مینو آریانفر

روز نخست کارزارهای انتخاباتی چگونه گذشت / تحلیلی بر اولین روز تبلیغات کاندیداها در استان

کارزارهای انتخابات کاندیداهای یازدهمیین دوره مجلس شورای اسلامی روز گذشته آغاز شد. به گزارش پیک ملت ، در سه حوزه انتخابیه خصوصا مرکز استان شاهد بازگشایی ستادهای تبلیغاتی و آغاز تبلیغات نامزدها بودیم ، اگر چه اثر چندانی از تبلیغات کاندیداها در سطح شهر به چشم نمی خورد اما اگر گشتی در خیابانهای مصلی ،

کد خبر : 2580
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۶:۳۸
روز نخست کارزارهای انتخاباتی چگونه گذشت / تحلیلی بر اولین روز تبلیغات کاندیداها در استان

کارزارهای انتخابات کاندیداهای یازدهمیین دوره مجلس شورای اسلامی روز گذشته آغاز شد.

به گزارش پیک ملت ، در سه حوزه انتخابیه خصوصا مرکز استان شاهد بازگشایی ستادهای تبلیغاتی و آغاز تبلیغات نامزدها بودیم ، اگر چه اثر چندانی از تبلیغات کاندیداها در سطح شهر به چشم نمی خورد اما اگر گشتی در خیابانهای مصلی ، معلم ، تختی و بلوار عدل می زدی حضور طرفداران هر یک از نامزدها در جلوی ستادهای انتخاباتی آنها نشان از شروعی سرنوشت ساز برای هر یک از کانیداها بود ، هر یک از کاندیداها  جداگاشروع به کار ستاد خود را کلید زدند.

در شهرستان گچساران: تاجگردون نیامده کار را تمام کرد،افتتاحیه ای باحضور جمعیتی قریب به شش هزار نفر که  قطعا پیام روشنی دارد، او  گفت امروز  وقت برداشت است.
فرهاد چریک ومحمدخیراتی خواننده افتتاحیه ای بودند که کاملا گچسارانی استارت خورد،مهرداد علیپور شورانگیز بود،اما مهمتر از آن علامت هتریکی بود که تاجگردون هرازگاهی نشان میداد،با جمعیتی که نزدیک بود جایگاه را پایین بیاورند؛سید قدرت اماجمعیتی قومی گردهم آورد درکنارش حضور ایل باوی چشمگیر بود.
زینل زاده حتی قوی تر از حسینی ظاهر شد.وعسکری باترکیبی از ترک های گچساران سعی کرد خود را معرفی کند؛ جمعیتهای قومیتی سه کاندید درمقابل طیفی از تمام قومیتهای ستاد تاجگردون ؛این تمام امروز گچساران بود.

دهدشت:در یک کلام درتسخیر موحد بود،چرام امروز مرکز توجه بودموحد با قدرت سخن میگفت تا به جامعه سیاسی کهگیلویه بگوید،  اوخسته نیست عدل هاشمی که نمیخواهد به این راحتی قدرت راببخشد رسانه هایشاین روز  به <نه>چرام به موحد پوشش دادند. فضای سیاسی کهگیلویه با آمدن دهبانی به روزهای آشفته ای نزدیک می شود. اولین روز تبلیغات نیز حاکی از نبرد سخت این دوره بود.

بویراحمد اما کمی متفاوت تر بود، هرکدام ازکاندیدا راوی داستانی هستند که میخواهند قهرمانش باشند. داستانی که تا یک هفته دیگر به روی پرده می رودامروز اولین سکانس آن ساخته شد؛ . غلام محمد زارع ستادش برخلاف دوره های قبل خلوت تر بود،  و آنچنان که انتظار می رفت ، حرف جدیدی وجودنداشت،

.نادر منتظریان  ،با نگاه اول جمعیت زیادی دیده نمی شد او اولین دوره حضور را سپری میکند. به گواه تاریخ اولین دوره ورود ،احتمال موفقیت کمتر است  وی در خیابان معلم داربستش را بالابرد خیابانی که تا کنون  و در دورهای قبل کاندیدی برنده به مجلس نفرستاده ، جمعیت حاضر در افتتاحیه وی به اندازه اولین دوره حضور بهرامی درسال ۹۰بود که همین حوالی ستاد فعلی منتظریان واقع شد.
بهرامی آن دوره هم پرشور بود مانند امروز منتظریان باشرایط فعلی ، ممکن است پیش بینی ها برای میزان رای منتظریان همان رای دوره اولی بهرامی باشد.
احتمالا  سقف رای این دوره  منتظریان اندوخته ای است، برای ادوار بعد وی ،  امامهدی روشنفکر ستادش شلوغ بود وپرصدا مردمانی بودند که ازمناطق دور به ستاد مرکزی اش آمدند! حتی ساعتها قبل از شروع برنامه اگر رد میشدی مردمی را میدیدی که آنجا نشسته اند از دور دست خود را رساندند وگاها توسط ستاد رسانده شدند. سر از پانمی شناختند ویامهدی حاج مهدی طنین انداز بود.  هواداران وی سرشار ازهیجان اند روشنفکر در اولین روز با یک حرکت عجیب از  همسایه کناری اش روبرو شد، دسته گل تحویل گرفت وبرای مردمش از وحدت سخن گفت ،طرفدارانش به صورت پراکنده و گروه گروه در ابتدای بلوار عدل  میزگردی پهن کرده بودند و انتخابات را کارشناسی می کردند .

و دیگر کاندیدا محمدبهرامی ستادش باشور شروع کرد، رقص محلی افتتاحیه را متفاوت کرد، تعداد زیادی از دخترانی ک که عکسش را بالاگرفتند سوژه عکاسان بود ،
از تمام طیفها حاضربودند، چهره های سیاسی شهرستان در این ستاد نمایان بود و حضورشان بارز تر ازبقیه بود بهرامی در این روز مقتدرترین کاندیدا بود، او حتی با اقتدار و دسته گل به ستاد همسایه و رقیب انتخاباتی اش  یعنی روشنفکر رفت؛ به رسم میزبانی. حتی بالای جایگاه رقیب انتخاباتی قرارگرفت ، و‌برای طرفدارانش دست تکان داد؛
تلفیقی از اخلاق واقتدار رانشان داد. سیاسیون سرشناس مانند سیدرضاعسکری وعیسی گرجی زاده مدیرکل سابق سخنرانش بودند، و فرماندار اسبق یاسوج کنارش عکس یادگاری میگرفت.
بی شک اولین روز برای کاندیدا ها شروعی سرنوشت ساز بود . قطعا این روز ، روز مهمی بود در سرنوشتشان چون دلگرمی آنان را برای ادامه راه و رقابت دوچندان می کرد. و اینکه پیروزی نهایی از آن کیست در روزهای بعدی نمایان تر خواهد شد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.