معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ ۵۶ درصد از پست های قضایی استان بلاتصدی هستند

پیک ملت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد  گفت؛از تعداد ۲۲۴ پست قضایی مصوب برای استان ۱۲۶ پست متصدی و ۹۸ پست بلاتصدی ۷۴ % قضات و  (۹۲%)کارکنان اداری بومی استان هستند به گزارش پیک ملت، معاون منابع انسانی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه به تلاشهای ارزنده ای

کد خبر : 22667
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 تیر 1400 - 16:35
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ ۵۶ درصد از پست های قضایی استان بلاتصدی هستند

پیک ملت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد  گفت؛از تعداد ۲۲۴ پست قضایی مصوب برای استان ۱۲۶ پست متصدی و ۹۸ پست بلاتصدی

۷۴ % قضات و  (۹۲%)کارکنان اداری بومی استان هستند

به گزارش پیک ملت، معاون منابع انسانی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه به تلاشهای ارزنده ای که در سال ۱۳۹۹ در حوزه معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی و امور فرهنگی دادگستری استان انجام گرفته پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات و خبرنگار خبرگزاری میزان در ا دکتر محمدمهدی صالحی با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه به موفقیت های این معاونت در سال گذشته اشاره کرد.

معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان اظهار کرد: علیرغم کمبود شدید نیرو و امکانات و خالی بودن قریب نیمی از چارت اداری و قضایی در سطح حوزه های قضایی استان ، لکن به لطف و مدد الهی و تلاش مضاعف و بلکه جهادی همکاران سخت کوش بویژه در طول یکسال گذشته  توفیقات مهمی حاصل گردیده و عملکرد دادگستری استان در سطوح مختلف ارتقاء چشمگیری داشته است.

دکتر صالحی به آموزش در دادگستری استان به عنوان موضوعی تحول آفرین اشاره نمود و گفت: ۵ هزار و ۶۰۲ نفر ساعت آموزش اهمکاران قضایی و کارکنان اداری، ۴۶ هزار و ۱۶۴ نفر ساعت آموزش دیده اند، که البته توأم با رشد کیفی و عمدتا استفاده از اساتید مجرب و صاحب نظر کشوری بوده است.

وی افزود: ارتقاء سطح کمی و کیفی نشست های آموزشی برگزاری دوره های متعدد آموزشی مجازی استانی و کشوری با میزبانی استان کهگیلویه و بویر احمد، افتتاح کتابخانه، بروز رسانی فرایند اعمال رتبه و طبقه  همکاران محترم اداری  به منظور ارتقاء سطح انگیزه و دلگرمی آنان  جهت عملکرد بهینه و هرچه بهتر و نیز راه اندازی بایگانی الکترونیکی پرونده های پرسنلی همکاران از جمله اهم اقدامات انجام شده در حوزه معاونت منابع انسانی دادگستری کل استان در سال گذشته به شمار می رود.

معاون منابع انسانی دادگستری استان در ادامه در خصوص تشکیلات قضایی استان با بیان اینکه تعداد ۱۳ حوزه قضایی برای استان مصوب شده که ۱۱ حوزه دایر و فعال هستند به تعداد پست های قضایی و اداری مصوب اشاره کرد و افزود: از تعداد ۲۲۴ پست قضایی مصوب برای استان ۱۲۶ پست متصدی و ۹۸ پست بلاتصدی هستند.

وی گفت: ۵۶ درصد از پست های قضایی استان بلاتصدی هستند و در سال گذشته تعداد ۹ نفر همکار قضایی در استان جذب شده اند.

دکتر صالحی در خصوص پست های اداری نیز اظهار کرد:تشکیلات اداری استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۹ شامل۱۳۶۶ پست مصوب می باشد. که تعداد ۶۰۵ پست مصوب در سال ۱۳۹۹ (به میزان ۴۴ درصد) دارای تصدی و ۶۲۷ پست اداری (به میزان ۵۶%) نیز بلا تصدی  می باشد .

معاون منابع انسانی دادگستری استان گفت: ۷۴% از قضات و ۹۲% از کارکنان اداری دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد بومی استان می باشند.

از تعداد کل ۱۲۶ پست قضایی دارای تصدی، ۹۴ نیروی قضایی بومی استان که معادل۷۴ %   و۳۲ نیروی قضایی ۲۶ % غیر بومی درحال انجام خدمت می باشند.  همچنین از تعداد ۵۸۶ پست اداری دارای تصدی، ۵۴۲ نفر نیروی اداری بومی معادل (۹۲%)   و ۴۴ نفر نیروی اداری غیر بومی معادل (۸%) درحال انجام خدمت می باشند .

تبدیل وضعیت کارکنان اداری در سال ۱۳۹۹

صالحی گفت: در سال ۱۳۹۹ مجموعا تعداد ۴۰ تبدیل وضعیت نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی انجام شده است.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان با اظهار اینکه در سال گذشته به خاطر شیوع بیماری کرونا تعدادی از همکاران قضایی و اداری به این بیماری مبتلا شدند، افزود: در سال گذشته اقدامات کرونایی برای این همکاران انجام شد که شامل:

 تهیه و جمع آوری آمار مربوط به همکاران مبتلا به کرونا ( شامل تاریخ ابتلا و نوع بستری و محل خدمت و .. ) به تعداد ۳۵۰ نفر همکار مبتلا

 دریافت و بررسی گواهی های تست مثبت همکاران کرونا و بایگانی الکترونیک آنها پیگیری و بررسی مصوبات ستاد کرونای استان و ستاد ملی کرونای کشور

دریافت و بررسی بخشنامه های مربوط به شرایط کرونا مانند بخش نامه های دورکاری و ..

وی در خصوص انتصاب، ارتقاء (رتبه و طبقه) همکاران اداری در سال ۱۳۹۹ بیان داشت: تعداد ۸۰ انتصاب و ۳۱۲ طبقه و ۱۲۰ رتبه همکاران

در سال گذشته مجموع اقدامات درخصوص انتصاب و ارتقا، (رتبه و طبقه) و انتقالی کارکنان در سال ۱۳۹۹ به تعداد ۵۱۲ مورد بوده است.

دکتر صالحی با اشاره به اینکه حوزه آموزشی در دادگستری استان نیز از اقدامات خوب این معاونت در سال گذشته بوده است در خصوص آموزش های ضمن خدمت قضایی اظهار داشت: با شناسایی مسائل و مشکلات مبتلابه و نتایج حاصل از بازرسی های آموزشی و کسب نظر همکاران محترم در حوزه های قضایی و مرکز استان (از طریق نیاز سنجی آموزشی) و با در نظر داشتن قوانین اخیرالتصویب هر ساله اقدام به طرح و پیشنهاد دوره های آموزشی ضمن خدمت شغلی برای قضات دادگستری استان نموده که پس از تصویب کمیسیون برنامه ریزی آموزشی دادگستری استان در سال ۹۹ تعداد ۱۷ دوره آموزش غیرحضوری با شرکت تعداد ۶۵۱ نفر دوره شرکت کننده از قضات دادگستری استان برگزار و در این دوره ها جمعاً ۵هزار و ۶۰۲ نفر ساعت آموزش اجرا گردیده  است.

 وی در خصوص آموزش کارکنان اداری نیز گفت: اجرای آموزش های شغلی و همچنین آموزشهای اختصاصی، فناوری اطلاعات، بهبود مدیریت، مشترک اداری و عمومی برای تمامی رشته های شغلی کارکنان اداری، بطوریکه هر کارمند با توجه به پست سازمانی و رشته شغلی خود در طول هر سال ساعات آموزشی مورد نیاز خود را با موفقیت سپری نموده اند و در سال  ۹۹  تعداد  ۵۳ دوره آموزشی مصوب قوه قضائیه و با شرکت تعداد ۳۸۶۱ نفر دوره شرکت کننده از کارکنان اداری حوزه های قضایی استان و بمیزان ۴۶۱۶۴ نفر ساعت آموزش اجرا گردیده است.

این مقام قضایی به نشست های قضایی دادگستری استان در سال گذشته اشاره و عنوان کرد: در سال ۹۹ تعداد ۲۴ جلسه نشست قضایی عمومی و مشترک در سطح حوزه های قضایی استان برگزار و تعداد ۳۳۲ نفر دوره شرکت کننده در این نشست ها  به میزان ۶۶۴ نفر ساعت آموزش اجرا گردیده است. ضمناً رونمایی از اولین جلسه کتاب نشست های قضایی دادگستری استان با شرکت ۸۰ نفر و بصورت ویدیو کنفرانس برگزار گردیده است. در سال ۹۹ تعداد ۲ فقره  نقد رأی قضایی  و با شرکت ۱۴۰ نفر شرکت کننده و ۵۶۰۲ نفر ساعت آموزش بصورت مجازی برگزار و اجرا گردیده است.

دکتر صالحی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان در پایان با بیان اینکه آموزش اعضای شورای حل اختلاف نیز از دیگر فعالیت های آموزشی این معاونت بوده اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد ۲۷ دوره آموزشی جهت اعضای شوراهای حل اختلاف استان و با شرکت تعداد ۱۴۵۰ نفر دوره شرکت کننده برگزار و در این دوره ها جمعاً ۲۵۱۵۰ نفر ساعت آموزش اجرا گردیده است. در سال ۹۹ کتابخانه آموزش دادگستری استان با ثبت ۲ هزار و ۷۳۹ عنوان کتاب و بیش از  ۵ هزار و ۵۵۶ جلد  انواع کتب حقوقی تخصصی و عمومی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.