ابتکاری جدید در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در راستای احقاق حقوق مردم

پیک ملت، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتکاری جدید در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای احقاق حقوق مردم خیرداد.  با تدبیر رئیس کل دادگستری استان، هیأتهایی مرکب از معاونین رئیس کل و قضات تجدید نظر در ۲ گروه حقوقی و کیفری، تمام پرونده های جاری شعب محاکم مرکز استان را

کد خبر : 25781
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آذر 1400 - 15:11
ابتکاری جدید در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در راستای احقاق حقوق مردم

پیک ملت، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتکاری جدید در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای احقاق حقوق مردم خیرداد.

 با تدبیر رئیس کل دادگستری استان، هیأتهایی مرکب از معاونین رئیس کل و قضات تجدید نظر در ۲ گروه حقوقی و کیفری، تمام پرونده های جاری شعب محاکم مرکز استان را در مأموریتی یک هفته ای تک به تک بررسی، و نقاط قوت و ضعف پرونده و قاضی و کارمند را در فرمهای ارزشیابی درج می کنند.ن

گین تاجی رئیس کل دادگستری استان ضمن حضور در بین هیأت بررسی کننده در مجتمع قضایی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ورسیدگی و بررسی چند پرونده در همین    رابطه اظهار کرد: این ابتکار مختص استان کهگیلویه وبویراحمد بوده و برای اولین بار انجام می شود.

قاضی القضات دادگستری کهگیلویه و   بویراحمد در ادامه افزود: سعی کرده ایم از بهترین قضات حقوقی و کیفری برای این ارزشیابی کمک بگیریم.

 وی با اشاره به این که ما با این کار چند هدف را دنبال می کنیم، گفت: هدف ما از این کار مچ گیری یا بازخواست نیست بلکه در ابتداء نقاط قابل تقدیر کار قاضی را دیده و از قاضی یا دفتر تقدیر می شود، سپس نقاط ضعف رسیدگی ها و علل اطاله دادرسی یا عدم توجه به دستورات را جدا کرده و با سبک آموزشی به قضات شعبه یادآوری می کنیم.

وی بیان داشت: بر اساس این بررسی ها که بیشتر ماهیت دوره آموزشی عملی برای قضات محاکم دارد، نکاتی را که لازم است مطابق مقررات آمره یا تکمیلی آموخته شود، به آنها اموزش می دهیم تا بر غنای علمی و عملی رسیدگی قضات افزوده شود.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه بویراحمد در خصوص مزایای اینبازرسی ها اظهار داشت: از این بازرسی ها به عنوان آموزش یا دوره ی آموزشی برای همکاران قضایی و اداری دفتر استفاده شده و ضمن انجام بازرسی، نقاط قوت و ضعف رسیدگی ها آشکار و توانایی واقعی یک قاضی یا کارمند مورد ارزیابی قرار گرفته و نقشه آموزشی و علمی برای پرسنل ترسیم می شود.

دکتر نگین تاجی درپایان گفت: نفع نهایی این ابتکار به مردم می رسد و قطعاً رضایتمندی مردم  از دستگاه قضایی اعم از دادسرا و دادگاه را به دنبال خواهد داشت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرزامی پنجشنبه , 4 آذر 1400 - 18:18

ضمن تشکر از زحمات دکتر نگین تاجی خدا قوت از اینکه در راستای احقاق حق قدم برمی دارید جای تشکر و قدردانی دارید. اما شعبه دوم حقوقی را حتما در برنامه بزارید