شهرداری یاسوج، بی سر و سامان تر از همیشه؛ شهر زیر سایه ضعف مدیریت شهری / شورای شهر از مردم معذرت خواهی و جبران مافات نمایند

شهرداری یاسوج، بی سر و سامان تر از همیشه پیک ملت، محمد فرزامی ،عضو شورای سردبیری اکنون قرار بر آن نیست تا از پتانسیل های گردشگری‌ شهر یاسوج سخن رانده شود. چرا که این مزیت های شهر یاسوج بر کسی پوشیده نیست. اما مجال آن است که شورای شهر و خصوصا شهرداری یاسوج با توجه

کد خبر : 22627
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 تیر 1400 - 14:49
شهرداری یاسوج، بی سر و سامان تر از همیشه؛ شهر زیر سایه ضعف مدیریت شهری / شورای شهر از مردم معذرت خواهی  و جبران مافات نمایند

شهرداری یاسوج، بی سر و سامان تر از همیشه

پیک ملت، محمد فرزامی ،عضو شورای سردبیری

اکنون قرار بر آن نیست تا از پتانسیل های گردشگری‌ شهر یاسوج سخن رانده شود. چرا که این مزیت های شهر یاسوج بر کسی پوشیده نیست.

اما مجال آن است که شورای شهر و خصوصا شهرداری یاسوج با توجه به عملکرد نه چندان مطلوب شهرداری، که توانسته اند طی این دوماه اخیر منتهی به انتخابات شوراها،خود را فعال جلوه دهند پاسخگوی عملکرد خود باشند.

از آنجا که در ادوار گذشته و مسئولان سابق شهرداری، گاها اقدامات بدون حساب و کتاب و کارشناسی صورت می گرفت که موجب خسارات و بار مالی سنگینی بر دوش شهرداری می شد و کسی هم پاسخگو نبود؛ جا دارد مسئولان بازرسی ، استانداری و شورای شهر، شهرداری را اکنون که قابلیت پاسخگویی دارند مورد نظارت و بازرسی خود قرار دهند.

شهرداری یاسوج علی رغم اینکه هزینه های مالی زیادی از شهروندان در خصوص عوارض و پروانه های ساختمانی دریافت می کند اما تا کنون روشنگری ننموده که این دریافتی ها کجا هزینه می گردد. چرا که بعضا در اکثر نقاط شهر با مشکلات مواجه هستند.

مشاهده شده که شهرداری یاسوج از اهالی برخی خیابان ها در برخی نقاط عوارض و هزینه پروانه دریافت نموده اما این درآمدها را برای خدمات دهی به نقاط دیگر شهر هزینه نموده و محلی که عوارض و هزینه ها را پراخت کرده اند صاحب هیچگونه خدماتی از جمله آسفالت، جدول کشی، تابلو و ….نشده اند و این تخلف محرز است که توسط شهرادری صورت گرفته است.

ضمن اینکه شهرداری یاسوج چندین بار متوالی مسئولان کشوری را برای بررسی و اخذ اعتبار به یاسوج دعوت نموده و نقاط مشکل ساز و آسیب دیده شهر را بررسی و اعتبار دریافتی برای محل مورد نظر را برای نقاط دیگر هزینه کرده اند.

تخلفات شهرداری به اینجا ختم نمی شود. پیاده رو هایی که سنگ فرش شده اند بدون نظارت و مهندسی مورد تایید قرار گرفته اند و با پیمانکار تسویه شده و سپس بعد از مدتی سنگ فرش ها بدلیل عدم رعایت اصول فنی تخریب شده اند. از طرفی نیز تمامی سرویس های بهداشتی شهر وضعیت نابسامانی دارند و از لحاظ بهداشتی، نظافت، درب ، پنجره و روشنایی در شرایط بسیار بدی قرار دارند و تا کنون علی رغم شعارها و وعده های متعدد در سال های اخیر، تغییری صورت نگرفته است.
همچنین سرعت گیرهای غیر استاندارد و بدون خط کشی و رنگ آمیزی در برخی نقاط شهر، خصوصا سرعت گیر های ورودی پل سوم بشار که هیچ راننده ای متوجه آن نشده و در بد ترین حالت ممکن ساخته شده به خودروهای شهروندان آسیب های جدی وارد نموده است.
در حوزه زیباسازی و فضای سبز شهری تغییرات آنچنانی احساس نمیشود و به عبارتی در حالت رکود به سر می برد.خیابان های شهر نیز دارای چاله های بسیار بدی است که روزانه خسارات زیادی را به خودروها وارد می نماید.

بی تدبیری شورا، شهرداری و آب منطقه ای و عدم نظارت واحد های بازرسی و استانداری باعث تخریب پارک ساحلی در بارش های پارسال و امسال گردیده است و اتفاقات پارسال باعث نشد تا مسئولان برای حفظ بیت المال و سرمایه مردم در یک سال اخیر در این زمینه اقدام نمایند. چرا که در بهار سال گذشته نیز با هزینه چند صد میلیونی برای ساخت پل شهرک جوشکاران بدون طرح و اصول فنی و مهندسی و در نتیجه تخریب پل صرفا با چند روز بارش، باعث خسارت سنگینی به شهرداری شد و هیچ کس نیز پاسخگو نبودند. لذا ورود دستگاه قضا برای رسیدگی به این مهم ضرورت دارد‌.
ضعف شورای شهر و شهرادی در دو سال اخیر بسیار مشهود بوده است. در واقع شهرداری یاسوج بی سر و سامان تر از همیشه خود را نشان داده که نشان از ضعف و مدیریتی و بیگانه بودن شهرادر با امورات شهری و شهرداری است و با توجه به اینکه این انتصاب توسط شورای شهر صورت گرفته، لازم است شورای شهر از مردم معذرت خواهی نموده و جبران مافات نمایند چرا که با حق الناس موجه هستند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.