رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛ دستگیری اخلالگران توزیع آرد در استان/شناسایی ۲۲ نفر ودستگیری ۱۸ از نفر قاچاقچیان

پیک ملت، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری اخلالگران توزیع آرد در استان و شناسایی ودستگیری ۱۸ از نفر قاچاقچیان خبرداد. به گزارش پیک ملت، نگین تاجی اظهار داشت : با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) اداره کل اطلاعات استان، شبکه حرفه ای اخلال در نظام توزیع آرد استان شامل تعدادی از

کد خبر : 21942
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 خرداد 1400 - 13:44
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛ دستگیری اخلالگران توزیع آرد در استان/شناسایی ۲۲ نفر ودستگیری ۱۸ از نفر قاچاقچیان

پیک ملت، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری اخلالگران توزیع آرد در استان و شناسایی ودستگیری ۱۸ از نفر قاچاقچیان خبرداد.

به گزارش پیک ملت، نگین تاجی اظهار داشت : با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) اداره کل اطلاعات استان، شبکه حرفه ای اخلال در نظام توزیع آرد استان شامل تعدادی از عاملین توزیع، نانوایی ها، دلالان و نیز تعدادی کارمندان دولتی شناسایی که این افراد با شگردی خاص، آرد با سهمیه دولتی را دریافت و بصورت غیرمجاز این سهمیه را در بازار غیرقانونی با قیمت تقریبی ١٠٠ تا ١٢٠ هزار تومان به فروش می رساندند.

قاضی القضات دادگستری استان در تشریح برخی اقدامات غیر قانونی این افراد افزود:  متهمین با جمع آوری آرد سطح شهرها و روستاهای استان، که طبق ارزیابی به عمل آمده هر دلال روزانه قریب به ٢۴٠ کیسه آرد را جمع آوری می نموده و سپس با همکاری سایر همدستان خویش، این کیسه های آرد را به استان های همجوار از جمله؛ بوشهر، فارس و خوزستان انتقال می دادند و در بازار غیر قانونی با قیمت گذاف به فروش رسانده و سود نامشروع فراوانی را تحصیل نمودند.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به اینکه در این شبکه ،تعدادی از کارمندان دولتی نیز همکاری می کردند،تصریح کرد: این دلالان با تعامل غیر مشروع با چند کارمند اداره دولتی، با تشکیل شبکه فساد اقتصادی، با افزایش غیر قانونی، سهمیه آرد دریافتی برخی نانوایی های استان را، با تبعیضی ناروا افزایش داده و بعضاً حتی مبالغ این خرید را نیز همان دلالان پرداخت نموده و سپس از سهمیه دریافتی بخش اندکی را به نانوایی مربوطه تحویل داده و مابقی را در بازار آزاد با قیمت گذاف به فروش می رساندند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان کرد: طی گزارش اولیه اداره کل اطلاعات استان، این شبکه فساد ٢٢ نفر شناسایی شدند که با ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و شروع تحقیقات، متهمین اصلی به ٢٨ نفر افزایش یافته و همچنین مشخص گردید یکی از دلالان مرتبط با مفسدین استانی در استان های شمال کشور حضور و فعالیت دارد.

مقام ارشد قضایی استان در خصوص ارقام مالی منتسب به متهمین این پرونده نیز گفت: تاکنون میزان تقریبی ۱۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رشوه دریافت و پرداخت شده و میزان تقریبی ۳۸ میلیارد ریال وجوه نامشروع تحصیل شده ارزیابی و کشف شده است.

آقای دکتر نگین تاجی افزود : با اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) ١٨ نفر از متهمین با دستورات همکار بازپرس محترم سریعاً در سطح استان شناسایی و راسا دستگیر و پس از انجام تحقیقات تفهیم اتهام و همگی با قرار تأمین بازداشت موقت به زندان اعزام شدند.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه در این پرونده اقاریر صریح برخی از متهمین و ذکر جزئیات اقدامات مجرمانه خویش می باشد که نشان از فعالیت منسجم این شبکه فساد استانی دارد.

رئیس دستگاه قضایی استان در پایان ضمن تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی استان و مجاهدت شبانه روزی مراجع نظارتی و امنیتی استان و اشراف دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در برخورد با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت : این پرونده با قاطعیت و سرعت مطلوب در حال رسیدگی است و همچنان تعداد کثیری از متهمین در بازداشت بسر می برند و تا شناسایی و دستگیری تمامی متهمین مرتبط در این شبکه فساد، رسیدگی قضایی ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.