رودخانه بشار را می توان به سی و سه پل تبدیل کرد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت ؛ با طراحی و اجرای طرح جامع و بلند مدت در روخانه بشار، می توان آن را به سی و سه پل تبدیل کرد. با نگاهی به وضعیت جغرافیایی شهرهای جهان که از میان آنها رودخانه ای می گذرد مشاهده می شود

کد خبر : 16977
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 دی 1399 - 18:24
رودخانه بشار را می توان به سی و سه پل تبدیل کرد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت ؛ با طراحی و اجرای طرح جامع و بلند مدت در روخانه بشار، می توان آن را به سی و سه پل تبدیل کرد.

با نگاهی به وضعیت جغرافیایی شهرهای جهان که از میان آنها رودخانه ای می گذرد مشاهده می شود این محبت خدادادی باعث رونق اقتصادی، گردش پذیر و گردشگری، و از همه مهمتر زیبایی خاص آن نقطه از جهان شده است.

 کم نیستند شهرهایی که دارای چنین پتانسیل بالقوه ای بوده اما به جهت مشکلات مدیریتی، مالی و اعتباری و تداخل وظایف برخی ادارات و سازمانها همچنان بدون استفاده باقی مانده است.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به جهت عبور رودخانه زیبای بشار نیز، دارای چنین نعمت خدادادی است که سالهاست نه تنها درآمد اقتصادی نداشته و گردش پذیر نبوده بلکه دردی بر آلام مردم افزوده است.

از آن میان می توان به وقوع سیلاب های مخرب و خسارت به زیر ساخت های حمل و نقل و جاده ای، اراضی کشاورزی، مزرعه های آبزی پروری و …. اشاره نمود.

اما می توان با ساخت و ساز پارک های مختلف تفریحی در حاشیه این رودخانه با توجه به چشم انداز زیبایی که دارد و حتی نمادی از سی و سه پل اصفهان بر روی این رودخانه احداث کرد، ضمن آنکه بشار رودخانه ای دائمی است و اما رودخانه ی زاینده رود به علت خشکسالی های سالهای گذشته، در بعضی از مواقع سال، جاری نیست.

 به گزارش پیک ملت به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ، نشست ساماندهی بستر و حریم رودخانه بشار به ریاست سید عیسی حسنی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و حضور شهردار یاسوج  و معاونین ، معاون آب منطقه ای، دفترفنی استانداری، مدیر کل شهری استانداری، برگزار شد.

سید عیسی حسنی معاون پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد: جزیره ای عمل کردن و تداخل برخی وظایف و عدم هماهنگی بین بخشی در بسیاری از موارد باعث موازی کاری در امور و در برخی موارد، باعث ترک فعل خواهد شد که نیازمند مشارکت و تبادل نظر در این موارد است.

وی با اشاره به وضعیت توپوگرافی رودخانه بشار و واقع شدن در شهر یاسوج افزود : این و ضعیت باعث تداخل وظیفه آب منطقه ای و شهرداری شده است که نیازمند همکاری و مشارکت این دو نهاد جهت ساماندهی بستر و حریم رودخانه بشار است.

 معاون قضائی رئیس کل داد گستری استان به مسئله ی تخریب پارک مهرورزی در سنوات قبل به واسطه ی وقوع سیل اشاره نمود و افزود: لازم است شهرداری یاسوج و شرکت آب منطقه ای استان  جهت بررسی علمی و رعایت بستر و حریم رودخانه و زیبا سازی مسیر همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: در سال گذشته عدم همکاری بخش های مختلف منتهی به زیان به بیت المال شد که متأسفانه برای برخی مدیران پرونده قضائی تشکیل شد.

حسنی گفت:شرکت آب منطقه ای استان در اجرای طرح جامع خود، به خصوص در قسمت پایین دست پارک مهرورزی که در سنوات گذشته تخریب شده همکاری کند و شهرداری یاسوج، با اخذ طرح به صورت میدانی، مسیر آب را مدیریت کنند.

دراین جلسه مصوب شد پرونده متصرفین حریم و بستر رودخانه به معاونت اجتناعی و پیشگیری از وقوع جرم ارسال شود.

لازم به ذکر است پس از پایان این نشست مسئولان شرکت کننده در آن از تآسیسات موجود و حاشیه ی رودخانه بشار بازدید کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.