مرگ در یک قدمی است ، زندگی باید کرد / مردم در خانه بمانید / اعلام خطر جمعى از اهالى فرهنگ و هنر و رسانه ىِ استان

جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کهگیلویه و بویراحمد با ارسال بیانیه ای از مردم خواستند ، برای پیشگیری ومقابله با بیماری کرونا و حفظ جان خود و خانواده در خانه بمانند . به گزارش پیک ملت متن بیانیه به سرح زیر است . مردم شریف و عزیز استانِ کهگیلویه و بویراحمد! همانطور

کد خبر : 3712
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
مرگ در یک قدمی است ، زندگی باید کرد / مردم در خانه بمانید / اعلام خطر جمعى از اهالى فرهنگ و هنر و رسانه ىِ استان

جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کهگیلویه و بویراحمد با ارسال بیانیه ای از مردم خواستند ، برای پیشگیری ومقابله با بیماری کرونا و حفظ جان خود و خانواده در خانه بمانند .

به گزارش پیک ملت متن بیانیه به سرح زیر است .

مردم شریف و عزیز استانِ کهگیلویه و بویراحمد!

همانطور که مى دانید، بیمارى مرگبارِ کرونا که مدتى پیش در چین شایع شد، به سبب پاره ای سهل انگاری ها وارد ایران عزیزمان شده و به دلیلِ ناکارآمدىِ مزمن با روندِ شتابناکى از ابتلا و مرگِ هموطنان، به استان ما نیز سرایت کرده است. در همین رابطه ما جمعى از اهالىِ فرهنگ و هنر و رسانه ىِ استان با توجه به پیگیرى هایی که از نزدیک در این ایام از شرایطِ استان داشته و داریم، آشکارا اعلام خطر مى کنیم. خطر بسیار جدی و از رگِ گردن به ما نزدیک تر است.

این بیمارى، مرگی ست که زن و مرد نمى شناسد و به خرد و درشت هم رحم نمى کند و خطر آن برای  پدر و مادرهاى پا به سن گذاشته، زنانِ باردار و شیرخواران، بیمارانِ مبتلا به دیابت و فشار خون، آسمى ها و همه ى کسانى که بیمارىِ قلیى – ریوى دارند، همچنین مبتلایان به نقص سیستم ایمنی، کم کارىِ تیرویید و آنهایى که کمبود ویتامین دى دارند ( که متأسفانه در استان ما فراوانند ) بسیار بسیار بیشتر از دیگران است.

اى بسا به خاطر سهل انگاری و عدم رعایت قرنطینه و ارتباط نزدیک با دیگران، ندانسته به این ویروس آلوده شده، آن را با خود به خانه هایمان ببریم و عزیزانمان را مبتلا کنیم.

پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنانِ زحمتکشِ بیمارستان ها با احساس مسئولیت و فداکارى مشغول به مراقبت از بیماران هستند. ( از آنها صمیمانه سپاسگزاریم. )

آنها به هزار زبان به ما مى گویند که ویروس در مکان هاى عمومى مثل مراسم فاتحه خوانى، عروسى ها، بازار یا دید و بازدیدهاى خانوادگى و تجمعات مذهبى و همچنین از سطوح آلوده در پمپ بنزین ها، سوپر مارکت ها، پارک ها، ادارات، بانک ها، کلینیک هاى پزشکى، بیمارستان ها و زباله هاى رها شده در کوى و برزن و مسیرهاى بینِ شهرى ( مانندِ ماسک ها و دستکش هاى یکبار مصرف و سطوح آلوده به اَخ و تُفِ بیماران )به دیگران منتقل مى شود و آنها را بیمار مى کند. ما باید با همکارىِ هم این زنجیره ى انتقال مرگ را در یک دوره ى فشرده ى چند هفته اى بشکنیم. همان کارى که چین کرد و دیگر کشورهای توسعه یافته ىِ جهان در حال انجام آن هستند.

مردمِ عزیز! کرونا درمان ندارد. به سرعت شیوع پیدا مى کند و کشنده است و تا زمانى که دارویى یا واکسنى براى آن ساخته شود، تنها و تنها سه راه براى کنترلِ آن یا همان شکستن زنجیره ىِ انتقالش وجود دارد؛

اول پیشگیرى.

دوم پیشگیرى.

و سوم پیشگیرى.

و پیشگیرى یعنى قرنطینه کردن خود و خانواده ى خود! یعنی در خانه ماندنِ همه ىِ مردم و رعایت بهداشت فردى بر اساسِ دستورالعمل هاى مراکز بهداشتى – درمانى تا زمان اعلانِ رفع خطر!

هم استانى هاى گرامى!

خطر جدى ست و معلوم نیست اگر مراعات نکنیم چند ده یا چند صد نفر از ما قربانىِ مرگ شوند و چه خانواده هایى براى همیشه عزادار عزیزانشان.

پس به خود بیاییم.

عزیزان!

جان از نان عزیزتر است.

اگر پدر و مادرانمان را دوست داریم؛

اگر عاشقِ همسر و فرزندانمان هستیم؛

اگر می خواهیم ناخواسته، قاتلِ عزیزان و همنوعان خود نباشیم؛

در این هفته های پیشِ رو، تا اعلان وضعیت امن از سوى مراکزِ عالىِ بهداشت و درمان، باید و باید سه کار بکنیم؛

اول ؛ در خانه بمانیم.

دوم ؛ در خانه بمانیم.

سوم ؛ در خانه بمانیم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.