رونمایی از یک طرح بومی زیست محیطی در کهگیلویه وبویراحمد

پیک ملت؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از اجرای 4 برنامه زیست محیطی در یک روز خبر داد و گفت: رونمایی از یک طرح بومی زیست محیطی در حوزه پایش آلایندگی هوا انجام تست خروجی اگزوز ناوگان عمومی بازدید دسته جمعی کارکنان از یک شرکت تولیدی بهمراه برگزاری ویژه برنامه با حضور مسئولین ارشد شهرستانی

کد خبر : 40168
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱
رونمایی از یک طرح بومی زیست محیطی در کهگیلویه وبویراحمد
پیک ملت؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از اجرای 4 برنامه زیست محیطی در یک روز خبر داد و گفت: رونمایی از یک طرح بومی زیست محیطی در حوزه پایش آلایندگی هوا انجام تست خروجی اگزوز ناوگان عمومی بازدید دسته جمعی کارکنان از یک شرکت تولیدی بهمراه برگزاری ویژه برنامه با حضور مسئولین ارشد شهرستانی چهار برنامه زیست محیطی در یک روز بود.

به گزارش پیک ملت؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست از اجرای 4 برنامه زیست محیطی در آخرین روز از هفته هوای پاک در استان  خبر داد .

اسلام جاودان خرد گفت :  26 دی لغایت 2 بهمن ، هفته هوای پاک و 29 دی روز ملی هوای پاک نامگذاری شده و هرساله این هفته در سراسر کشور بصورت هماهنگ طی یک شعار خاص با اجرای برنامه های نمادین فرهنگی زیست محیطی توسط ادارات کل حفاظت محیط زیست استانی گرامی داشته می شود تا این نکته یاد آور گردد ، مشارکت مردمی مهم ترین رکن حفاظت از محیط زیست است .

وی گفت : این هفته در محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد با 12 برنامه فرهنگی حول شعار  ” هوای پاک، مسئول پاسخگو،شهروند مسئول ”  گرامی داشته شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت : رونمایی از یک طرح بومی زیست محیطی در حوزه پایش آلایندگی هوا ، انجام تست خروجی اگزوز ناوگان حمل و نقل عمومی ، بازدید دسته جمعی کارکنان از یک شرکت تولیدی ، بهمراه برگزاری ویژه برنامه با حضور فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ، چهار برنامه زیست محیطی بوده که در یک روز  اجرا شدند .

اسلام جاودان خرد گفت : در شهرستان گچساران برای نخستین بار و با همکاری اساتید و دانشجویان دانشکده نفت و گاز گچساران و همراهی خانه محیط زیست این دانشکده  از یک طرح زیست محیطی  کاملا بومی رونمایی شد که می تواند  آلایندگی های آب ،هوا و خاک را پایش نماید ، ضمن آنکه ، اعلام هشدار بالا رفتن حرارت در نقاط جنگلی و احتمال وقوع آتش سوزی از دیگر کارکرد این طرح علمی است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود : انجام تست خروجی اگزوز خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی یکی دیگر از برنامه های اجرا شده بود که با همکاری شرکت تاکسیرانی انجام گرفت و خودروهایی که آلایندگی آنها مثبت بود به مرکز معاینه فنی خودر معرفی می شدند .

جاودان خرد اجرای ویژه برنامه فرهنگی را از دیگر برنامه های این روز برشمرد و گفت : با حضور صدا و سیما و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد ویژه برنامه ای در مدرسه دخترانه شاهد برگزار شد و فرماندار بعنوان بالاترین مقام اجرایی شهرستان بویراحمد سخنران این برنامه بود .
وی بازدید دسته جمعی کارکنان ستادی از یک شرکت تولیدی خدماتی را از دیگر برنامه های این روز دانست و گفت : برای نخستین بار همکاران ستادی بصورت دسته جمعی از شرکت تولیدی سینره بازدید و از نزدیک با خط تولید این شرکت آشنا شدند

جاودان خرد گفت :  انجام دادن چنین برنامه هایی یادآور این نکته است که حل مشکل هوای پاک با آگاه‌سازی دولت، بخش خصوصی ، مردم و مشارکت این سه عنصر میسر خواهد شد.

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.