کاهش مراجعان سقط درمانی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۸ گواهی صدور مجوز سقط درمانی از اول امسال تاکنون در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد کاهش یافته است. به گزارش پیک ملت ، کامروز امینی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ مورد

کد خبر : 2811
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۳۹
کاهش مراجعان سقط درمانی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۸ گواهی صدور مجوز سقط درمانی از اول امسال تاکنون در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پیک ملت ، کامروز امینی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ مورد پرونده با موضوع سقط درمانی در این اداره کل پذیرش شده است.

وی افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۲۰.۷ درصدی داشته است .

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از این تعداد ۵۸ مورد با بررسی مدارک و مستندات مورد نیاز، منجر به صدور مجوز سقط طبی شده و مابقی یا به عدم صدور مجوز و در برخی موارد نیز به دلیل عدم پیگیری مراجعان بایگانی شده است.

امینی ابراز داشت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۹ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ به نسبت سال ۹۵ به میزان ۳۰ درصد کاهش صدور مجوز سقط طبی را داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ظرف ۲ سال اخیر روند رو به کاهشی در تعداد پرونده های  سقط درمانی در کهگیلویه و بویراحمد مشاهده می شود.

امینی بر مراجعه به موقع متقاضیان سقط درمانی به پزشکی قانونی تاکید کرد که یکی از مهم‌ترین شروط صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی سن بارداری است که بر اساس قانون باید قبل از چهار ماهگی یا ۱۹ هفتگی بر اساس سونوگرافی‌های معتبر انجام شود.

در صورت وجود شرط فوق سایر شرایط از جمله وجود ناهنجاری در جنین که موجب عسر و حرج مادر شود و یا بیماری مادر که ادامه بارداری را برای او با خطر جانی توأم می‌کند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پزشکان در مورد ارجاع به موقع مادران باردار و مادران در مورد مراجعه به موقع به ادارات پزشکی قانونی باید محدودیت زمانی فوق را مد نظر قرار دهند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.