مینو آریانفر

قهرمان بحران ها و ناملایمات تاریخی کیست ؟ / از زنده به گورشدن تا بحران کرونا

  پیک ملت ، مینو آریانفر : خانواده به عنوان کوچکترین جزِء اجتماع است، که بیشترین شور و نشاط را ایجاد می کند ، زن و مرد در خانواده به عنوان دو مهره اصلی ایفای نقش می کنند. که هر کدام به سهم خود نقش تاثیر گذار و سازنده ای را در نهاد خانواده دارند

کد خبر : 15489
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آذر 1399 - 16:07
قهرمان بحران ها و ناملایمات تاریخی کیست ؟ / از زنده به گورشدن تا بحران کرونا

 

پیک ملت ، مینو آریانفر : خانواده به عنوان کوچکترین جزِء اجتماع است، که بیشترین شور و نشاط را ایجاد می کند ، زن و مرد در خانواده به عنوان دو مهره اصلی ایفای نقش می کنند. که هر کدام به سهم خود نقش تاثیر گذار و سازنده ای را در نهاد خانواده دارند .

دو رکن و محور اصلی در خانوداه جهت دهی رشد ، مادی و معنوی در بین اعضای خانوداه است، اگر چه در سیره اسلام و قوانین حاکمه با توجه به توانایی و قدرت ذاتی ،مردان را مسئول دانسته و حفاظت و نگهداری ازاعضای خانواده به خصوص زن را برعهده مرد نهاده است ، اما زنان هم در این راه پرفراز و نشیب زندگی و در اداره امور زندگی دوش به دوش وپا به پای مردان این مسیر را طی می کنند ، و با چشم پوشی از این موضوع که از لحاظ حقوقی مسئولیتی برای زنان در این مسیر تعین نشده است. بخشی از مسئولیت را برعهده می گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آسایش و آرامش در خانواده با وجود زنان مسئولیت پذیر و مومن

اما فضای صفا و صمیمت حاکم بر خانواده ها و روابط عاطفی و حس مسئولیت پذیری زنان دررفاه و آسایش خانواده ها این مسیر را برای زنان تعیین می کند، تا آنان هم به سهم خود علاوه بر مسئولیت خانه داری و تربیت فرزندان سهمی هم درفراهم کردن آسایش و رفاه خانواده از لحاظ اقتصادی داشته باشند.

زنان در طول تاریخ پرورش دهنده فرزندان صالح (بزرگ مردان و بزرگ زنان بوده اند)، همان طور که امام خمینی ( ره) فرمودند: زن مربی جامعه است و از دامن زن مرد به معراج می رود .

مسئولیت زنان در نهاد خانواده به مراتب از مردان بیشتر است چرا که مردان مسئولیت کار بیرون از خانه را برعهده دارند ولی زنان نه نها مسئولیت خانه و خانواده که مسئولیت در اجتماع و محل خدمت خود را برعهده دارند.

زنان می توانند محیطی آرام و باصفا درخانه به وجود بیاورند، خستگی های طاقت فرسای زندگی را به جان ودل بخرند تا بتوانند فضایی امن را درخانواده ایجاد کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجاب و زن

امروزه چشم تمام دنیا به حجاب زنان خصوصا زنان ایرانی دوخته شده ، زنی که به  عفت و پاک دامنی و داشتن حجاب در جامعه شناخته شد ، هرگز مورد بی احترامی و طمع و آزار واقع نمی شود ، حجاب همیشه در طول تاریخ به زن شخصیت داده  ، وهمین امر باعث شده که زنان محجبه شرم و حیای خاصی داشته باشند.

اگر چه زنان درطول تاریخ آسیب پذیر بوده اند، و در دوره های مختلف تاریخی فراز ونشیب ها و آسیب های زیادی را پشت سر گذاشته اند، از زنده به گور شدن گرفته تا اسارت ها و مورد هجوم غارتگران و سودجویان و محرومیت ها در دوره های مختلف اما همین سختی ها عاملی شد تا زنان در مسیری واقعی خویشتن شناسی گام بردارند وراه آزادی ، تعالی و رشد و شخصیت خود را در اجتماع پیدا کنند وحتی در عرصه های سیاسی جایگاه خود را پیدا کنند و حرفی  براگفتن داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

واما زنان ایران اسلامی که طی ۸ سال جنگ تحملی به عنوان سنگربانانی قوی و بااراده ، درمقابل ناملایمات و تهاجمات دشمن با تقویت روحیه رزمندگان و فعالیت هایی از جمله آشپزی و تهیه آذوقه و خیاطی و……در پشت جبهه ها ودرکنار مردان خود جنگیدن و ایستاگی کردند، تا جنگ نابرابر را به سرانجام برسانند.

 

 

 

 

 

 

 

 

همان زنان همچنان پس ازگذشت سالها داغ از دست دادن همسران و فرزندانشان همچون کوهی برقلبشان سنگینی می کند.

امروز اما در سنگر مشکلات اقتصادی ، فشار تحریهما ، و بدتر ازهمه بحران بیماری منحوس کرونا همچون گذشته همانند ستونی محکم و استوار مقاومت کرده ودرکانون گرم خانواده وبا دلجویی از همسر و فرزندان خود روزهای سخت را به امید فردایی بهتروروزهایی قشنگتر سپری کرده و روزگار می گذرانند..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعطیلی مدارس ، مسئولیت آموزش  و توجه به تحصیل فرزندان از یک طرف ، و طرف دیگرپر کردن جای خالی تفریحات و سرگرمی های بیرون از خانه را درخانه برای کودکان خود وهمچنین پرستاری از بیماران در بیمارستان ها که بخش دیگری از مسئولیت سنگین زنان در این بحران است.

پس زنان نه تنها مسئولیت خانه و خانه داری و تربیت فرزندان را در این برحه برعهده داشته اند که مدیریت اقتصادی خانه وخانواده، پرستاری از بیماران کرونایی ، آموزش تحصیلی فرزندان مسئولیت کار بیرون ازخانه را بردوش خود حمل می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

واین شد ، که یک زن همزمان چندین مسئولیت سنگین را برعهده گرفته است ، تا روزی به عنوان قهرمان بحران های تاریخ از او یاد شود.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.