ضرورت آموزش و توجه به کسب و کارهای خانگی / تقویت اقتصاد با نهادینه کردن آموزش کسب و کار

تقویت اقتصاد با نهادینه کرد آموزش و توجه به کسب کار خانگی یادداشت، اقتصادی :سید محمد حسین سجادی پیک ملت ، امروزه کسب و کارهای خانگی از بخش های حیاتی و ضروری فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند در واقع میتوان گفت کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال

کد خبر : 3875
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 اسفند 1398 - 9:32
ضرورت آموزش و توجه به کسب و کارهای خانگی / تقویت اقتصاد با نهادینه کردن آموزش کسب و کار

تقویت اقتصاد با نهادینه کرد آموزش و توجه به کسب کار خانگی

یادداشت، اقتصادی :سید محمد حسین سجادی

پیک ملت ، امروزه کسب و کارهای خانگی از بخش های حیاتی و ضروری فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند در واقع میتوان گفت کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند.

مشاغل خانگی از نظر ایجاد شغل و نوآوری در عرضه محصولات یا خدمات، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع و اقتصاد هر کشور می شوند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسوولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضا خانواده و… اشاره نمود.

در این میان نقش آموزش در جهت توسعه مشاغل خانگی بسار مهم جلوه میکند. هر چه مهارت ها و فنون فزون تر گردد دامنه ارائه خدمات و نحوه ارائه آن دلخواه تر و باب میل مشتریان خواهد بود. علاوه بر آموزش، تامین منابع مالی مورد نیاز کسب و کارها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فعالین و متقاضیان کار با نگاه به این دو مقوله خود را برای ورود به بازار کار و نقش آفرینی در اقتصاد جامعه آماده می کنند. دولت بعنوان تسهیل گر و رگولاتور نقش مهمی در تحقق و توسعه این مشاغل ایفا می کند. آنچه افکار عمومی جامعه و نیروی جوان متقاضی کار از مسئولین دولتی انتظار دارند، در قالب دوره های آموزشی و ایجاد بستری برای توسعه فردی و مهارتی جامعه هدف از یکسو و نیز ارائه بسته های مالی ارزان و با دوره های تنفس منطقی برای بازپرداخت تسهیلات از سوی دیگر است. امید که با توسعه این مشاغل بتوان سهم کسب و کارهای خانگی در سبد اشتغال کشور را بهبود بخشید و به تقویت بخش خصوصی و کوچک و چابک سازی دولت نیز نائل آمد.

اسفند /۱۳۹۸

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.