستگی، که آینده ای خطرناک و ویرانگردارد، وقتی وزیر مجبور هست سفارش نماینده را به هر صورتی وهر هزینه ای بپذیرد.

وسفارش انرا انجام دهد مثل مدیران استانی که نا کار امد وشایسته نیست،چطور نماینده فردا میتواند جلوی فساد وناعدالتی وکم کاری وتبعیض ان را قضاوت ونظارت کند ، ودیگر موارد، پس این زدوبند مشکلاتی ایجاد می‌کند که عواقب آن نابودی کشور هست به علت ناکار آمدی ، پس بیایید دست به دست هم دهیم و این تغییر را جدی بگیریم که صحیح انجام گیرد(پاک دست ،مدیر ،مدبر،آشنا به علم روز . تصمیم گیرنده منطقی وبا فکر وهمه چیز را به قضا وقدر نسپارد اهل معامله وفساد وباند بازی نباشد ، ملی وبین المللی فکر کند نه در حد جابجایی یک مستخدم مدرسه ، قدرت تجزیه وتحلیل بروز ایران ودنیا را داشته باشد ،مشاوران قوی وتوانمند در رزمینه های علمی. این آثار در جامعه مشهود هست ومردم قضاوت کنند ، مطمئناً اگر اینطور باشد هم خدا راضی هست هم خلق خدا راضی هست و هم مشکلات کشور کمتر خواهد شد اکثریت راضی وکشور رو به پیشرفت ، و آینده گان ما را سرزنش نخواهد کرد ، هر قومی با درایت می‌تواند سرنوشت خود را به خوبی تغییر دهد و آنکه در خورشان می‌باشد به دست آورند درود بر مردان نیک و صالح و پاک و حق مدار ایران
با احترام محمد کرمی
لبیک با حسین

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.