اعلام زمان ارسال و پرداخت حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان

پیک ملت؛ مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارفرمایان تا پایان آخرین روز ماه بعد فرصت دارند لیست حق بیمه کارکنان خود را به شعب تامین اجتماعی ارسال و حق بیمه آنان را نیز پرداخت کنند. به گزارش پیک ملت؛ رسول چراغ سحر گفت: بر اساس ماده 39 قانون تامین اجتماعی کارفرمایان باید برای

کد خبر : 40159
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵
اعلام زمان ارسال و پرداخت حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان

پیک ملت؛ مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارفرمایان تا پایان آخرین روز ماه بعد فرصت دارند لیست حق بیمه کارکنان خود را به شعب تامین اجتماعی ارسال و حق بیمه آنان را نیز پرداخت کنند.

به گزارش پیک ملت؛ رسول چراغ سحر گفت: بر اساس ماده 39 قانون تامین اجتماعی کارفرمایان باید برای هر فرد شاغل در کارگاه‌های مشمول قوانین کار و تأمین‌اجتماعی، صورت مزد، حقوق و حق بیمه مربوطه را در مهلت قانونی و براساس قواعد موجود به صورت ماهانه پرداخت کنند.

رسول چراغ سحر افزود: مهلت قانونی برای تحویل لیست و پرداخت حق بیمه هر ماه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است و کارفرمایان می بایست حق بیمه کارگران و شاغلان را در مهلت قانونی به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت کنند.

وی ادامه داد: با پرداخت حق بیمه ماهانه، برای هر فرد بیمه‌شده، سابقه بیمه‌پردازی ایجاد و این سوابق در بانک‌های اطلاعاتی این سازمان نگهداری می‌شود.

به گفته وی سابقه بیمه به منزله ماه‌ها و سال‌های پرداخت حق بیمه است و ملاک ارایه تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت از جمله مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان وخدمات درمانی بیمه‌شدگان محسوب می شود.

چراغ سحر گفت: درصورت تاخیر یا عدم ارسال لیست و همچنین تاخیر یا پرداخت نشدن حق بیمه مربوط به هر ماه در مهلت تعیین شده ، بر اساس قانون جرایم، کارفرما در هر مورد ملزم به پرداخت جریمه تاخیر لیست و پرداخت حق بیمه خواهد بود.

وی افزود: به منظور رعایت حقوق کارگران و چلوگیری از اعمال جرایم تاخیر، از کارفرمایان انتظار می رود لیست مشخصات و کارکرد کارکنان خود را در مهلت قانونی به ارسال و حق بیمه آنان را پرداخت کنند.

به گفته وی کارفرمایان بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب این سازمان، می توانند از طریق سامانه خدمات غیرحضوری es.tamin.ir امور بیمه ای خود را انجام دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.