گزارشی از عملکرد آب وفاصلاب استان در خدمات رسانی به مردم

  پیک ملت؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد: قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تنها سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت و ۱۸ روستا از مجموع ۱۶۴۳ روستای ما دارای تأسیسات آبرسانی بودند. به گزارش پیک ملت.، امید صالحی گفت: پیش از انقلاب ۴ حلقه چاه، ۲ دهنه چشمه و ۵ باب

کد خبر : 40384
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۲
گزارشی از عملکرد آب وفاصلاب استان در خدمات رسانی به مردم

 

پیک ملت؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد: قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تنها سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت و ۱۸ روستا از مجموع ۱۶۴۳ روستای ما دارای تأسیسات آبرسانی بودند.

به گزارش پیک ملت.، امید صالحی گفت: پیش از انقلاب ۴ حلقه چاه، ۲ دهنه چشمه و ۵ باب مخزن ذخیره آب در کنار ۵۵ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال برای تأمین آب مردم وجود داشت.

وی ادامه داد: در دوگنبدان نیز ۲ حلقه چاه، ۲ باب مخزن ذخیره آب و ۴۶ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع وجود داشت، دهدشت نیز تنها یک حلقه چاه، یک باب مخزن ذخیره آب، ۳۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع برای مردم فراهم بود.

صالحی بیان کرد: در زمینه سیستم های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب نیز هیچگونه اقدامی صورت نگرفته بود و این امکان که به نوعی در آن زمان خدمتی لوکس محسوب می شد در اختیار مردم کهگیلویه و بویراحمد قرار نداشت.

مدیرعامل آبفا استان به توسعه خدمات زیرساختی و حیاتی آب و فاضلاب در بعد از انقلاب اشاره و گفت: ۱۶ شهر استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون بصورت کامل تحت پوشش تاسیسات آبرسانی قرارگرفته، برای آبرسانی به این شهرها ۶۹ حلقه چاه، ۱۰ دهنه چشمه ، ۳۰۰۰ کیلومتر اجرای خط انتقال، ۱۵۰۸۰ کیلومتر شبکه توزیع آب آشامیدنی و احداث ۴۸ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۱۱۶۳۰۰ مترمکعب عملیاتی شده است.

امید صالحی افزود: بعد از انقلاب اسلامی تاکنون ۱۱۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۴۵ هزار نفر تحت پوشش تاسیسات آبرسانی قرارگرفته اند، برای تحقق این مهم حفر و تجهیز ۱۱۰ حلقه چاه، ۸۹ دهنه چشمه، اجرای ۲۸۳۲۰ کیلومتر خط انتقال، اجرای ۳۷۵۸۴ کیلومتر شبکه توزیع آب آشامیدنی و احداث ۵۴۵ باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۱۱۸۹۶۲ مترمکعب به سرانجام رسیده است.

صالحی گفت: مفتخریم اعلام کنیم ۹۸ درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش خدمات آبرسانی هستند و شاخص بهره مندی روستاهای استان از نعمت آب شرب بهداشتی و پایدار تا کنون معادل ۷۵.۱ درصد است که مطابق و حتی فراتر از نرم های ملی و بین المللی است.

مدیرعامل آبفا در خصوص تأسیسات فاضلاب هم گفت: بعد از انقلاب اجرای ۴۵۰ کیلومتر شبکه و ۲۲ کیلومتر خط انتقال مرتبط با جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب و اجرای ۴ باب تصفه خانه فاضلاب با حجم کلی ۶۵ هزار متر مکعب در روز اجرا شد. برای ۳ روستای استان (شوتاور، دشت روم و طولیان) تاسیسات فاضلاب عملیاتی شده و یا در حال اجرا و فاز مطالعه است و در مجموع اکنون ۲۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند که معادل ۳۰ درصد جمعیت استان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.