مینو آریانفر

نقد بهرامی از برخی رقبای انتخاباتی: کسی که می خواهد نماینده مردم شود، باید اعداد و ارقام ، شاخص ها و مولفه ها را بشناسد نه ،دوربین به دست دنبال سوتی گرفتن از کاندیدای رقیب باشد

نشست هم فکری جمعی از اهالی مهریان ( عصر امروز چهار شنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۸) با محمد بهرامی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا برگزار شد. به گزارش پیک ملت ، بهرامی در این نشست با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار

کد خبر : 2527
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
نقد بهرامی از برخی رقبای انتخاباتی: کسی که می خواهد نماینده مردم شود، باید اعداد و ارقام ، شاخص ها و مولفه ها را بشناسد نه ،دوربین به دست دنبال سوتی گرفتن از کاندیدای رقیب باشد
نشست هم فکری جمعی از اهالی مهریان ( عصر امروز چهار شنبه ۲۳ بهمن ماه ۹۸) با محمد بهرامی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا برگزار شد.
به گزارش پیک ملت ، بهرامی در این نشست با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: فرهنگ یک فدراسیون بسیاری قوی در همه زمینه‌ها می‌تواند، باشد.
متن صحبت‌های بهرامی به شرح زیر است؛
در دهه بیست یا ۳۰ بود که آمریکایی‌ها به کمک ایران آمدند، یک‌راه داشتیم که یا کشور را نجات دهیم و آن‌ها هم این برنامه را داشتند که جلوی نفوذ کمونیسم را بگیرند چون ایدئولوژی کمونیسم، ایران را فرا می‌گرفت و ایران، تنها نقطه‌ای که بسیار مهم و حساس بود و بالاترین مرز جغرافیایی با کشور اتحاد شوروی هست، کشوری که با آب‌های مختلف خلیج‌فارس ارتباط دارد و از لحاظ منابع مختلف به‌خصوص نفت و گاز غنی هست و از قدمت تاریخی برخوردار هست بر اساس این مؤلفه‌ها ایران را انتخاب کردند زیرا به این نتیجه رسیدند که هرجایی فقر هست فروپاشی ایجاد می‌شود و ما باید یک سد آهنین از طریق ایران جلوی آن‌ها ایجاد کنیم؛ و اعتراف کردند که در این برنامه شکست خوردیم زیرا به مؤلفه فرهنگی و اجتماعی توجه نکردیم.
در هر مقطعی که شروع کردیم شکست خوردیم و بحث فرهنگی مهم‌ترین عامل و مؤلفه شکست بود.
زیرا فرهنگ یک فدراسیون بسیار قوی در همه‌ی زمینه‌ها می‌تواند باشد و باید کار کنیم و خیلی از کشورها روی این موضوع کار کردند و بستر ایجاد شد و نیاز هست که در این زمینه‌ها کار انجام شود.
بدون ارتباط با دنیا نمی‌توانیم، هیچ کشوری در دنیا نمی‌تواند به‌ تنهایی همه نیازهایش دست پیدا کند، اینکه دور کشور خودمان را طوری طراحی کنیم که نتوانیم مبادله با دنیا داشته باشیم با شکست مواجه می‌شویم اما باید سه اصل عزت، استقلال و آن چیزی که مصلحت مردم هست را باید حفظ کنیم.
ما نسبت به عملکرد دوستان طی سال‌های گذشته نقد داریم، اگر شرایط مناسب بود و دوستان موفق و تأثیرگذار بودند، قطعاً وارد این عرصه نمی‌شدم.
بررسی کنید طی سال‌های گذشته چه اعتباراتی وارد این استان شد و از این اعتبارات در حوزه‌های مختلف زیرساخت، جاده‌ها، سدها و بهسازی روستا استفاده کردند؟ اما در استان‌های هم‌جوار چند برابر استان ما تخصیص برای سد گرفتند؛ این‌ها درد هست.
بهرامی در واکنش به کلیپی در فضای مجازی مبنی بر اینکه برخی از کاندیداها باید بگویند که ۲۵ میلیارد چند تا صفر دارد، گفت: همه ما می‌دانیم باید اعداد و ارقام را یاد بگیریم، این اعداد را در دوره ابتدایی یاد می‌گیریم، بعد از این اعداد و ارقام باید وارد شاخص‌ها شویم و بعد از آن باید وارد مؤلفه‌هایی که شاخص‌ها را تعریف می‌کند، وارد شویم، این مصیبت هست. امروز باید از کاندیداها سؤال شود، مؤلفه‌هایی که شاخص‌ها را می‌شناسد، چه هستند آیا این مؤلفه‌ها درست تعریف می‌شوند؟ در برخی از شاخص‌ها کلاه سر ما گذاشتند و برخی از ما نفهمیدیم که این شاخص‌ واقعی نیست و مؤلفه‌هایی که این شاخص‌ها را تعریف کرده این مؤلفه‌ها انحرافی هست. امروز کسانی که کاندیداها هستند و می‌خواهند نماینده مردم باشند، باید شاخص‌ها را بشناسند، تحلیل کنند که آیا برخی از شاخص‌ها و مؤلفه‌هایی که شاخص‌ها را ایجاد کرده واقعی یا انحرافی است؛ این مصیبت هست.
برخی از رفقای کاندیداها دوربین به دست، دنبال سوتی از من هستند، خواهش بنده این هست که کاندید‌ا را بیاورند، تا در تخصیص شاخص‌ها صحبت کنیم. آیا برخی از کاندیداها از اعداد و ارقام به سمت شاخص‌ها و مؤلفه‌ها یا زیرشاخه‌ها چیزی می‌دانند؟ خواهشمندم حتماً یک مناظره بین من و دوستان در زمینهٔ برنامه‌ریزی، رشد، توسعه و شاخص‌ها و مؤلفه‌هایی تأثیرگذار هستند، بگذارید و بعداً از ما سوتی بگیرند.
نسبت به خیلی از رفتارهای گذشته، روش‌ها و مدل‌های اجرایی و سیاسی نقد داریم و امروز شرایط عوض‌ شده و نیاز به گفتمان نو داریم، نیاز به روش‌ها و مدل‌های نو در راستای نیازهای مردم‌ داریم؛ با انحصار مخالف هستیم، از اینکه برخی از شایستگان در کشور خودشان احساس کنند که خودی نیستند، مخالف هستیم، برای شایستگان احترام قائل هستیم و باید تلاش کنیم که شایستگان در کشور خودشان احساس خودی کنند.
وی با بیان اینکه نخبگان سرمایه‌های این کشور هستند، افزود: اگر حتی یک نخبه همچون احمد روشنی‌ها را از دست دهیم، ضرر کردیم، ما باید زمینه را بیش از گذشته برای فعالیت نخبگان مان فراهم کنیم. کشور اسلامی ما بدون نخبگان دچار ضربه مغزی می‌شود. لذا این شرایط که نخبگان بتوانند با طرح‌ها و ایده‌های نو کشور خودشان را بسازند و همنوعان خود را از این مصیبت نجات دهند، باید حمایت کنیم و بستر را برای شایستگان، کسانی که استعداد، خلاقیت و نوآوری دارند، فراهم کنیم. در کشورهایی که مسیر توسعه را خوب پیمودند، نخبگان نقش شان را خوب ایفا کردند و کشور ما باید بر تکیه بر نخبگان و دانشمندانش این مسیر را با شتاب بیشتری بپیماید.
امیدواریم شرایط فراهم شود و این مدل را بین مردم اجرا کنیم، بعضی از رفتارهای ناپسند و غلط که عزت مردم را از بین می‌رود. در عرف و فرهنگ ما این هست که باید دست افراد نیازمند و فقیر را بگیریم اما امروز آن‌ها را از رأی دادن محروم می‌کنیم و آن‌ها می‌ترسند که بگویند می‌خواهیم به چه کسی رأی دهیم و باید فرهنگ انتخابات را در بین مردم بیش از گذشته تقویت کنیم تا مردم آگاهانه و آزادانه فعالیت کنند. و مطمئن باشید که برخی از فرهنگ‌های غلط و عرف‌های غلط را از بین مردم حذف خواهیم کرد.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.