آری به جاده ایمن نه به تخریب طبیعت و قطع بلوط

پیک ملت ، جاده ها برای هر کشوری به نوعی نماد موفقیت تلقی می شود برخورداری مردم سی سخت از جاده ایمن حق مسلم آنهاست اما یقینا” خود آنان هم راضی به قطع درخت نسیتند مسئولین ما ضمن پرهیز از روش سنتی ، جاده کشی مدرن را در دستور کار خود قرار دهند پس از

کد خبر : 17758
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 بهمن 1399 - 13:24
آری به جاده ایمن نه به تخریب طبیعت و قطع بلوط

پیک ملت ، جاده ها برای هر کشوری به نوعی نماد موفقیت تلقی می شود برخورداری مردم سی سخت از جاده ایمن حق مسلم آنهاست اما یقینا” خود آنان هم راضی به قطع درخت نسیتند مسئولین ما ضمن پرهیز از روش سنتی ، جاده کشی مدرن را در دستور کار خود قرار دهند
پس از کش و قوس های فراوان در خصوص عریض نموده جاده یاسوج به سی سخت ، بیان دیدگاه و نظرات فعالین محیط زیستی و اجتماعی ، هادی سینایی فعال زیست محیطی در دومین واکنش خود به احداث این جاده اینگونه بیان داشته : راه‌های ارتباطی و جاده‌ها به‌عنوان شاهرگ‌های حیاتی یک جامعه محسوب می‌ شوند به‌ گونه ای که در صورت عدم توسعه و گسترش آن‌ها، حیات و توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه مختل خواهد شد.
خوشبختانه چند دهه است در کشور ما هرگونه راه‌سازی نماد و عامل توسعه تلقی می‌شود، چنان که در میان نمایندگان و مسوولان اجرایی مناطق گوناگون کشور، رقابتی سخت برای جذب بودجه به منظور راه‌سازی در حوزه‌ی خودشان به چشم می‌خورد. اما، واقعیت این است که بسیاری از این طرح‌های جاده سازی هنوز که هنوز است بصورت سنتی انجام می گیرد و مجریان ما زحمت الگو برداری از جاده سازی های مدرن را به خود نمی دهند .
سی سخت به مثابه نگنیی در استان کهگیلویه وبویراحمد می درخشد ، درخشندگی آن هم مرهون همین طبیعت است . با شناختی که از مردم دیار دنا نشینان دارم و اطلاعاتی که از عقبه آنها دارم که آنان در همه زمینه ها ترین ها برای ما بودند مطمعنم ، خود آنها هم مخالف قطع درخت هستند و قاطعانه بیان می داریم که ، برخورداری آنان از نعمت جاده های ایمن ، حق طبیعی و مسلم هر ایرانی است ، کما اینکه اگر جاده ای ایمن باشد همه ماها از آن استفاده و بهره خواهیم برد .
بعنوان فعالان محیط زیستی هیچ گاه مخالف ایجاد جاده ایمن نبوده و نیستم اما معتقدم برای مردمی که شایسته بهترین ها هستند باید بهترین جاده ها کشیده شود .
بگذارید با فرهنگی که از این دیار سراغ داریم، با اگو برداری از کشورهای توسعه یافته درجاده سازی هم الگو باشند نه برای استان بلکه برای کشور .
بگذارید به گونه ای کار شود که درهرکجای از ایران که خواستند به بهانه جاده سازی درختی را قطع نمایند ، مردم مانع شوند و بگویند، بروید از جاده سی سخت یاد بگیرید .
در نهایت ما معتقدیم راه باید احداث شود، چون عامل توسعه پایدار است ولی باید اقداماتی صورت پذیرد که حداقل آسیب به محیط زیست وارد شود . بگذارید مخالفت با این جاده کشی های سنتی از یک جا شرع شود چه بهتر که آن جا استان ما باشد تا مسئولین ما زحمت الگو برداری از کشورهای پیشرفته در جاده سازی را به خود بدهند .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.