معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: جشنواره پژوهشی پیشگیری از وقوع جرم در استان برگزار می شود

 معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر از برگزاری جشنواره پژوهشی پیشگیری از وقوع جرم در استان خبرداد و گفت؛ فراخوان پژوهشی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برای مشارکت مردم مردم، جامعه علمی و دانشگاهی سال۹۹ برگزار می شود . سید عیسی حسنی افزود ؛ از مهمترین اولویتهای جوامع امروزی، افزایش مشارکت

کد خبر : 16938
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 - 15:15
معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: جشنواره پژوهشی پیشگیری از وقوع جرم در استان برگزار می شود

 معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر از برگزاری جشنواره پژوهشی پیشگیری از وقوع جرم در استان خبرداد و گفت؛ فراخوان پژوهشی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برای مشارکت مردم مردم، جامعه علمی و دانشگاهی سال۹۹ برگزار می شود .

سید عیسی حسنی افزود ؛ از مهمترین اولویتهای جوامع امروزی، افزایش مشارکت همه اقشار جامعه در فعالیتهای اجتماعی و مدنی است واز طرفی مشارکت مردم و جامعه علمی ، دانشگاهی در ارائه راهکارهای علمی و پیشگیرانه، باعث کاهش جرایم و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه می شود.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اشاره به اینکه این جشنواره تا پایان سال ۹۹در استان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: بمنظور استفاده از ظرفیت علمی و دانشگاهی جامعه، در امر پیشگیری از وقوع جرم، و مشارکت دادن مردم در مقوله ی پیشگیری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه ی قضائیه، اقدام به فراخوان از تمامی دانشگاهیان و مردم جهت ارائه طرح های ، پروپوزال های علمی و پژوهشی، با موضوعات پیشگیرانه نموده است.

 وی در ادامه به محورهای مورد بحث این فراخوان پژوهشی اشاره نمود و افزود: این پژوهش در ۶ موضوع جداگانه ارائه شده است.

معاونت قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد درخصوص محورهای مورد درخواست این پژوهش اشاره نمود و گفت: از آنجا که از اهداف این معاونت علاوه بر پیشگیری از وقوع جرم، رشد و توسعه ی استان مد نظر است ،اقدام به برگزاری این جشنواره می نماید.

وی در خصوص محورهای این جشنواره اظهار کرد: جشنواره پژوهشی معاونت پیشگیری از وقوع جرم در موضوعات زیر ارائه شده است:

۱-ارائه راهکارهای علمی به منظور پیشگیری از تخریب و تصرف منابع ملی و طبیعی و جلوگیری از تخریب جنگلهای استان.

۲-بررسی تاثیر مراکز شبه قضائی برکاهش تخلفات، از قبیل ماده ۱۰۰ شهرداری.

۳-بررسی و تحلیل ماهیت نسق زراعی، و نقش آن در ایجاد دعاوی در استان کهگیلویه وبویر احمد(بررسی موردی و میدانی اثبات مالکیت و انتقال نسق زراعی).

۴-واکاوی علل ابطال اسناد  رسمی و تاثیر آن درجامعه( مطالعه موردی شهرستان بویر احمد)

۵-بررسی ثبت الکترونیکی دعاوی و تاثیر آن بر دعاوی( بررسی موردی آژانسهای املاک و خودرو).

۶-بررسی علل بزه دیدگی اطفال در پرتو خشونت خانوادگی در شهر یاسوج.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان درپایان با بیان این نکته که از طرح های پذیرفته شده حمایت های مادی و معنوی لازم به عمل خواهد آمد، تصریح کرد: علاقه مندان می توانند طرح ها و پروپوزال های خود را، جهت بررسی در شورای پژوهشی به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری واقع در یاسوج-بلوار شهید باهنر-خیابان شهادت ۸، ساختمان شماره ۲ دادگستری استان ارائه دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.