اختتامیه شصت و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه یاسوج: وزیر فرهنگ و ارشاد؛ به زود بخش اول تالار مرکزی یاسوج تقدیم اهالی فرهنگ و هنر می شود/ پردیس سینمایی در یاسوج ایجاد می شود/اختصاص ۴ میلیارد تومان به انجمن سینمای جوان استان

. پیک ملت؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت؛ با اعلام این خبر که بخش اول تالار مرکزی یاسوج در اینده نزدیک تقدیم اهالی فرهنگ و هنر می شود گفت؛ پردیس سینمایی در مرکز استان ایجاد می شود.  محمد مهدی اسماعیلی، در آئین، اختتامیه جشنواره  فیلم و عکس دنا ضمن گرامی داشت هفته وحدت و

کد خبر : 38586
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰
اختتامیه شصت و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه یاسوج: وزیر فرهنگ و ارشاد؛  به زود بخش اول تالار مرکزی یاسوج تقدیم اهالی فرهنگ و هنر می شود/ پردیس سینمایی در یاسوج ایجاد می شود/اختصاص ۴ میلیارد تومان به انجمن سینمای جوان استان
.
پیک ملت؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت؛ با اعلام این خبر که بخش اول تالار مرکزی یاسوج در اینده نزدیک تقدیم اهالی فرهنگ و هنر می شود گفت؛ پردیس سینمایی در مرکز استان ایجاد می شود.
 محمد مهدی اسماعیلی، در آئین، اختتامیه جشنواره  فیلم و عکس دنا ضمن گرامی داشت هفته وحدت و هفته دفاع مقدس و شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: مسیر آبادانی و پیشرفت انقلاب اسلامی از جانفشانی شهدا و رزمندگان می‌گذرد.
 اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور، افزود: در نیمه دوم سال مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور آغاز می‌شود و خوشحالم اولین جشنواره‌ای که در آن حضور پیدا کردم در استانی است پر قدمت، زیبا و سرشار از انسان‌های فرهیخته و فرهنگ‌دوست است.
اسماعیلی گفت: مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری تداوم دارند و اوج این جشنواره‌ها را در بهمن ماه خواهیم داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد سابقه تمدنی چندهزار ساله دارد و یکی از مناطق اصیل و با مردمانی وطن دوست و سخت کوش دارد که همیشه در جهت ائتلای کشور گام برداشته اند.
اسماعیلی گفت: ما از چند هزار سال قبل نام آریوبرزن را به عنوان قهرمان ایرانی‌ها به یاد می‌آوریم، کسی که در مقابل غربی‌ها مبارزه کرد و تا امروز همین روحیه و خط دلاورپروری در این استان در دفاع از میهن اسلامی ادامه داشته است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه ما پرورش هر چه بیشتر حوزه فرهنگ و هنر و ترقی روزافزون است که بهبود این حوزه نیازمند زیرساخت‌ها و تجهیزات مناسبی است که باید فراهم شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به طرح تالار مرکزی یاسوج اشاره کرد و گفت: ۱۶ سال پیش کار ساخت مجموعه فرهنگی و هنری یاسوج شروع شده که راضی‌کننده نیست چرا که امید را در بین اهالی فرهنگ و هنر کمرنگ می‌کند.
اسماعیلی گفت: زمانی که در دولت سیزدهم شروع به کار کردیم با مجموعه زیادی از طرح‌های نیمه تمام روبرو بودیم که خیلی از این پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور افتتاح شده اند، در این استان نیز به محض ورود به همراه استاندار از مجموعه فرهنگی و هنری یاسوج بازدید کردیم و به زودی بخش اول مجموعه تقدیم اهالی فرهنگ و هنر استان می‌شود.
وی افزود: مصوب کردیم که همه شهر‌های بالای صدهزار نفر باید مجموعه سینمایی داشته باشند، اما در یاسوج پردیس سینمایی را خواهیم داشت که مجموعه چند سینما خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نبود سینما در مرکز استان، گفت: هماهنگی‌های لازم را برای احداث سینما در مرکز استان انجام دادیم و به محض اینکه زمین در اختیار ما قرار بگیرد، کار ساخت و ساز سینما با سرعت و با حداقل زمان و در زیباترین شکل شروع خواهد شد تا در شأن نام استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.
اسماعیلی با اشاره به اهمیت انجمن سینمای جوان در سطح کشور بیان کرد: بسیاری از سینماگران کشور ما از این مجموعه رشد کرده و به بالندگی رسیده‌اند.
وی با بیان اینکه ۱۸۰ میلیارد تومان به مجموعه دفاتر انجمن سینمای جوان در کل کشور تزریق اعتبار صورت می‌گیرد، افزود: ۵۸ دفتر در سطح کشور وجود دارد و به هر دفتر ۱۰ میلیارد یا کمتر تعلق می‌گیرد که برای کار سینماگران موقعیت‌های خوبی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: انجمن سینمای جوان استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلاتی دارد و ۴ میلیارد تومان به آن اختصاص دادیم که این هم خبر خوبی برای اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آئین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه با بیان اینکه امروز روز خوبی برای استان کهگیلویه و بویراحمد رقم خورده، گفت: هنرمندان چراغ‌های زندگی، عشق و پیشرفت را روشن نگه می‌دارند و باید همواره این قشر فرهیخته و فرهنگی جامعه مورد تجلیل قرار بگیرند.
احمدزاده در ادامه با بیان اینکه ۲۷۰ میلیاد تومان برای بزرگترین مجتمع فرهنگی و هنری (تالار مرکزی یاسوج) جنوب کشور درنظر گرفته شد، افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قول داده که فاز اول این مجتمع در ۲۲ بهمن به بهره‌برداری برسد. البته حجم کار هم زیاد نیست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از دستاورد‌های سفر ریاست جمهوری تأمین زمین برای سینمای یاسوج بود که حداقل ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن نیاز است.
در سفر دوم هیات دولت دو هزار میلیارد تومان برای حوزه فرهنگ در نظر گرفته شد
وی ادامه داد: در سفر اول هیئت دولت برای کار‌های مختلف فرهنگی و دانشگاه یاسوج ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.
احمدزاده خاطر نشان کرد: در سفر دوم هئیت دولت به استان کهکیلویه و بویراحمد برای حوزه‌های مختلف فرهنگی ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد، که ۸۵۰ میلیارد تومان فقط برای حوزه آموزش و پرورش است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی گفت: از کسانی که بخواهند در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه‌گذاری کنند، استقبال می‌کنیم.
در این مراسم برگزیدگان جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه  معرفی و از آنان تجلیل شد.
اسامی برگزیدگان به این شرح است.
برگزیدگان بخش «عکس»
* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به محسن دانشور بیری برای عکس «ییلاق سرد» از شیراز به عنوان عکس سوم
* اهدای لوح افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به مریم ایزدپناه برای عکس «خانواده‌ی ما» از یاسوج به عنوان عکس دوم
* اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به سید مهرداد شریفی برای عکس «آینده» از اراک به عنوان عکس اول
* اهدای لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به عنوان بهترین فتومونتاژ به صمد قربان‌زاده از ارومیه
* اهدای لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس حمیدرضا حمزه‌پور برای مجموعه «خانه امن» از ارومیه
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.