اگاهانه وباتدبیر انتخاب کنیم/ باید قرارمان تلاش برای ساختن فردای بهتردیارمان باشد

محمدفرزامی عضو شورای سردبیری پیک ملت   پیک ملت، بی شک انتخابات یکی ازپرابهت ترین تجلیات مردم سالاری اگرقرین خردمندی وپارسایی گردد،نقشی شگرف وتاثیرگذاردرعدالت وشکوهمندی یک جامعه ایفامی نماید، امااگر دچارخویشاوندسالاری،قوم سالاری وتنگ نظری ومن وامنیت گویی توده هاگردد شرم گنانه جامعه رابه سمت وسوی قهقراوسیاهی وتباهی رهنمون خواهدساخت. نهایتاباید…. اگاهانه وباتدبیر انتخاب کنیم .

کد خبر : 21948
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 خرداد 1400 - 14:40
اگاهانه وباتدبیر انتخاب کنیم/ باید قرارمان تلاش برای ساختن فردای بهتردیارمان باشد

محمدفرزامی عضو شورای سردبیری پیک ملت

 

پیک ملت، بی شک انتخابات یکی ازپرابهت ترین تجلیات مردم سالاری اگرقرین خردمندی وپارسایی گردد،نقشی شگرف وتاثیرگذاردرعدالت وشکوهمندی یک جامعه ایفامی نماید، امااگر دچارخویشاوندسالاری،قوم سالاری وتنگ نظری ومن وامنیت گویی توده هاگردد شرم گنانه جامعه رابه سمت وسوی قهقراوسیاهی وتباهی رهنمون خواهدساخت. نهایتاباید….
اگاهانه وباتدبیر انتخاب کنیم .
انتخابات شوراهای اسلامی شهروروستاهارا می‌توانیم از یک‌سو بزرگترین آزمون ملی و فراگیر برای سنجش قدرت تشخیص خود در انتخاب بهترین‌ها و به عبارت دیگر، برترین‌ها بدانیم و از سوی دیگر یک فرصت بزرگ برای مشارکت غیرمستقیم در اداره امور کشور به حساب آوریم، البته این فرصت نوعی آزمون برای اثبات صداقت مسئولین در خدمت به مردم جامعه و کشور نیز محسوب می‌شود.

اما از آنجا که انتخاب نادرست از سوی مردم می‌تواند برای مدتی نسبتا طولانی پیامدهای نامطلوبی را برجای بگذارد لذا به نظر می‌رسد این آزمون در گام نخست برای جامعه و ایضأ انتخاب‌کنندگان پیامد و در عین‌حال مسئولیت بیشتری را به همراه دارد و لذا حضور موثر و مثبت در این رویداد بزرگ بررسی دقیق شرایط انتخاب شوندگان (کاندیداها) به منظور جلوگیری از سپردن احتمالی مسئولیت به افراد ضعیف نالایق فرصت‌طلب و فاقد صلاحیت کافی را برای تمام انتخاب‌کنندگان (مردم) در انتخابات مختلف اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.

ادامه راه اعتماد به شایستگان را می طلبد وباید قرارمان تلاش برای ساختن فردای بهتردیارمان باشد باانتخاب شایستگان ونخبگان فرای ازایل وطایفه.

محمدفرزامی

فعال فرهنگی،سیاسی واجتماعی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.