داوطلبان نمایندگی مجلس و چالش احترام به زنان کهگیلویه بزرگ

    پیک ملت؛ داوطلبان نمایندگی مجلس و چالش احترام به زنان کهگیلویه بزرگ دکتر پروین دانشور؛ داوطلب دوره پیشین انتخابات مجلس در ایران عزیز ما، از صدر مشروطه تاکنون، انتخابات همواره میدان حضور مردم به هدف تاثیرگذاری بر سرنوشت ملی محسوب شده است. طی تکامل مدنی در این مسیر طولانی تا به امروز، دوره

کد خبر : 40690
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۰۴
داوطلبان نمایندگی مجلس و چالش احترام به زنان کهگیلویه بزرگ

 

 

پیک ملت؛ داوطلبان نمایندگی مجلس و چالش احترام به زنان کهگیلویه بزرگ

دکتر پروین دانشور؛ داوطلب دوره پیشین انتخابات مجلس

در ایران عزیز ما، از صدر مشروطه تاکنون، انتخابات همواره میدان حضور مردم به هدف تاثیرگذاری بر سرنوشت ملی محسوب شده است. طی تکامل مدنی در این مسیر طولانی تا به امروز، دوره گذشته انتخابات مجلس نخستین بار بود که مردم کهگیلویه فرصت یافتند تا نام یک زن را بر برگه رای خود بنویسند.
زنی با سنت شکنی در رقابت با مردها تا انتهای روند انتخابات ایستاد تا در این منطقه تاریخ سازی کند. آن شکل حضور در چهار سال پیش، گامی نخست و کوتاه بود تا با یک صدای تازه «نوبت زنان» را تذکر دهد.
ارتقای جایگاه زنان در هر جامعه از لوازم توسعه آن جامعه است و جامعه کهگیلویه بزرگ نیز در عطش توسعه، لاجرم محتاج باز تعریف نقش زنان در مناسبات اجتماعی جاری است.
هیچ نامزد انتخاباتی زن در رقابت کنونی حاضر نیست، ناچار بدینوسیله در جستجوی پرچمداری امین از تمام نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم حوزه کهگیلویه دعوت می شود که دیدگاه و سرفصل های مورد نظر خود در موضوع زیست و رشد اجتماعی زنان کهگیلویه را به صورت مشخص و رسمی اعلام نمایند.
بدیهی است که زنان کهگیلویه نیز بخشی از زنان ایران هستند و برخوردار از حمایت قوانین ملی اما در این مجال مشخصا اطلاع یافتن از چشم انداز ارتقای جایگاه زنان کهگیلویه نزد مدعیان نمایندگی مردم کهگیلویه بزرگ مورد انتظار است.
به اقتضای نیازهای اجتماعی ایران امروز، تشخیص اصلح محصول ارزیابی و قیاس و بحث پیرامون دیدگاه های متفاوت در مسائل مشخص از جمله «حقوق زنان» است و هر داوطلب جدی انتخابات – بدون تعارف – موظف است با شفافیت و جداگانه درباره موضوعات مهم اجتماعی خط مشی و دیدگاه خود را ارائه دهد تا در آینده محتمل نمایندگی وی، بتوان بر عملکرد و صداقت ایشان نظارت کرد.
قابل پیش بینی است که ارزیابی و داوری دیدگاه نامزدهای انتخابات در زمینه شناسایی لوازم بازتعریف نقش اجتماعی زنان و برنامه های پیشنهادی ایشان جهت تحکیم جایگاه زنان در خانواده و جامعه، بحث های مفیدی را پیش خواهد کشید که در نتیجه آن آینده بهتری رقم خواهد خورد.

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.