تجلیل از رسانه های فعال پویش موج چهارم کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

  پیک ملت، آیین تجلیلی از رسانه های فعال پویش موج چهارم کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور دکتر پرویز یزدان پناه؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و محمدعلی پیرسبزی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آزاد خردمند معاونت مطبوعاتی و اعضای خانه مطبوعات وکهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. به گزارش پیک ملت؛

کد خبر : 23209
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 مرداد 1400 - 17:31
تجلیل از رسانه های فعال پویش موج چهارم کرونا در  کهگیلویه و بویراحمد

 

پیک ملت، آیین تجلیلی از رسانه های فعال پویش موج چهارم کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور دکتر پرویز یزدان پناه؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و محمدعلی پیرسبزی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آزاد خردمند معاونت مطبوعاتی و اعضای خانه مطبوعات وکهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پیک ملت؛ سید داود موسوی منش رئیس خانه مطبوعات در این آیین با اشاره به این مهم که رسانه های استان در تمام بحران ها و مسائل پیش قدم هستند وطی مدت شیوع کرونا در اطلاع رسانی همراه دانشگاه علوم پزشکی در اطلاع رسانی و آگهی سازی مردم بوده اند، اظهار کرد یک هزار و ۶۰۰ لینک خبر از سوی رسانه های استان به پویش موج چهارم کرونا به خانه مطبوعات استان ارسال شد که از این تعداد ۳۵ رسانه که بیشترین خبررا نشرداده بودند به ترتیب و براساس لینک های ارسالی انتخاب شدند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این آیین به نقش رسانه ها در امید بخشی به جامعه اشاره کرد و افزود؛ نقش و حضور رسانه ها در جهان پر از خشونت یک نیاز اساسی است زیرا مروز جامعه نیاز به اتحاد و همدلی دارد و این مهم تنها با حمایت رسانه ها میسر می شود و اهالی فرهنگ ورسانه ها می توانند با تولیدات خودشان جامعه را به سمت و سوی یک جامعه پویا سوق دهند .

محمد علی پیر سبزی بیان داشت؛ رسانه های استان همیشه در همه حوادث و مشکلات همراه و همگام و در کنار مسئولین ، بدون هیچ چشم داشتی نقش خود را ایفا کرده اند.

دکتر پرویز یزدانپناه ضمن قدردانی از خدمات وهمکاری اصحاب رسانه و مطبوعات در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صحیح در بین مردم، گفت: امنیت و سلامت دو نیاز اساسی جامعه بشری است که بخش زیادی از آن در اختیار حکومت است.

وی اظهار داشت: هرچند مسئله سلامت بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است اما این دانشگاه تنها عهده دار حدود ۳۰ درصد از سلامت جامعه بوده و ۷۰ درصد دیگر به عملکرد دیگر سازمان ها و رفتار های مردم بستگی دارد.

وی ادامه داد: نقش رسانه ها و مطبوعات در فرهنگ سازی سلامت بسیار پررنگ، موثر و برجسته است که خوشبختانه در طی ۱۹ ماه شیوع کرونا در کشور و استان، همکای و همیاری بسیار خوب رسانه ها را شاهد بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: اگر تاکنون موفقیتی در حوزه مبارزه با کرونا حاصل گردید تنها حاصل عملکرد مجموعه دانشگاه علوم پزشکی نبوده بلکه رسانه ها با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سلامت در بین مردم نقش موثر و کمک کننده ویژه ای داشتند. اگر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و به تبع آن تغییر رفتار ایجاد نشود، امکان ندارد ما بتوانیم کرونا یا هر اپیدمی دیگری را مدیریت کنیم.

وی تاکید کرد: تداوم شیوع بیماری در کشور و استان موجب خستگی مردم و سهل انگاری آنان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی شده که این موضوع بسیار نگران کننده است واصلاح این روند همت رسانه ها و مطبوعات استان را میطلبد.

دکتر یزدان پناه با اشاره به اهمیت انتقاد سازنده در بهبود عملکرد سازمان ها و ادارات عنوان کرد: مهمترین سرمایه ما اعتماد مردم است، چنانچه این اعتمام متزلزل شده و یا از بین بروند دیگر هیچ چیز نمیتواند جایگزین آن شود بنابراین از رسانه های استان تقاضا می کنیم با انتقاد سازنده و بدور از هر گونه غرض ورزی و یا عدم اطمینان از صحت موضوعات اقدام به انتشار مطلب نکنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.