معاون وزیر اقتصاد: کهگیلویه وبویراحمد به بازار بورس تهران می پیوندد

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی گفت: در صورتی که استان برای ایجاد زیرساختهای فیزیکی و دسترسی به شبکه همکاری کند، از همین امروز شعبه ای از بازار بورس تهران در کهگیلویه و بویراحمد فعال می شود. به گزارش پیک ملت ، اسماعیل جلیلی در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت

کد خبر : 233
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
معاون وزیر اقتصاد: کهگیلویه وبویراحمد به بازار بورس تهران می پیوندد

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی گفت: در صورتی که استان برای ایجاد زیرساختهای فیزیکی و دسترسی به شبکه همکاری کند، از همین امروز شعبه ای از بازار بورس تهران در کهگیلویه و بویراحمد فعال می شود.
به گزارش پیک ملت ، اسماعیل جلیلی در نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت افزود: اقدامات دولت و وزارت امور اقتصاد و دارایی شامل مقررات زدایی، بخشش های مالیاتی،حذف بخشنامه و قوانین دست و پاگیر و ایجاد ظرفیت تهاتر و اسناد خزانه به منظور تسهیل فضای کسب و کار و کمک به بخش خصوصی است.

وی یاداوری کرد: ممکن است در خصوص معافیتها همچنان انتظاراتی وجود داشته باشد اما دولت هم به منابعی متکی است که پس از دریافت این منابع، دوباره در زیرساختهای استانها سرمایه گذاری می کند.

وی تاکید کرد: پنجره واحد باید از فضای فیزیکی به فضای الکترونیکی برود.

جلیلی با اشاره به نسبت مصارف به منابع در بانکهای استان گفت: این نسبت در کهگیلویه و بویراحمد بیش از صد در صد است که از میانگین کشوری پیشی گرفته است.
وی یاداوری کرد این تسهیلات بیشتر توسط بانکهای دولتی ارایه شده اند که باید پیگیری کنیم تا بانکهای خصوصی نیز پای کار بیایند.
وی با اشاره به اخذ ۱۰۸ درصدی مالیات در استان گفت:
بخشی از این مالیات مربوط به سالهای قبل و بخشی نیز مربوط به نفت بوده و نباید این شائبه ایجاد شود امور مالیاتی در حق بخش خصوصی ظلم کرده است.
وی تاکید کرد: مالیات و مالیات بر ارزش افزوده نیز به شهرداری، دهیاری و استانداری ها بر می گردد.

وی در پاسخ به مطالبه بخش خصوصی در خصوص بخشودگی ها نیز گفت: بخشودگی ها قانون است و هیچ مدیری نمی تواند بخشی رامعاف یا پولی از بخشی دریافت کند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.