مینو اریانفر

از هر دست که بدهی از همان دست میگیری / مدیری که بخشی از صندلی مدیریتش را به نیازمندان می بخشد

پیک ملت؛ از هر دست بدهی از هرمان دست هم می گیری ! اگر به کسی کمک کنی قطعا خدا شخص دیگری را برای کمک کردن به شما سر راهت قرار خواهد داد.   روزها از پی هم می گذرد ، عمر تمام می شود وروزی همه به سوی خانه ابدیمانان کوچ می کنیم .

کد خبر : 16132
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 دی 1399 - 22:20
از هر دست که بدهی از همان دست میگیری / مدیری که بخشی از صندلی مدیریتش را به نیازمندان می بخشد

پیک ملت؛ از هر دست بدهی از هرمان دست هم می گیری ! اگر به کسی کمک کنی قطعا خدا شخص دیگری را برای کمک کردن به شما سر راهت قرار خواهد داد.

 

روزها از پی هم می گذرد ، عمر تمام می شود وروزی همه به سوی خانه ابدیمانان کوچ می کنیم . وتنها چیزی که می ماند یاد و خاطره ای بیش نیست گاهی می شود غبار گناه و خطا را با بخشش و دستگیری از نیازمندان از ته دل بشوییم تا خدا با نسیم لطفش زندگی مان را نوازش کند .

بخشنده بودن کار سختی نیست فقط قلب بزرگ می خواهد ، پس بخشنده بودن بیش از آنکه توانایی مالی بخواهد  قلب بزرگ میخواهد اگر قلب بزرگی داشته باشی میتوانی دست نیازمندان را هم بگیری صدقه دادن و کمک کردن به فقراهیچ گاه مالی را کم نکرده بلکه به برکت آن افزوده ، گاهی کمک کردن شاید یک دنیا را تغییر ندهد اما می تواند دنیای یک فرد نیاززمند را تغییر دهد و تحولی در زندگی اش ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

و البته مواظب باشیم کمک هایمان را کجا و به چه کسی می دهیم، دست کسی را که مستحق است ، بگیریم ،آن که صورتش را با سیلی نگه میدارد نه اون که گدایی را شغل خودش انتخاب کرده ،  تن به کار نمی دهد و نان گدایی زیر زبانش مزه کرده ، هستن کسانی که با همین فیلم بازی کردنها، احساسات ما را تحریک می کنند تا با این روش اخاذی کنند.

اماچه بسیاراند انسان های نیک اندیشی که دل درگرو حمایت ازایتام ونیازمندان وفقرا و تهی دستان جامعه دارند و بدون شعارفقط باتکیه برشورانسانی و شعور ادمیت خویش بدون از آن که نام و نشانی از آنها دیده شود آستین همت بالازده اند ،تا دراین وانفسای کرونا ویروس قدمی درراستای حمایت ازخانواده های نیازمند و بی بضاعت واسیب دیده ازکروناویروس بردارند.

هستند افرادی که حاضر نیستند نامی از آنها برده شود، اما می توانند به عنوان الگویی در کار خیر از آنها نام برد دراین میان بانویی خیری که درحد وسع وتوان خود درخدمت نیازمندان و قشراسیب پذیراستان باجدیت گام برمیدارد، مدیرکل کار،تعاون ورفاه استان بانویی خیر که نامش، در جمع خیرانی است که ماهانه بخشی از حقوقش مختص تامین مایحتاج نیازمندان است به عنوان یک مدیر و الگویی در جامعه خیرین می توان از وی نام برد بانویی که به تحقیق و به استناد عملکرد هم ازمجموعه مدیران موفق وتوانمنداستان  وهم خدمتگزاران گمنامی هستندکه دلبستگی خاص به نیازمندان دارند.

واین نیک بانو به راستی وبه واقع نیک گام که خود برخواسته ازجامعه تهیدستان است همواره به انچه که دارد،برسرسفره فقرابه سهم می گذارد.

اگر چه کهگیلویه وبویراحمد استانی غنی از لحاظ منابع ملی است، اما به گفته مدیر کل کمیته امداد استان زیبنده ‌کهگیلویه و بویراحمد غنی نیست که با وجود پتانسیل های بالا جزو فقیرترین استان‌های کشور باشد،

آنطور که مبشری می گوید: آمار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ۴۵ هزار خانوار است که هم‌ اکنون ۲۵ درصد جمعیت استان به تعداد ۱۱۴ هزار و ۴۹۲ نفر از حمایت کمیته امداد برخوردار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: البته علاوه بر افراد تحت پوشش این نهاد، تعدادی از افراد در استان هستند که تحت پوشش سایر نهادها از جمله بهزیستی، بنیاد شهید و تامین اجتماعی هستند.

قباد مبشری خاطرنشان کرد: از مجموع جمعیت تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ هزار ۹۹۷ خانواده مددجوی عادی یعنی کسانی که دارای شرایط تحت حمایتی ازجمله زنان سرپرست خانوار، ایتام و افراد ۶۰ سال به بالا هستند و مابقی مددجویان تبصره ۱۴ هستند که به خاطر شرایط بد اقتصادی تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.

این مسئول با بیان اینکه جمعیت زیادی تحت حمایت این نهاد در استان هستند و این آمار کمی نیست، گفت: اگر فقری به وجود آمده وظیفه کمیته امداد است که به یاری بشتابد و با ایجاد اشتغال و یا کمک‌های حمایتی به فریاد نیازمندان برسد اما برای ریشه کردن فقر در جامعه نیاز به همکاری همگان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی به بحث منابع کمیته امداد اشاره و بیان کرد: بخشی از درآمد این نهاد دولتی و بخش وسیعی از طریق مشارکت‌های مردمی ازجمله صدقات، زکات، مراکز نیکوکاری و حامیان ایتام و جشن‌های و برنامه‌های مردمی این نهاد به دست می‌آید و برای نیازمندان هزینه می‌شود.

مبشری در خصوص علت فقیر بودن خانواده ها در استان بیان کرد: فقیر بودن خانواده ها به مسائل مختلفی از جمله فوت سرپرست خانواده، مشکلات اقتصادی شامل نرخ تورم بالا و افزایش نرخ بیکاری برمی گردد. نبود زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال و ضعیف بودن فرهنگ کار نیز در این مساله موثر هستند چرا که در این استان بیشتر دنبال کار اداری هستند که به علت بیکاری نهایتا با مشکلات اقتصادی مواجه می شوند.

وی تصریح کرد: البته باید سرمایه گذاران در این زمینه و برای اشتغال زایی کمک کنند چرا که این مساله تنها مربوط به یک نهاد و یک دستگاه خاص نیست بلکه وابسته به کل اجزای استان است تا بتوانیم ظرفیت ها و توانمندی ها را شناسایی کرده تا در جهت رفع مشکلات و بیکاری استان اقدام کنیم. امیدواریم با همکاری دستگاه های مختلف و نگاه فرابخشی بتوانیم اقدام موثری در جهت درآمدزایی و رفع فقر در استان انجام دهیم.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وجود زیرساخت‌های مختلف از جمله راه، فرودگاه، راه آهن و زیرساخت های انرژی در استان کهگیلویه و بویراحمد می تواند در این زمینه کمک کننده باشد و با داشتن این زیرساخت ها بتوانیم با دعوت از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری و اقدام اقتصادی بزرگ دعوت کنیم.

 

مبشری تاکیدکرد: هیچ فردی در استان کهگیلویه و بویراحمد که شرایط تحت حمایت قرارگرفتن کمیته امداد را داشته اما پشت نوبت قرار گرفته باشد وجود ندارد. و همه افراد واجد شرایط تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند به طوری که حتی خانواده های فاقد شرایط لازم اما فقیر و دارای گرفتاری های خاص را تحت پوشش قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوع فقر و زایش فقر به کمیته امداد برنمی گردد بلکه از طریق مختلف ایجاد می شود و کمیته امداد تنها می تواند به فقرا رسیدگی کند که ما نیز همه مدیریت، کار در بحث فقر را بر عهده نداریم و در این زمینه به همکاری استانداری، فرمانداری ها، بانک ها و سایر دستگاه ها نیاز جدی داریم.

 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: به خیلی از فقرا آن طور که باید و شاید نمی‌توانیم رسیدگی کنیم و میزان مبلغ معیشتی که به آن ها داده می شود بالا نیست بنابراین نیاز به کمک خیرین و توجه مردم داریم.

مبشری بیان کرد: بیش از ۱۰۰۰ یتیم در این استان وجود دارد که هیچ گونه حامی ندارند و نیازمند حامی هستند، بنابراین از خیرین و مردم انتظار کمک و یاری برای این تعداد داریم و در این راستا هر کارمند می تواند ماهانه ۲۰ هزار تومان در این زمینه کمک کنند که در صورت محقق شدن کمک ۵۰ درصد کارمندان استان می توانیم اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.

گزارش؛ مینو آریانفر

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.