افزایش ۳ هزار واحدی سهمیه ساخت مسکن روستایی در استان

  پیک ملت؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهمیه ساخت مسکن روستایی در این استان از چهار هزار واحد به هفت هزار واحد افزایش یافت. به گزارش پیک ملت، سید زبیر موسوی افزود: این افزایش سهمیه، حاکی از توجه ویژه دولت به تأمین مسکن روستاییان در این استان است. موسوی با

کد خبر : 39989
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
افزایش ۳ هزار واحدی سهمیه ساخت مسکن روستایی در استان

 

پیک ملت؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهمیه ساخت مسکن روستایی در این استان از چهار هزار واحد به هفت هزار واحد افزایش یافت.

به گزارش پیک ملت، سید زبیر موسوی افزود: این افزایش سهمیه، حاکی از توجه ویژه دولت به تأمین مسکن روستاییان در این استان است.
موسوی با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات مسکن روستایی گفت: این مبلغ از دو میلیارد ریال به سه میلیارد و پانصد میلیون ریال افزایش یافته است.
وی افزود: روستاییان متقاضی ساخت مسکن می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن در شهرستان‌های مختلف از این طرح استفاده کنند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان با اشاره به پرداخت تسهیلات تکمیلی برای واحد‌های روستایی اضافه کرد: تسهیلات تکمیلی به واحد‌هایی که هنوز در دوره مشارکت هستند و قسط آخر تسهیلات خود را دریافت نکرده‌اند پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته تعهد ساخت چهار هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان انجام شده است، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته عملکرد مطلوبی در زمینه تأمین مسکن روستایی داشته است.
سید زبیر موسوی اظهار داشت: در این طرح جوانان فاقد مسکن و افراد دارای بافت فرسوده روستایی در اولویت پرداخت تسهیلات و ساخت مسکن هستند.
وی بیان کرد: در این زمینه مبلغ تسهیلات مسکن روستایی از ۲ میلیارد ریال به سه میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال نیز افزایش یافت.
موسوی تصریح کرد: دوران مشارکت تسهیلات اعطایی سه ساله، زمان باز پرداخت ۲۰ ساله و نرخ سود این تسهیلات پنج درصد است.
وی اضافه کرد: روستائیان متقاضی ساخت مسکن می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن در شهرستان‌های مختلف از این طرح استفاده کنند.
موسوی با اشاره به پرداخت تسهیلات یک میلیارد ریالی برای واحد‌های روستایی اضافه کرد: تسهیلات تکمیلی به واحد‌هایی که هنوز در دوره مشارکت هستند و قسط آخر تسهیلات خود را دریافت نکرده‌اند پرداخت می‌شود.
وی افزود: مبلغ تسهیلات تکمیلی یک میلیارد ریال است.

موسوی ادامه داد: در سال گذشته تعهد ساخت چهار هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان انجام شده است.
اجرای طرح هادی در ۵۵۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: عمران و آبادی و بهبود شرایط رفاهی مردم نیازمند طرح‌ها و برنامه‌های ویژه است که یکی از آن‌ها طرح هادی روستایی است.
موسوی عنوان کرد: تعداد یک هزار و ۷۰۰ روستا در کل استان وجود دارد که ۷۲۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است و در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن برای اجرای طرح هادی قرار دارند و برای آن‌ها تهیه طرح هادی صورت گرفته است.
وی افزود: هم اینک در بیش از ۵۵۰ روستای استان اجرای طرح هادی انجام شده و با اعتباراتی که در استان برای روستا‌ها هزینه شده آمار قابل قبولی است.
حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از ۳۱۴ هزار نفر در روستا‌های این استان زندگی می‌کنند و از این رو برنامه‌ریزی در حوزه روستایی تأثیر بسزایی در بخش زیادی از جمعیت این استان دارد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.