بازدید معاون اقتصادی استاندار از سازمان صمت استان مطرح شد؛ ارجاع ۴۲۰۰ پرونده به تعزیرات حکومتی/ تشدید بازرسی و نظارت بر بازار ادامه دارد

  پیک ملت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه طرح بازرسی از اصناف در هفته های آینده با شدت بیشتری ادامه پیدا می کند، گفت: تمام بازار تحت نظارت بازرسان قرار خواهد داشت. به گزارش پیک ملت،سید حشمت الله صمیمی دوست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان روز شنبه

کد خبر : 23766
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1400 - 10:19
بازدید معاون اقتصادی استاندار از سازمان صمت استان مطرح شد؛  ارجاع ۴۲۰۰ پرونده به تعزیرات حکومتی/ تشدید بازرسی و نظارت بر بازار ادامه دارد

 

پیک ملت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه طرح بازرسی از اصناف در هفته های آینده با شدت بیشتری ادامه پیدا می کند، گفت: تمام بازار تحت نظارت بازرسان قرار خواهد داشت.

به گزارش پیک ملت،سید حشمت الله صمیمی دوست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان روز شنبه ودر یک روز تعطیل از سازمان صنعت ، معدن و تجارت بازدید کرد.

وی از زحمات مجموعه ی سازمان صنعت ومعدن استان قدردانی کرد و گفت: با توجه به تاکید استاندار در یک روز تعطیل از نزدیک شاهد زحمات شما بزرگواران اعم از رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت ، معاونین ، کارشناسان و بخصوص بازرسان در حوزه معاونت بازرسی بوده و قدردان زحمات شما هستیم.

صمیمی، افزود : امروز با توجه به تعطیلی ادارات، حضور این عزیزان در مجموعه نشان داد که در حوزه بازرسی و نظارت روزهای تعطیل وجود ندارد و اتفاقا در روزهای تعطیل فعالیت این مجموعه بیشتر است.

وی در خصوص جایگاه و نقش سازمان صنعت معدن و تجارت، عنوان کرد: با توجه به اینکه این سازمان زیر مجوعه وزارت صنعت و معدن و تجارت است و این وزارتخانه در تولید و اشتغال نقش مهم و اساسی دارد ،این سازمان نیز به تبعه وزارتخانه کارهای بزرگی را در سطح استان باید پیگیری کند.

صمیمی دوست افزود: وجود نشست های متفاوت در سطح استان و کارگروهی که مسولیت آن با سازمان صنعت و معدن و تجارت است یا دبیری آن به عهده آن سازمان بوده نشان از گستردگی حوزه این سازمان است.

وی، بیان کرد: ازجمله این کارگروه ها می توان به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد که خود همکاران ما در سازمان صنعت ، معدن و تجارت علاوه بر اینکه مشکلات واحدهای صنعتی را جمع بندی می کنند به عنوان دبیرخانه سایر مشکلات طرح های اقتصادی دیگر دستگاه ها از جمله سازمان جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی و گردشگری و سایر واحدهای خدماتی را جمع بندی و به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به ریاست استاندار یا حوزه اقتصادی تشکیل می شود، ارائه می دهند.

صمیمی دوست، ابراز کرد: دبیر خانه ستاد تنظیم بازار نیز که بصورت مستمر مشکلات را بررسی و جمع بندی می کند از وظایف این سازمان است.

وی با بیان اینکه بحث کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی از دیگر وظایف این سازمان است، عنوان کرد: کارگروه آرد و نان که نظارت بر عملکرد نانوایان و توزیع آرد را دارد جز وظایف این سازمان است وسایر گروه های کاری مانند گروه کاری صادرات غیر نفتی و غیره از دیگر وظایف این سازمان است.

صمیمی، عنوان کرد: بنابراین می بینیم سازمان صنعت و معدن و تجارت بخش مهمی از مسائل اقتصادی استان را به دوش می کشد .

وی تاکید کرد : هر گونه تصمیم ناپخته در سطح کلان و یا هر گونه ضعف و کم کاری در سایر وزارتخانه آثارش را در بازار نشان می دهد و اینجاست که کار بازرسان سخت می شود به عنوان مثال قطعی برق کارخانجات سیمان و فولاد یک دستور کشوری بود و بنابراین همین امر موجب کاهش عرضه سیمان و به تبع آن افزایش قیمت در سطح بازار را به همراه داشت.

صمیمی، افزود: بنابراین تامین برق جزو وظایف وزارت نیرو است و هر گونه تصمیم در این زمینه که منجر به تعطیلی کارخانجات شود تاثیر خودش را روی بازار می گذارد و اینجاست که بازرسان مجبور هستند نظارت بیشتری بر حداقل سیمان تحویلی کارخانجات انجام دهند.

وی، اظهار داشت: ما باید واقعیات موجود در بازار را بپذیریم که وقتی عرضه کم شود و تقاضا زیاد باشد ، حضور دلالان در سطح بازار جهت افزایش قیمت محصولات زیاد می شود و اینجاست که حجم کار بازرسان صنعت معدن تجارت زیاد می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان، خاطر نشان کرد: تحریم های ضالمانه قطعا تاثیرخود را روی بازار نشان می دهد و به تبعه آن کار بازرسان ما سخت می شود واگر موارد دیگری مانند نوسانات نرخ ارز را در نظر بگیریم،تعدادی از واحدهای تولیدی ما که مواد اولیه را از طریق واردات تامین می کند ،وقتی نرخ ارز تغییر بکند، قطعا قیمت محصول نهایی هم افزایش پیدا خواهد کرد و دچار نوسان خواهد شدو اینجا بازرسان باید با دقت بیشتری نسبت به کنترل بازار باید اقدام کنند .

صمیمی دوست، افزود: هر گونه خللی در تولید محصولات کشاورزی و یا عدم برنامه ریزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی موجب خواهد شد که بخشی از محصولات کشاورزی دچار کمبود شود و باز اینجا آثار و تبعات خود رادر بازار نمایان می کنند و این هم به نحوی به حوزه بازرسی ارتباط پیدا می کند.

وی گفت : هرگونه تصمیم گیری در اصلاح قیمت حامل های انرژی موجب افزایش قیمت در بعضی از کالاها خواهد شد و شاید هفته ها همکاران ما در سازمان صنعت و معدن و تجارت گرفتار نظارت و کنترل های لازم در این زمینه باشند.

صمیمی دوست، بیان کرد: هر گونه تصمیم گیری درخصوص نرخ دستمزد و حقوق و مزایای کارگران که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می پذیرد، در قیمت نهایی محصولات تولیدی تاثیر گذار خواهد بود و باز اینجا بازرسان باید با دقت بیشتری بازار را کنترل کنند.

وی، افزود: بنابراین اینها نشان از نقش و جایگاه سازمان صنعت معدن و تجارت است و بازرسان مهم ترین نقش را در این میدان خواهند داشت.

صمیمی در بخش دیگری از سخنانش، عنوان کرد : در سال گذشته ۴۲۰۰ پرونده فقط به تعزیرات حکومتی از سوی سازمان صمت ارجاع داده شد که این خود نشان از تلاش شبانه روزی این عزیزان است و در واقع عملکرد تعزیرات حکومتی ناشی از همین پرونده هایی است که این مجموعه تشکیل می دهند.

صمیمی دوست در آخر، گفت : لازم می دانم که از مجموعه کارکنان تعزیرات حکومتی استان به ویژه مدیریت این مجموعه و روسای شعب تعزیرات حکومتی استان در رسیدگی سریع به پرونده ها که همگام با بازرسان صنعت ومعدن و تجارت مشغول کار و تلاش قدردانی کنم.

لازم به ذکر است ، سالار حسین پور از توجه ویژه استاندار به مجموعه صنعت ، معدن و تجارت و نگاه ویژه وی به بازرسان به عنوان سربازان خط مقدم در برخورد با تخلفات اقتصادی و همچنین حضور سید حشمت الله صمیمی دوست معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به جهت حضور در مجموعه سازمان و دیدار با بازرسان در این روز تعطیل به صورت ویژه قدردانی کرد و گفت: این حضور خستگی را از تن مجموعه همکاران ما زدود .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.