سی سخت پایلوت بحران های کشور طی سه سال گذشته / مدیریت و ابتکاری نو در زلزله سیسخت

فرماندار دنا گفت؛  با توجه به وقوع بحران های متوالی  از جمله زلزله ، سیل ، آتش سوزی جنگل ها و سقوط هواپیما طی سه سال اخیر شهر سی سخت را می توان  مرکز پایلوت بحران های کشور نامید. به گزارش پیک ملت، عبد الحمید پناهی در بازدید میدانی از شهر زلزله زده سی سخت 

کد خبر : 20714
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 اردیبهشت 1400 - 16:01
سی سخت پایلوت بحران های کشور طی سه سال گذشته / مدیریت و ابتکاری نو در زلزله سیسخت

فرماندار دنا گفت؛  با توجه به وقوع بحران های متوالی  از جمله زلزله ، سیل ، آتش سوزی جنگل ها و سقوط هواپیما طی سه سال اخیر شهر سی سخت را می توان  مرکز پایلوت بحران های کشور نامید.

به گزارش پیک ملت، عبد الحمید پناهی در بازدید میدانی از شهر زلزله زده سی سخت  در جمع  خبرنگاران نقش خبرنگاران را در بحران های اخیر این شهر بسیار مهم خواند و افزود ، نقش رسانه ها دربحران ها و آرامش جامعه نقش کلیدی است ، و خبرنگاران همیشه بازوی مسئولان در بحران ها هستند.

فرماندار سی سخت با اشاره به این موضوع که خبرنگارران  باید روحیه مطالبه گری داشته باشند گفت؛ نقدهای دلسوزانه در جهت پیشرفت استان بسیار موثر است وما به عنوان یک مسئول با اغوش باز استقبال می کنیم از نقد رسانه ها درصورتی که رسانه ها با چشمان بیدار مشکلات را رصد و به گوش مسئولان برسانند.

فرماندار دنا با اشاره به این که پذیرفتن مسئولیت شهرستان از سوی وی مصادف شد با شیوع کرونا افزود؛ کنترل شیوع کرونا در شهرستان دنا به دلیل این که این شهرستان گلوگاه استان های شمالی بود و ارتباط بیشتر با استانهای  قرمز داشت کار کنترل را سخت تر می کرد، که با تدابیر دانشگاه علوم پزشکی و همکاری مردم در یک سال اول ورود کرونا تنها شهرستانی که قرمز نشد دنا بود.

عبدالحمید پناهی با بیان این که شهرستان دنا در زمان شیوع کرونا در دومرحله غربالگری استان اول شد تصریح کرد؛ ۲۲ روستا ورودیشان به طور جدی کنترل می شد، و همین موضوع باعث شد ،با توجه به امار جمعیتی کمترین امار مبتلا در استان داشته باشیم .

فرماندار دنا به بحران دیگر بعد از کرونا اشاره کرد و گفت؛ اتش سوزی بعد از کرونا خطر دیگری بود که دنا به علت پوشش گیاهی تهدید می کرد که با کمک مردم روستاها  مساحت اتش سوزی ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نه درصد کاهش پیدا کرد. و همین امر باعث شد در حوزه منابع طبیعی کمترین اتش سوزی را داشته باشیم و هیچ اتش سوزی نداشتیم که بیشتر از ۵ ساعت ت طول بکشد.

وی زلزله ۵.۶ دهم ریشتری چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه را یکی از بحران های اصلی سالهای اخیر در شهرستان دنا دانست و بیان کرد: وقوع این زمین لرزه خسارت زیادی به زیرساختهای مختلف شهرستان وارد کرده است.

پناهی تصریح کرد: پس از وقو ع زلزله اقدامات خوبی از سوی نیروهای مختلف در سازمان های متولی انجام گرفت ولی باتوجه به شدت حادثه ،حجم خسارات وارده و سرمای شدید مشکلات زیادی وجود داشت .

وی تصریح کرد در همان ساعات اولیه از زمان گذشت زلزله با همکاری خوب نهادهای خدمات رسانی برق، گاز و آب آشامیدنی شهر سی سخت وارد مدار شد.

فرماندار سی سخت با اشاره به این نکته مهم که متاسفانه شبکه خبر در اولین ساعت پس از زلزله  گفته بود که فقط ۵۰ خانه اسیب دیدند، در صورتی که در ارزیابی اولیه ۸۰ درصد  منازل دچار خسارت جدی شده بودند گفت؛ خوشبختانه با اقدامات به موقع کمک های خوبی از سوی دولت ، مسئولین  و مردم دولت صورت گرفت.

پناهی ابتکار دیگر در زلزله سیسخت را که باعث سرعت در امداد رسانی شد   تقسیم بندی شهر به ۹ بلوک  ذکر کرد و افزود؛بیش از ۶ هزار تخته چادر در کل شهرستان توزیع شد، و از لحاظ امنیتی موارد انگشت شماری  به نیروی انتظامی گزارش شد.

فرماندار دنا با قدردانی از همکاری و همدلی مردم ایران بیان داشت ؛ از جای جای کشور به مردم سی سخت کمک کردند و این یک نوع همدلی و نوع دوستی ملت  ایران  در نوع خود بی نظیر بود. همچنین تمام نهادهای امنیتی و دولتی پای کار بودند ،در بحث خدمات رسانی کارهای خوبی در حال انجام است ارزیابی ها انجام شد توسط کارشناسان در روستاها و شهر سیسخت، پرداخت کمک های بلاعوض به مردم انجام شد و اگر نواقصاتی هست که ما شرمنده مردم هستیم اگر جایی مشکلی حل نشد از مردم عذر خواهی می کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.