توضیحات رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص شایعه اخراج دانشجویان

پیک ملت، رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص شایعه اخراج دانشجویان این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش پیک ملت، “بهادر کرمی” در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بعد از اینکه عده ای از دانشجویان به ناحق و به بهانه اینکه یک استاد سر یک کلاس به دانشجویان توهین کرد که اصلا استاد به کسی

کد خبر : 33173
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
توضیحات رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص شایعه اخراج دانشجویان

پیک ملت، رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص شایعه اخراج دانشجویان این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پیک ملت، “بهادر کرمی” در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بعد از اینکه عده ای از دانشجویان به ناحق و به بهانه اینکه یک استاد سر یک کلاس به دانشجویان توهین کرد که اصلا استاد به کسی توهین نکرد و دروغ محض بود و خودم شخصا فایل صوتی کلاس مذکور را گوش دادم و این مساله دروغ محض بود. عده ای از دانشجویان به این بهانه طی دو روز(سی ام مهرماه و یکم آبان ماه ۱۴۰۱) جمع شدند روز اول برعلیه همین استاد شعار دادند و روز دوم با وجود اینکه در بین آنها حاضر شدم و قول پیگیری مساله را دادم و متفرق شدند مجددا جمع شدند و شروع کردند به شعارهای هنجارشکنانه که با دادن تذکر جدی متفرق شدند و رفتند.

رئیس دانشگاه یاسوج اظهارکرد: قرار بود دانشجویان روز سوم جدی تر به میدان بیایند و تجمع کنند که طی روز دوم براساس دستورات انجام شده از سوی وزارت و استان، طبق قانون دانشجویان خاطی را که حرف گوش کن نیستند، اقدام بازدارنده جهت کنترل وضعیت انجام دادیم و حدود ۷۰ – ۸۰ نفر دانشجو بودند که برای ۲۰ دانشجو حکم تعلیق یک تا دو ترم زده ایم.

کرمی خاطرنشان کرد: روز سوم اوضاع کنترل شد و تجمعی صورت نگرفت و پس از آن فضا و جو دانشگاه آرام است.

وی ادامه داد: پس از اینکه دانشجویان تعلیقی پیگیر بودند که حکم آنها لغو شود، ۱۰ روز مهلت دادیم که به شرطی که جو دانشگاه آرام باشد و دانشجویان خانواده های خود را به دانشگاه بیاورند تا در جریان قرار بگیرند در صورتی که خانواده متعهد شود که این رفتارها از سوی فرزندان دانشجوشان تکرار نشود احکام صادر را به حالت تعلیق در می آوریم و دانشجویان به کلاس درس خود برمی گردند.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: البته برخی از این دانشجویان سرکلاس خود حاضر می شوند و جو و فضای دانشگاه آرام شده و خبری نیست.

کرمی تاکید کرد: اخبار اخراج ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج کذب محض است و هیچ کدام صحت ندارد  و احکام صادره تنها حکمی اولیه بازدانده هستند. اگر دانشجو قوانین و مقررات دانشگاه را رعایت کند بنایی بر اخراج دانشجو نداریم.

وی بیان کرد: نشست با انجمن های علمی، تشکل های سیاسی و کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه را شروع کردیم، دنبال هستیم که با درخواست این تشکلها تریبون های آزاد اندیشی برگزار کنیم تا گفت و گو کنند، اردوهای فناوری و بازدید های علمی را در دانشگاه شروع کردیم و ۳۰ برنامه فرهنگی جهت اجرا در دانشگاه تصویب شده است که به زودی اجرا می شوند.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان کرد: همه اکنون جو دانشگاه عادی و کلاس ها دایر است البته طی همان دو روز تجمع دانشجویان هم کلاس ها دایر بود تنها طی دو ساعت ۱۶ تا ۱۸ برخی از دانشجویان کلاس نرفته بودند.

گفتنی است که طی چند روز گذشته در فضای مجازی اخباری مبنی بر اخراج ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج منتشر شده بود.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.